Zápas v Čerepovci nám nevyšiel

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava podľahli Severstaľu Čerepovec 0:6. O výsledku rozhodli najmä naše nevyužité presilovky.

Severstaľ Čerepovec – HC SLOVAN Bratislava 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 13. Laakso (Lehtonen, Wandell),23. Kazionov (Lehtonen, Wandell), 25. Gimbatov (Fedosejev, Kiselevič), 42. Berdnikov (Nurtdinov), 45. Kazinov (Šipačjov), 53.Lehtonen (Wandell, Stoľarov)

Strely: 36:18, vylúčenia: 8:9 navyše Ölvecký 2+10min za úder do hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia 0:0, pred 3190 divákmi rozhodoval Gusev, Olenin - Metalnikov, Sirotkin

Severstaľ: Košečkin - Rjazancev, Kiselevič, Laakso, Andersen, Jegoršev, Čáslava, Stasenko, Popov - Kazionov, Šipačjov, Ketov - Stoľarov, Wandell, Lehtonen - Nurtdinov, Berdnikov, Kazakovcev - Gimbatov, Fedoseev, Zemčenko
HC SLOVAN: Janus – Višňovský, Tabaček, Vondrka, Bližňák, Šatan – Sekera, Luža, Hudáček, Kytnár, Kukumberg – Švarný, Štajnoch, Bartovič, Ölvecký, Miklík – Ďatelinka, Mikúš, Bakoš, Šťastný, Daňo

Na začiatku zápasu boli aktívnejší domáci. Janusa ohrozil najskôr Čáslava a po ňom aj Jevgenij Ketov. Z našej strany strieľal nebezpečne Kukumberg. Od 6.minúty hral Severstaľ presilovku, v ktorej mal super šancu Stoľarov, netrafil však prázdnu bránu. O pár sekúnd sme si presilovku zahrali aj my, Košečkina sme ale výraznejšie nezamestnali. V druhej polovici prvej tretiny sa Čerepovec ujal vedenia. V presilovke piatich proti trom prestrelil Janusa Teemu Lakso – 1:0. O pár minút neskôr sme presilovku o dvoch hráčov hrali aj my. Viac striel od modrej čiary z hokejok Štajnocha a Višňovského zostalo nevyužitých.

V úvode druhej tretiny mohli ísť domáci po chybe Lužu do vedenia 2:0, podržal nás ale výborný Janus. Čo nevyšlo Severstaľu v prvých sekundách si vynahradili v 24. minúte. Janus neudržal puk vo svojej lapačka a Stoľarov ho strelou pod hornú žŕdku prekonal. Domáci boli pri chuti, v 25. minúte zvýšil Gimbatov strelou švihom na 3:0. Tlak domácich zabrzdila naša druhá presilová hra o dvoch hráčov. V nej sme mali opäť niekoľko sľubných streleckých pokusov, Košečkin vytiahol dobré zákroky. V 30. minúte mohli skórovať najskôr domáci a na opačnej strane aj my, Štajnoch ale neprestrelil Košečkina. v 34. minúte sme do tretice nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov. V poslednej minúte druhej tretiny vychytal Janus Berdnikova, ktorý ušiel našej obrane.

V 41. minúte sme prehrávali už 4:0, nedorozumenie Janusa s našimi obrancami potrestal gólom do prázdnej brány Vadim Berdnikov. Severstaľ pokračoval v tlaku a k ničomu nás nepúšťal. V 44. minúte si sadol na trestnú lavicu Ďatelinka a po vyšachovaní obrany sa z gólu tešil Kazionov - 5:0. V 49.minúte vyskúšal strelou do protipohybu Košečkina Bartovič. Desať minút pred koncom sa neujala ani Višňovského strela po zemi. V 53. minúte unikol Lehtonen a puk šikovne zasunul za Janusa - 6:0. V závere si Severstaľ vytvoril ešte niekoľko príležitostí, stav však ostal nezmenený.