Z ťažkého tripu priviezol Slovan bod

0 0

Hokejisti Slovanu získali na náročnom dvojzápasovom tripe bod, no nechýbalo veľa a bodov mohlo byť aj viac.

V prvom zápase si zverenci Rostislava Čadu zmerali sily s Ovečkinovým Dynamom Moskva. V zápase sme vyhrávali po góle Milana Bartoviča, no obhajca Gagarinovho pohára ešte do prestávky vyrovnal.  V stretnutí podali naši hráči veľmi dobrý, taktický a organizovaný výkon, ktorý nedovolil silnému Dynamu streliť vedúci gól. Nerozhodný stav vydržal až do nájazdov, v ktorých sme boli blízko k zisku dvoch bodov. V „penaltách“ Slovan dvakrát viedol, no sebavedomý Gynge dvomi strelami švihom rozhodol o víťazstve favorita. Okrem tesnej prehry, mrzela aj strata troch našich hráčov. Štajnoch si natrhol bočný väz v kolene, čo spôsobí vynútenú pauzu, ktorá sa zatiaľ odhaduje na 4-6 týždňov, Tabaček inkasoval úder do hlavy a vynechal zápas v Petrohrade. Posledným zraneným bol Dravecký, ktorého trafil jeden z domácich tvrdo do rebier a o dĺžke jeho rekonvalescencie sa rozhodne začiatkom januára.

V druhom zápase tak dostali šancu obrancovia Mihálik so Švarným a v útoku nahradil Draveckého Bakoš. Slovanisti sa Petrohradu nezľakli. V prvej tretine síce inkasovali po góle Kovaľčuka, no v ďalšom priebehu zápasu mali niekoľko šancí na vyrovnanie. Tie najväčšie nevyužil Preisinger po nariadenom trestnom strielaní a Bartovič, ktorého vychytal perfektným zákrokom Bobrovsky. Vyrovnať sa našim hráčom bohužiaľ nepodarilo. Dobrý výkon nášho mužstva najmä od druhej tretine ocenil aj tréner Čada. „Od druhej tretiny sme hru výrazne zlepšili, bohužiaľ sme nevyužili niekoľko šancí vrátane trestného strieľania. Hrali sme veľmi dobre v obrane a oslabeniach, v ktorých sme nedovolili súperovi skórovať. V zápase nás mrzí to, že sme neuhrali aspoň bod, pretože sme mu boli veľmi blízko.“

Slovanisti sa najbližšie predstavia v KHL na domácom ľade 4. januára, kedy o 19:00 privítajú Avtomobilist Jekaterinburg.