Výhra nad Capitals po nájazdoch!

0 0

Domácu premiéru European Trophy sme zvládli.

HC SLOVAN Bratislava - UPC Vienna Capitals 2:1 po samostatných nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0, 0:0 -1:0)

Góly: 20. Bližňák (Miklík, Boumedienne), 21. Fraser, rozhodujúci nájazd Vondrka
pred 6097 divákmi, rozhodoval Baluška

HC SLOVAN Bratislava: Hostikka - Boumedienne, Tabaček(A), Vondrka, Bližňák, Miklík - Sigalet, Printz, Bartovič, Lipiansky (C), Dravecký - Švarný, Štajnoch, Hudáček, Preisinger, Kukumberg (A) - Mihalik, Bakoš, Ölvecký, Šťastný, Daňo

UPC Vienna Capitals: Zaba (Weinahandl) – Seidl, A.Lakos, McBride, P. Lakos, Draschkowitz, Schweda, Fischer, Nador – Fortier, Bjornlie, Gratton – Soares, Frasier, Schiechl – Olsson, Veideman, Blatny – Schlacher, Peter, Pinter

Prvý zápas v European Trophy na domácom ľade mal slušné tempo. Vienna potvrdila dobrú fyzickú pripravenosť, ktorú zvýrazňovalo niekoľko Kanaďanov v zostave. V prvej tretine sme hostí prestrieľali - 11:7. Už v piatej minúte mohol Slovan vyhrávať, no Tabačekovu tvrdú strelu zastavila konštruckia Zabovej brány. V polovici prvej tretiny roztočili v obrannom pásme Capitals kolotoč Šťastný - Ölvecký - Daňo, z čoho vyplynula ďalšia tyčka Ölveckého. Na druhej strane pohrozila aj Vienna, keď dobre strieľal Schiechl, ale Hostikku neprekvapil. Pred koncom prvej tretiny sa na ľade začalo iskriť, z čoho vzniklo viacero vylúčení. Práve v presilovke sa zrodil náš úvodný gól. V samom závere prvej časti hry výborne zakombinovali Boumedienne s Miklíkom a pre Bližňáka už nebol problém spomedzi kruhov prestreliť Zabu. Do kabín sme tak išli s tesným náskokom 1:0.

Vedenie nám však dlho nevydržalo. Hneď v prvej minúte druhej tretiny sa dostal k puku Fraser a bekhendom vyrovnal - 1:1. V 25. minúte sme takmer prehrávali, keď počas vylúčenia Daňa trafili hostia žŕdku. Na konci druhej tretiny sa dostal do dvoch dobrých príležitostí Kukumberg, no ani jedna z nich sa gólom neskončila.

V tretej tretine sme sa snažili zápas rozhodnúť. V 51. minúte mohol prikloniť misky váh na stranu Slovana Bartovič, ale jeho strela tesne minula ľavý vinkel Weinhandlovej svätyne. Capitals hrali dobre, tvrdým fyzickým hokejom sa snažili prerušovať naše akcie už v zárodku. Na jednej aj druhej strane žiarili obaja brankári a aj preto bol stav po 60. minútach nerozhodný 1:1.

V päťminútovom predĺžení mali zverenci trénera Čadu viac z hry. Rozhodnutie mal dvakrát na hokejke Hudáček, no on ani jeho spoluhráči gól streliť nedokázali. O zápase sa tak rozhodlo v samostatných nájazdoch, v ktorých sme aj po dnešku stopercentní. Kým všetci traja hráči súpera si v trestných strieľaniach vylámali zuby na Hostikkovi, od nás sa dokázal v tretej sérií presadiť strelou po zemi muž zápasu Vondrka. Náročný domáci zápas s húževnatou Viennou Capitals sme tak zvládli a do tabuľky južnej divízie si pripísali ďalšie dva body.

Najbližší domáci zápas odohráme už tento utorok t.j. 14.8. o 18:00 proti HC Sparta Praha.