Z Togliatti odchádzame bez bodov

0 0

HC SLOVAN Bratislava prehral na ľade Lady Togliatti tesne 1:2.

Lada Togliatti – HC SLOVAN Bratislava 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 20. Bolšakov (Belousov, Vorobiov), 27. V. Strelcov (Bumagin, Flood) – 21. Miklík (Barker)

Lada: Masalskis – Vorobiov (C), Romanov, Flood, Bolšakov, Viklund, Bočarov, Gurkin – Šenfeld, Belousov, Krysanov – Gurianov, Zaťovič, Bumagin – A. Strelcov, V. Strelcov, Volgin – Komarov, Valujský, Mastriukov – Mokšancev
HC SLOVAN: Brust – Barker, Novák, Mihalik, Sersen (A), Starosta, Švarný, Luža – Kašpar, Nedorost, Miklík – Surový (C), Nagy (A), Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák

Prvá tretina tretieho zápasu Slovana na treťom tripe priniesla vyrovnaný hokej, obe mužstvá pozorne bránili svoje obranné modré čiary a ani jeden z tímov si veľké príležitosti na skórovanie nedokázal vytvoriť. Z našej strany sa pred Masalkisa dobre tlačila štvrtá formácia, no Lušňák zostával dobre pokrytý v priestore pred bránkoviskom. V 18. minúte napálil puk tvrdo do Masalskisa Tomáš Surový, v tej iste minúte ešte pohrozil Sersen, nemieril však presne. O jedinim góle v prvej časti hry rozhodla početná výhoda domácich, Brusta prekonal šesť sekúnd pred koncom Bolšakov.

Slovanisti mali vynikajúci vstup do druhej tretiny, už po 20 sekundách našiel Barker pred bránou Miklíka a ten pohotovo vyrovnal na 1:1. Slovanisti však dlho vyrovnaný výsledok neudržali, faul Cama Barker potrestal po prihrávke spoza brány Vasilij Strelcov. O štyri minúty sa ocitol pred našim gólmanom úplne voľný Belousov, Brust ho v rozkľaku skvele vychytal. Domácich gól povzbudil, ďalšiu šancu mal na hokejke Gurianov. Záver druhej tretiny ešte okorenili pästné súboje Andreja Šťastného i Roka Tičara.

V 41. minúte vyskúšal Masalskisov reflex lapačkou strelou švihom Milan Bartovič. O tri minúty neskôr stála pri našich hráčoch aj obrovská dávka šťastia. Brust zlikvidoval dve strely Gurianova, no následne sa ocitol mimo brány, a Slovanisti takmer inkasovali tretí gól. Lada bola pri chuti a často sa dostávala pred Brusta, ten zachránil pred Šenfeldom. V 47. minúte zachránila domácich pred vyrovnávajúcim gólom po Bartovičovom pokuse pravá žŕdka. Masalskis tiež zmaril šancu Lukáša Kašpara. V samom závere Slovanisti nevyrovnali ani v hre v šestici a z Togliatti odchádzajú bez bodov.

Miloš Říha: Dnes sme znehodnotili to čo sme v zápase s Magnitogorskom dokázali.  Nastúpili sme ako favorit, no svoju rolu sme vôbec nesplnili. Bolo to z našej strany laxné, nebolo to vôbec také aké sme si predstavovali. Takéto mužstvo by sme mali porážať. Niektorí hráči by sa nad sebou mali veľmi vážne zamyslieť, či ešte spĺňajú kritéria tejto súťaže.