Výborné, Slovan na tripe s ďalšou výhrou!

0 0

HC SLOVAN Bratislava je zatiaľ na prvom tripe sezóny KHL 15/16 stopercentný, Viťaz Podolsk sme zdolali 5:2.

Viťaz Podolsk – HC SLOVAN Bratislava 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Góly: 50. Makejev (Eronen, Saprykin), 56. Makejev (Afinogenov, Eronen) – 9. Novák (Barker), 25. Bartovič (Surový), 29. Šťastný (Jeglič), 39. Tičar (Nagy, Barker), 60. Bartovič.

HC SLOVAN: Garnett – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Kozák, Sersen, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy (A) – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový (C), Viedenský, Bartovič (A) – Skalický, Lušňák, Skokan
Viťaz Podolsk:  Säteri (od 40. Saprykin) – Eronen, Berďukov, Ježov, Golovkov, Kudinov, Kostromitin, Voronkov, Peretiagin – Makejev, Kučeriavenko, Afinogenov – Soloduchin (C), Kokšarov, Musatov – Kempe, Horák, Šitikov – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Palola

Už v siedmej sekunde sa musel mať na pozore Michael Garnett, ktorého strelou z ľavého kruhu ohrozil Makejev. K slovu sa potom dostali naši hráči, Tičarovu strelu zblokovali domáci, Skalický bekhendom len tesne minul bránu, tvrdo do Säteriho pálil Sersen a po ňom aj Kozák. V siedmej minúte sa domáci previnili faulom na Patrika Lušňáka a Filip Novák presilovku presne po 30 sekundách využil nahodeným pukom od modrej čiary – 0:1. Slovanisti boli potom aktívnejší a domácich niekoľko striedaní zovierali vo vlastnom pásme. Presilovkovú možnosť dostal aj Viťaz, na Garnetta vyslal dve strely, s ktorými si kanadský brankár poradil. V 18. minúte sa pri situácii dva na dva uvoľnil výborne Nagy, švihom poslal puk len do masky domáceho gólmana.

Druhú dvadsaťminútovku odštartoval náznak šance po práci Maxima Afinogenova, no potom prebrali opraty zápasu do rúk hokejisti Slovana. Belasí síce najskôr nevyužili presilovú hru, no v 25. minúte unikol Tomáš Surový, odrazený puk po jeho strele dosledoval výborne Milan Bartovič a dorazil puk do brány – 0:2. Ubehli iba tri minúty a druhý útok Slovana perfektne zvládol prečíslenie, na ktorého konci bola gólová bodka Andreja Šťastného – 0:3.  Domáci zvýšili aktivitu a pramenili z nej šance Berďukova i Kempeho, Garnett však držal čisté konto. Minútu pred koncom druhej tretine vyťahoval Säteri puk štvrtý krát zo siete, z gólu sa radoval strelou z medzikružia Rok Tičar.

V 41. minúte sa k puku po prihrávke Nagya dostal Nedorost, no zakončil len do betónov Saprykina, ktorý nahradil v bráne Säteriho. Viťaz sa snažil o strelenie prvého gólu, príležitosť k tomu mal aj v presilovej hre, nepochodil Eronen ani Musatov. Domáci sa napokon tešili v 50. minúte, keď Makejev v samostatnom úniku prekonal Garnetta. O dve minúty zlikvidoval náš brankár veľkú šancu Musatova, ktorý strieľal nekrytý z tesnej blízkosti. Hostia ešte zdramatizovali zápas druhým gólom Makejeva, no belasí záverečné minúty zvládli a gólom Milana Bartoviča spečatili ďalšie dôležité víťazstvo na prvom tripe.

Miloš Říha: Naše mužstvo ukázalo počas 40 minút veľmi dobrú tímovú prácu, plnili sme všetko to, čo sme si povedali pred zápasom. Vypracovali sme si veľa šancí a štyrikrát skórovali. Súperove príležitosti pochytal brankár Garnett. V tretej tretine sme po obdržanom góle znervózneli, zápas však dotiahli do víťazného konca, za čo som rád a musím pochváliť celé mužstvo.