Získali sme skalp CSKA Moskva!

0 0

Prinášame Vám hodnotenie hlavného trénera a našich hráčov po víťaznom zápase proti CSKA Moskva.

Rostislav Čada:
Proti najsilnejšiemu súperovi vo Švajčiarsku to bol náš najlepší zápas na sústredení. Myslím si, že za predvedený výkon sme si víťazstvo zaslúžili. Veľmi dobre sme dnes pracovali v obrane, dokázali sme ubrániť fyzicky dobre disponovaných a kvalitných útočníkov súpera. Všetkých hráčov musím pochváliť. Jediná vec, s ktorou nie sme zatiaľ spokojní, je využitie presilových hier.

Tomáš Netík: Vo Švajčiarsku sme odohrali dobré zápasy, ten dnešný vyšiel najlepšie, čo sa týka výsledku. Veľmi pozitívne je, že sme zdolali veľkého súpera, jedného z najlepších tímov v KHL. Pri kontaktnom góle som bol na ľade len malú chvíľu. Obrancovia sa pri našom prvom góle zamerali na mňa, posunul som puk na opačné krídlo Milanovi, ktorý to perfektne trafil.

Michal Sersen: Prvú tretinu sme zahrali veľmi dobre a udržali nerozhodný stav 0:0.  V ďalšej časti hry sme dostali dva góly, mrzieť nás môže hlavne ten druhý, kedy sme im to prakticky nahrali. Nevzdali sme sa, bojovali ďalej a zápas napokon zvrátili. Dôležitý bol kontaktný gól na 2:1. Výborne to spravil v tretej tretine Hudy, ktorý vyrovnal. V predĺžení sme dokonale využili presilovku, predchádzala tomu skvelá kombinácia a zakončenie do prázdnej brány.

Libor Hudáček: Pri prvom presnom zásahu som zachytil rozohrávku CSKA a išiel sám na bránu. Najskôr som chcel ísť na bekhend, videl som však, že by ma gólman pravdepodobne prečítal, vrátil sa späť na forhend a podobným blafákom, ktorý mi vyšiel aj na ľade CSKA v minulej sezóne som znížil. V predĺžení sme dobre zakombinovali, Neťo mi výborne prihral a ja som strieľal z prvej do odkrytej časti brány nad betónom. Vo Švajčiarsku sme odohrali tri dobré zápasy, získali skalp slávneho CSKA. Zlepšiť ešte treba premieňanie šancí.