Výsledky juniorov a dorastencov

0 0

Ďalší úspešný víkend pre juniorov a menej úspešný pre dorastencov.

Juniori si pripísali tretiu výhru v rade. Dorastenci si zopakovali malé repete z minulého týždňa, keď prvý zápas prehrali a v druhom prestrieľali súpera. Juniori tento rok ukončili víťazstvom a prvou priečkou v tabuľke. Dorastencov v stredu čaká posledný zápas na domácom ľade pred prestávkou. Juniori tento víkend absolvovali výjazd na ľade súperov na východe Slovenska proti Košiciam a Spišskej Novej Vsi. Do zostavy sa konečne vrátili zranení hráči, ktorí dlhodobejšie pauzovali. V Košiciach sa po dohrávke 10. kola čakala znova hustá atmosféra, ale nakoniec vyhral hokej a nie bitky.

Juniori aj naďalej kraľujú priebežnej tabuľke s 10 – bodovým náskokom pred tímom z Banskej Bystrice.

Dorastenci tento týždeň odohrali s bilanciou jedna prehra a výhra. V prvom zápase na domácom ľade podľahli rivalom z Trenčína vysoko 2:6. Halama skóroval už v desiatom zápase po sebe, no v nedeľnom zápase bol prvýkrát po dlhom čase na súperovho brankára prikrátky. Nakoniec si do štatistík pripísal asistenciu pri Kratochvílovom góle. Táto dvojica si v posledných piatich zápasoch pripísala 17 bodov!

Dorastencom aj naďalej patrí druhá priečka v priebežnej tabuľke za prvým Prešovom, ale náskok oproti minulému týždňu znížili na štyri body. Na krk im šliape tretia Banská Bystrica, ktorá na našich dorastencov stráca už len dva body.

Extraliga dorastencov 25. kolo

HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 2:6 (1:4, 0:2, 1:0)

HC Slovan: Tomek, Pavlas –Maier, Bílik, Vadovič, Roth, Ficel, Kuzmín, Seidl, Vidovič– Takáč, Kundrát, Krajč, Kratochvíla, Javorek, Šimonič, Bednarič, Halama, Valko, Fetkovič
Dukla Trenčín: Murín – Hochel, Babka, Kuzma, Themár, Pisch, Birás, Puš, Murcina – Briestenský, Pataky, Berák, Novák, Sádecký, Ondris, Špankovič, Tužinský, Mokrohájsky, Longauer, Madový

Góly a asistencie: 0:1 Sádecký (Ondris, Puš), 0:2 Sádecký (Ondris, Kuzma) v presilovke, 0:2 Sádecký (Ondris, Puš), 0:4 Ondris (Sádecký, Themár) v presilovke, 1:4 Halama (Kratochvíla) v oslabení, 1:5 Ondris (Sádecký, Kuzma) v presilovke, 1:6 Pataky (Briestenský, Berák), 2:6 Maier (Halama) v presilovke

Vylúčení: 6/3
Využitie: 1/3
Oslabenie: 1/0
Rozhodcovia: Husár, Vacula, Kacej, Macko (inštruktor)
Diváci: 166

Rudolf Jendek, HC Slovan Bratislava: Nemám čo k zápasu povedať. Môžem len pogratulovať Trenčínu k výbornému a hlavne kolektívnemu výkonu. Môžem len prejaviť obrovské sklamanie z prístupu niektorých našich hráčov k tomuto zápasu. Takto pristupujú aj k tréningovému procesu. Bohužiaľ, stáva sa to pravidlo, sú to stále tí istí a myslím, že to bude mať pre nich aj dosť vážne následky. Veľmi ma mrzí zranenie nášho hráča Vadoviča, ktorý sa dostával do hry. Utrpel v zápase vážne zranenie, má zlomenú ruku a otras mozgu. Chcel by som ho i za celý tím pozdraviť, prajem mu skoré uzdravenie. Veľmi ma to mrzí, keď sa stávajú v zápasoch takéto veci.

Extraliga dorastencov 26. kolo

HC Slovan Bratislava – HK 36 Skalica 5:1 (1:4, 0:2, 1:0)

HC Slovan: Pavlas –Maier, Bílik, Roth, Ficel, Kuzmín, Seidl, Vidovič– Takáč, Kundrát, Krajč, Kratochvíla, Javorek, Šimonič, Bednarič, Halama, Valko, Fetkovič, Maroš, Sloboda
HK 36 Skalica: Ondráš – Mihalka, Ravas, Divinec, Kadlečík, T. Valachovič, Matúš, Juraš – Halabrín, Kotzman, Petráš, Formánek, Kutlák, Kocák, F. Valachovič, Boor, Romančík

Góly a asistencie: 1:0 Bednarič (Fetkovič, Šimonič), 2:0 Šimonič (Bednarič, Fetkovič), 2:1 Halabrín (Mihalka, Petráš) v presilovke, 3:1 Kratochvíla (Halama, Javorek), 4:1 Kundrát (Maier), 5:1 Krajč (Kundrát, Takáč) v presilovke

Vylúčení: 8/9
Využitie: 1/1
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Synek, Návratek, Vacula, Špička (inštruktor)
Diváci: 166

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: : Po určite zlepšenom výkone a najmä zlepšenom prístupe k zápasu  sme zdolali Skalicu 5:1, čo bolo veľmi dôležité. Čo som mal informácie od kolegov, chlapci včera pristúpili k zápasu úplne katastrofálne, čo sa aj prejavilo na výsledku.  Dnes sa k tomu chalani postavili po dlhšom raňajšom mítingu, keď sme si prehodnotili niektoré veci, tak ako sa postavili a nakoniec dokázali zdolať takticky umnou hrou súpera. Korčuľovalo sa hore-dole, my sme využili šance, ktoré sme mali, troška sme boli pozornejší v defenzíve, čo sa ukázalo ako podstatné a nakoniec sme zápas dotiahli do víťazného konca. Vynikajúci zápas odohral Marco Halama, Dominik Javorek začal viac hrať, to sú také pozitívne veci. Paťo Maier, Mišo Bílik si odohrali zase svoju „klasiku“. Po zranení sa vrátil v dobrej forme aj Ľubo Fetkovič. Chlapci si myslím uvedomili, že každý zápas treba hrať s veľkou  motiváciou, pretože každý súper, ktorý k nám príde,  chce vyhrať  a je veľmi dôležité, aby sa chalani chytili a podávali zodpovedné výkony.

Extraliga juniorov 29. kolo

HC Košice - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

HC Košice: Borko – Lenďák, Jesenský, Hupka, Briják, Burel, Bobos – Fedorko, Markuš, Šoltés, Borecký, Horvát, Stupeň, Drábik, Schnelly, Stanko, Hrivňák, Magic
HC Slovan: Rybár – Valjent, Bednárik Skurák, E. Černák, Bačik, Lukáčik, Gula, Kopecký – Trenčan, Tibenský, Miško, Mikšík, Štorcel, Dvonč, Schroner, Petráš, Novák, Môcik,, Klučiar, Klimčík

Góly a asistencie: 0:1 Klučiar (Môcik, Dvonč), 1:2 Šoltés (Markuš, Briják), 1:3 Novák (Gula, Tibenský)

Vylúčení: 7/3
Využitie: 0/0
Rozhodcovia: Orolin, Smrek, Korba, Vasilňák (inštruktor)
Diváci: 382

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Možno dnes niekto čakal, že uvidí zápas s nejakými zákernosťami alebo s nejakou veľkou  odplatou za dohrávku v Košiciach, kde sme mali zraneného Zajíčka. Nič také sa nekonalo, bolo to derby ako sa patrí, od začiatku vo vysokom tempe, s peknými akciami na obidvoch stranách. Do zápasu sme vkročili s veľkou šancou Novákom  hneď v prvom striedaní. Neskórovali sme, ale dali sme predsa len prvý gól v rovnovážnom stave a tretina skončila 1:0 pre nás. Druhá tretina  bola bez gólov a vyrovnaná. Do tretej tretine sme si povedali, že ideme do zápasu a musíme sa zamerať na zakončenie, že musíme zvýšiť agresivitu najmä v zakončení, čo sa nám aj podarilo. Skórovali sme Klučiarom a Novákom. Vezieme si z Košíc tri body, sme spokojní. Zajtra nás čaká ťažký zápas v Spišskej Novej Vsi, ktorá dnes prehrala a vieme, že nás čaká nie ľahký súper. Dnes sme spokojný s priebehom hry, s prejavom nášho mužstva, možno sme trošku nespokojní s horu v našich presilovkách, kde sme sa nevedeli presadiť. Dostali sme sa do tretiny súpera, hrali sme v nej, ale bolo to hranie  po mantineloch, v rohoch, neboli sme efektívni. V tomto sa musíme zlepšiť.

Extraliga juniorov 30. kolo

HK S.N. Ves - HC Slovan Bratislava 1:2 po samostatných nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)

HK S.N. Ves: Godla – Hoffman, Varga, Petruľák, Cvengroš, Osuský, Vrana – Drozd, Svec, Muránsky, Gonda, Kost, Horváth, Hamrák, Barilla, Lapšanský, Bednár, Lesňák
HC Slovan: Baroš – Bačik, Lukáčik, Skurák, E. Černák, Valjent, Gula, Bednárik, Kopecký - Trenčan, Novák, Tibenský, Miško, Mikšík, Štorcel, Klučiar, Petráš, Môcik, Klimčík, Dvonč, Schroner

Góly a asistencie: 1:0 Varga (Lapšanský, Drozd) v presilovke, 1:1 Miško (Kopecký, Petráš) v presilovke, 1:2 Môcik po samostatnom nájazde

Vylúčení: 10/9
Rozhodcovia: Snášel, Gajan, Tornay
Diváci: 57

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Do zápasu sme išli s tým, že si odnesieme zo Spišskej Novej Vsi tri body. Chlapcov sme upozorňovali, že domáci po včerajšej prehre urobia všetko, aby body ostali doma. Domáci hrali po celý zápas s veľkým nasadením. Z našej strany to nebol štandardný výkon. Súperovi sme umožnili na začiatku prvej tretiny presilovku päť na tri, kde sme inkasovali. Nám viazla kombinácia, mali sme slabý pohyb a tretinu sme aj prehrali 0:1. V druhej tretine sa to veľmi nezlepšilo, dokázali sme však vyrovnať v našej presilovke päť na štyri. Ešte predtým sme hrali aj my presilovku o dvoch hráčov, súpera sme síce držali v tretine, ale boli sme neefektívni. Ako sme spomínali včera, sme nespokojní s našou hrou v presilových hrách, tak v dnešnom zápase to platí duplom. Máme teda na čom pracovať v tréningu. Zápas sme priviedli do predĺženia, kde bola hra vyrovnaná. V samostatných nájazdoch sme boli úspešnejší a tak si vezieme dva body. Sú to zlaté dva body, ale nebol to náš štandardný výkon.