Z ťažkého tripu máme tri cenné body

0 0

Slovanisti sa dnes krátko pred druhou hodinou v noci vrátili z trojzápasového tripu s troma získanými bodmi.

Prvý zápas sme odohrali na ľade Metallurgu Magnitogorsk, ktorý nastúpil aj s posilami z NHL Malkinom a Gončarom. V zápase sme po druhej tretine síce prehrávali 0:2, no v treťom dejstve sme v rozpätí minúty zaskočili domácich gólmi Hudáčka a Šťastného. Následne nechýbalo veľa, aby sme z častých brejkov strelili vedúci gól. O tesnej prehre napokon rozhodla 54. minúta a gól Jakubova na konečných 3:2.

K najsilnejším súperom, s akým sme sa v sezóne stretli, patril nepochybne Traktor Čeľabinsk. Klub je známy najmä výbornou prácou s mládežou, veď z jeho liahne pochádzajú historicky najznámejší ruskí hokejisti, ako Sergej Makarov, Sergej Starikov alebo Viačeslav Bykov. Aj v aktuálnom tíme Traktora pôsobí až štrnásť hokejistov narodených v Čeľabinsku. V pondelkovom vzájomnom zápase bol víťaz základnej časti minulého ročníka veľkým favoritom, čo potvrdil aj na ľade, keď náš tím prestrieľal v pomere 30:14. Výsledok bol však na priebeh hry milostivý a z Čeľabinsku sme odchádzali s prehrou 1:3.

Posledné stretnutie nás čakalo v Jekaterinburgu proti miestnemu Avtomobilistu. V zápase sme boli jasne lepším tímom. Streleckú prevahu (37:13) sme dlho nevedeli pretaviť do streleného gólu. Podarilo sa to až Liborovi Hudáčkovi v 27. minúte, ktorý rozhodol o víťazstve 1:0. Výhrou sme sa tak naladili na nesmierne ťažký zápas proti obhajcovi Gagarinovho pohára Dynamu Moskva, ktorý do Bratislavy pricestuje aj so superhviezdou Alexandrom Ovečkinom

Chlapci majú dnes voľno. Zajtra ich v dopoludňajších hodinách čaká tréning, na ktorom sa k nim pripojí aj Andrej Sekera