Vyrovnaná séria napokon pre Poprad

0 0

Dorastenci HK ŠKP Poprad zdolali v piatom rozhodujúcom súboji o 3. miesto HC SLOVAN Bratislava 4:2.

Boj o tretie miesto v extralige dorastencov vyvrcholil za stavu 2:2 na zápasy dnes popoludní na zimnom štadióne v Poprade. Zverenci Imricha Antala a Rudolfa Jendeka chceli nadviazať na druhý zápas tejto série, ktorý vyhrali 3:0 a po štvrtom mieste v sezónach 2012/2013 a 2103/2014 si vybojovať bronzové medaile.

Po nerozhodnej úvodnej tretine išli ako prví do vedenia domáci, keď Kožiaka prekonal v 25. minúte Martančík. Radosť hokejistov Popradu trvala len 5. minút – o vyrovnanie sa postaral Kollar. Rovnaký scenár sa zopakoval aj v rozpäti medzi 37. a 39. minútou, kedy na gól domáceho Panáčka odpovedal náš Sitárik. V záverečnej tretine sa už v 43. minúte presadil Mihalko, na ktorého gól Slovanisti už reagovať nedokázali. Víťazstvo Popradu a zisk bronzu potvrdil v 56. minúte Martančík.

HK ŠKP Poprad – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (0:0, 2:2, 2:0) – konečný stav série 3:2

Góly: 25. Martančík (Krupa, Mihalko), 37. Panáček (Lindeman), 43. Mihalko (Krupa, Bjalončík), 56. Martančík (Krupa, Bjalončík) – 30. Kollar (Vittek, Fereta), 39. Sitárik (Pöschman)

Strely: 40:21 Vylúčenia: 6:7 Presilovky: 1:1 Oslabenia: 0:0

HC SLOVAN Bratislava: Kožiak – Fereta, Hedera, Gabriel, Bečka, Pöschman – Vadovič, Pokorný, Kollar, Vittek, Sloboda – Sitárik, Fabian, Alekseev, Dmitriev, Bobál – Divinský, Suchomer, Ftáčnik Ševčík, Fráner