Výsledkový servis mládeže 47. týždeň

0 0

Prinášame vám výsledky našich mládežníckych tímov.

JUNIORI

V domácom dvojzápase si naši juniori pripísali dve dôležité výhry a body do priebežnej tabuľky. V sobotu porazili v ťažkom zápase rovesníkov z Dukly 4:1. V nedeľu za obeť našim chalanom padol súper zo Žiliny, nad ktorým vyhrali 4:1.

Chalanom v priebežnej tabuľke patrí 4. miesto. Na prvú Banskú Bystricu strácajú 12 bodov, na druhé Košice 8 a na tretí Liptovský Mikuláš len 3 body.

25. kolo

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 3:1

(1:0, 0:1, 1:1)

HC Slovan Bratislava: Rybár - Ernst, Gula, Jurkovič, Mikšík, Trenčan - Černák, Danišovský, Lukáčik, Petráš, Šalka - Benčat, Brodek, Ficel, Môcik, Novák - Bednarič, Kojda, Turan

Dukla Trenčín: Kutej - Hlinka, Markovič, Matejka, Pardavý, Záborský - Hatala, Hrehuš, Hudec, Novák, Švec - Gális, Holenda, Petre, Šabík, Vaculin - Berák, Kočiš, Plško, Sádecký

Góly a asistencie: 1:0 Danišovský (Novák), 2:0 Trenčan (Petráš, Ernst), 2:1 Hlinka (Pardavý, Markovič) v presilovke, 3:1 Môcik (Brodek, Novák)

Vylúčení: 4/5

Využitie: 0/1

Oslabenie: 0/0

Rozhodcovia: Baluška, Kacej, Tvrdoň

Diváci: 188

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Sme radi, že sme zvládli tento zápas s ťažkým a kvalitným súperom. Do vedenia sme sa dostali gólom Danišovského v prvej tretine, druhý gól padol v druhej tretine a jeho autorom bol Trenčan. Súper bol aktívny, vytvoril si aj gólové príležitosti, ktoré ale spoľahlivo likvidoval náš brankár Paťo Rybár. V tretej tretine sme inkasovali kontaktný gól v našom oslabení. Na konci zápasu sme ešte využili trenčiansku power play Môcikom. Body ostali doma, dnes to boli skutočne vydreté body.

26. kolo

HC Slovan Bratislava - MsHK Žilina 4:1

(1:1, 2:0, 1:0)

HC Slovan Bratislava: Godla - Ernst, Gula, Jurkovič, Mikšík, Trenčan - Černák, Danišovský, Lukáčik, Petráš, Šalka - Benčat, Brodek, Ficel, Môcik, Novák - Bednarič, Kojda

MsHK Žilina: Škorvánek - L. Dolinajec, Holák, Janák, Klačko, Niník - Čicala, M. Dolinajec, Dubeň, Rogoň, Solar - Lipovský, Pekný, Pšurný, Šuda, Teubner - Gálik

Góly a asistencie: 0:1 Dolinajec (Janák, Niník), 1:1 Danišovský (Ficel, Petráš), 2:1 Brodek (Novák, Môcik) v presilovej hre, 3:1 Petráš (Trenčan), 4:1 Klimčík

Vylúčení: 6/5

Využitie: 1/0

Rozhodcovia: Fridrich, Synek, Návratek

Diváci: 180

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Dnešné víťazstvo sa nerodilo ľahko. Súper dobre korčuľoval, nepúšťal nás do nejakých vyložených šancí, ťažko sme sa presadzovali jedna na jedna, viazla nám aj kombinácia. Bolo tam veľa nepresností, nebol to náš optimálny výkon. Ale sú aj také zápasy. Máme za sebou víťazný víkend, čo nás veľmi teší.

DORAST

Dorastenci aj tento týždeň absolvovali dvojzápas na ľade súperov. V oboch stretnutiach naši dorastenci ťahali za dlhší koniec lana a domov si doniesli dve dôležité výhry, ktoré im domohli k posunu v priebežnej tabuľke.

V sobotňajšom zápase chalani deklasovali Duklu Trenčín vysoko 9:1. Pavlas o ďalší shutout prišiel necelých sedem minút pred koncom, keď Dukla korigovala zahanbujúce výsledok aspoň jedným čestným úspechom.

V nedeľu dorastenci zvíťazili aj na ľade Žiliny, kde vyhrali 3:1.

Dorastencom po tomto víkende patrí prvé miesto v priebežnej tabuľke, o ktoré sa delia s Duklou Trenčín. Pre chalanov to znamená polepšenie o dve priečky oproti minulému týždňu.

21. kolo

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 1:9

(0:3, 0:1, 1:5)

Dukla Trenčín: Hrenák, Murín - Herc, Hrnčírik, Ondris, Špankovič, Tužisnký - Čacho, Longauer, Ševčík, Thémar, Trudman - Babka, Konečný, Psich, Puš, Smolka - Birás, Lednický, Osvald, Šiška

HC Slovan Bratislava: Pavlas - Bečka, Kollar, Kozmín, Uličný, Valko - Fráner, Hedera, Hercík, Lamp, Pöschmann - Bednárik, Javorek, Kratochvíla, Laučík, Maroš

Góly a asistencie: 0:1 Valko (Bečka, Kollar), 0:2 Pöschmann (Fráner, Bednárik), 0:3 Lamp (Hedera, Javorek) v presilovke, 0:4 Kratochvíla (Bednárik, Pavlas), 0:5 Maroš (Javorek, Hedera), 0:6 Javorek (Kratochvíla, Maroš), 0:7 Valko (Bečka, Kollar), 0:8 Fráner (Pöschmann, Hercik) v oslabení, 1:9 Španikovič (Tužinský, Hrnčírik) v presilovke

Vylúčení: 4/8

Využitie: 1/1

Oslabenie: 0/1

Rozhodcovia: Lokšík, Kuník, Nosek

Diváci: 189

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Na dnešný zápas sme sa zodpovedne pripravovali. Už minulý zápas sme odohrali dobrý zápas, ale neboli sme disciplinovaní. Zamerali sme sa preto na disciplínu, aby bola taká, aká na ľade má byť. To sa ukázalo ako rozhodujúce. Na druhej strane treba povedať, že veci, ktoré trénujeme, nám dnes v zápase všetky vyšli. Tak, ako sme odohrali zápas nešťastne v Topoľčanoch, že sme my sme hrali a Topoľčany dávali góly, to isté bolo dnes na strane súpera. Stretli sme sa so súperom, ktorý chce hrať hokej, s Trenčínom, so Skalicou sa hrá hokej, nebráni sa nejako intenzívne, nehrá sa na osobnú obranu, ale hrá sa hokej dopredu. To sa dnes ukázalo ako voda na náš mlyn. Trochu sme obmenili systém v napádaní, čo sa nám ukázalo ako dobré. Dokázali sme odoberať puky už v útočnom pásme súpera. Chcel by som chlapcom veľmi poďakovať za fakt 60 minút odrobenej roboty. Len škoda, že zápas sme neodohrali na nulu, pretože by si to náš brankár dnes zaslúžil. Ale možno že niektorí ľudia to nechceli a tak sa o to postarali. Myslím si, že vylúčenia, ktoré sme mali v tretej tretine, nemuseli byť. Musím povedať, že výsledok absolútne nezodpovedal hre.

22. kolo

MsHK Žilina - HC Slovan Bratislava 1:3

(1:1, 0:1, 0:1)

MsHK Žilina: Minárik - Cisarik, Mičík, Ondruš, Prašil, Szíjjártó - Gašparovič, Lier, Štefánik, Surán, Váňa - Aslamkhanov, Housa, Kriváček, Miro - Coma, Korenčík, Krč, Macek, Šupej

HC Slovan Bratislava: Pavlas- Bečka, Kollar, Kozmín, Uličný, Valko - Fráner, Hedera, Hercík, Lamp, Pöschmann - Bednárik, Fereta, Kratochvíla, Takáč, Maroš - Divinský, Jaško, Vitek

Góly a asistencie: 0:1 Takáč (Kratochvíla), 1:1 Prašil (Aslamkhanov), 1:2 Fráner (Jaško, Pöschmann), 1:3 Kratochvíla (Bednárik, Takáč)

Vylúčení: 2/1

Využitie: 0/0

Rozhodcovia: Lajčiak, Peterka, Gajdošík

Diváci: 99

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Po našom výbornom výkone v Trenčíne sme chceli naň nadviazať aj dnes. Vedeli sme, že Žilina vyhrala so Skalicou a bude to náročný zápas, čo sa nám aj potvrdilo. Do zápasu sme vstúpili výborne, vytvorili sme si niekoľko šancí a ujali sme sa vedenia. Ale to bolo z našej strany všetko, päť minút hokeja. Potom sme sa uspokojili a čakali sme, že sa domáci porazia sami. Ale to sa samozrejme nestalo. Nakoniec sme museli bojovať o výsledok, ktorý sme nakoniec aj dosiahli. Dnes môžeme byť spokojný len s tým, že si vezieme zo Žiliny tri body. My ale musíme pracovať celý zápas a každý zápas sa snažiť maximálne sa koncentrovať. Potom budú mať chlapci z hokeja radosť.