Viťazu úvod sezóny vychádza

0 0

Pre HC SLOVAN Bratislava pokračuje prvý trip sezóny v Podolsku, kde sa v sobotu o 16:00 (SELČ) stretne s miestnym Viťazom.

Hokejisti z podmoskovskej oblasti patria v doterajšom priebehu sezóny medzi tie príjemnejšie prekvapenia. Mužstvo ruského trénera Olega Orechovskeho odohralo zatiaľ sedem stretnuti, z ktorých dokázalo vyhrať až päťkrát a do tabuľky  si pripísalo 12 bodov.  Viťaz v ročníku 2015/16 zdolal len Sibir Novosibirsk a Torpedo Nižnij Novgorod, ku ktorým by sa v sobotu podvečer pridal rád aj HC SLOVAN Bratislava.

Manažment Viťazu pred sezónou priviedol až 14 nových hráčov, naopak s 12 sa rozlúčili. V tíme zostal napriek skvelej produktivite z vlaňajška útočník Mario Kempe. Dvadsaťšesťročný Švéd bol najproduktívnejším hráčom mužstva s 32 bodmi, no v tomto ročníku odohral len tri zápasy, v ktorých si body nepripísal. Za očakávaniami zatiaľ zaostáva aj český hokejista Roman Horák, ktorý rovnako zatiaľ nebodoval.

Ofenzívu Podolska tak tiahne hviezdny Maxim Afinogenov. Tridsaťšesťročný hokejista, ktorý má na konte viac ako 700 zápasov v NHL a s ruským výberom zlato z MS 2008, si do štatistík pripísal v siedmych zápasoch štyri body. Po tri góly nastrieľali súperovým brankárom útočníci Dmitrij ŠitikovJurij Košarov. Paradoxne je však najproduktívnejším hráčom mužstva s piatimi bodmi za jeden gól a štyri asistencie obranca Georgij Berďukov.