Vysoké víťazstvo pred rekordnou návštevou

0 0

Slovan - Vienna Capitals 6:1

Krásnu bodku za domácimi zápasmi European Trophy dali naši hokejisti v piatok podvečer, keď sfúkli hostí z Viedne vysoko 6:1. Po štyroch zápasoch sme na prvom mieste našej východnej divízie s 11 bodmi a famóznym skóre 15:3!

Na našich hráčov teraz čaká štvorica zápasov na ľade súperov. Začínajú už v nedeľu v Berlíne, následne absolvujú dvojzápas v Českej republike a na záver poletia do Fínska, kde si zmerajú sily s tamojším Jokeritom.

Hostia začali od úvodne veľmi aktívne, hrali rýchly kombinačný hokej a viac práce mal náš brankár. Belasý motor sa pomalšie rozbiehal, no od 19. do 21. minúty šlapal na plné otáčky. Najskôr sa blysol pred všetkými divákmi Miro Preisinger. Šikovný útočník si obohral viacerých hráčov a krásnym beckhendom do šibenice nedal šancu rakúskemu gólmanovi. Vskutku famózny gól. Do druhej tretiny sme išli vo výhode o dvoch hráčov, čo naši chlapci využili excelentne. Uplynulo sedem sekúnd a Hudec v úniku zvýšil na 2:0, o 31  sekúnd neskôr  tečoval Bakoš strelu Fruhaufa a bolo vymaľované. Naši hráči sa začali zabávať hokejom, predviedli množstvo krásnych akcií, na konci jednej z nich bol Andrej Kudrna, ktorý po kombinácii Skokana s Lipianskym bezproblémov zasunul puk do poloprázdnej brány Capitals. Dali sme aj na 5:0, no rozhodca gól neuznal pre faul Preisngera. V následnej presilovke hostia znížili, v hre o dvoch hráčov našich zatlačili v obrannom pásme, odrazený puk dorazil za bezmocného Konráda Gratton. Aj v tretej tretine pokračoval náš výborný výkon. Cíger sa v oslabení dostal do úniku a krásnou strelou švihom zvýšil na 5:1. V 55. minúte mal Štajnoch ideálnu pozíciu na strelu. Napriahol od  modrej, skackajúci puk trafil parádne a gólma hostí bol pri tejto strele absolútne bezmocný.

5477 divákov sa po celý čas bavilo hokejom, bolo krásne vidieť, že aj fanúšikovia hostí nerezignovali, zapojili sa do mexickej vlny a na záver zatlieskali aj našim chlapcom. Takéto kvalitné zápasy v príprave u nás v Bratislave už dlho neboli a nám ostáva len jediné: poďakovať chlapcom za štyri krásne zápasy! Ďakujeme!

Výsledok:
Slovan Bratislava - Vienna Capitals 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Góly: 19. Preisinger (L. Kozák), 21. M. Hudec (Kukumberg, Bulík), 21. M. Bakoš (P. Frühauf, Lipiansky), 31. Kudrna (D. Skokan, Lipiansky), 51. J. Cíger, 55. Štajnoch (M. Bakoš, Janík) - 38. Gratton (Fortier, Kavanagh), 5477 divákov

Výlučenia: 12:11

Presilové hry: 3:1