Víťazstvo po famóznej druhej tretine!

0 0

HC SLOVAN Bratislava po vynikajúcej druhej tretine, v ktorej strelil päť gólov zdolal CSKA Moskva 5:4!

CSKA Moskva – HC SLOVAN Bratislava 4:5  (1:0, 1:5, 2:0)

Góly: 1. Saprykin (Morozov), 38. Zajcev (Rylov), 44. Zajcev (A. Radulov) – 27. Sersen (Škoula), 27. Vondrka, 28. Hudáček, 32. Radivojevič, 40. Mihálik

CSKA Moskva: Proskuriakov (Filonenko) – Denisov, Rylov, Mišarin, Zajcev, Pervyšin, Eminger, Jegoršev, Ľ – Saprykin, Filppula, Morozov – Grigorenko, Prochorkin, A. Radulov – Frolov, Fefiolov, Žarkov – Zubov, Neprjajev, Fiodorov
HC SLOVAN Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sersen (A), Škoula, Mojžíš, Mihálik, Brejčák, Štajnoch, T. Mikúš, Mráz – Vondrka, Bližňák (A), Miklík – Bartovič (C), Ölvecký, Radivojevič – Hudáček, Šťastný, Šatan – Bakoš, Matoušek, Daňo

Zápas na ľade moskovského CSKA nezačal pre našich hráčov vôbec dobre. Hneď v prvej minúte netrafil od modrej bránu Sersen a z následného rýchleho protiútoku sa po prihrávke Morozova presadil Saprykin – 1:0. Slovan mohol prakticky okamžite vyrovnať, no Radivojevič v čistej šanci tesne minul ľavú tyč domácej brány.  Poloprázdne tribúny videli v  prvej tretiny ešte dobré strely od Bartoviča, Bližňáka, či Hudáčka a tiež niekoľko šancí domácich v podaní Radulova a Morozova, po ktorých vytiahol výborné zákroky gólman Jaroslav Janus.

V 23. minúte vznikla veľka diera medzi dvojicou Štajnoch, Brejčák a ruská hviezda vo farbách CSKA Alexander Radulov sa rútil sám na Janusa, ten však pri blafáku útočníka skvele zasiahol. O dve minúty neskôr už zdvíhal ruky nad hlavu druhýkrát v zápase Saprykin, Jaro Janus sa ale výborne presunul k pravej tyčke a puk za svoj chrbát nepustil.  V nasledujúcich minútach sa domáci nestačili diviť. Najskôr po prihrávke Martina Škoulu prestrelil v presilovke všetko čo mu stálo v ceste Michal Sersen – 1:1. O niekoľko sekúnd sa k puku dostal pred bránou CSKA Vondrka a poslal Slovan do vedenia. Zo strany belasých to nebolo všetko, v 28. Minúte vypichol hudáček puk na modrej jednému z obrancov a dokonale zasunul puk za chrbát domáceho gólmana – 1:3. Domáci mohli znížiť zásluhou Fillpulu, toho však znova vychytal Janus. V 32. minúte to bol opäť Slovan, ktorý sa tešil z gólu - veľku chybu domáceho brankára potrestal Branko Radivojeviča – 1:4. V 38. Minúte síce domáci nevyužiili početnú výhodu o dvoch hráčov, no presilovku päť na štyri využil Nikita Zaicev – 2:4. Trojgólové vedenia vrátil Slovanu 11 sekúnd pred koncom Vladimír Mihálik.

V tretej tretine boli odohraté len štyri minúty a domáci sa mohli tešiť z tretieho gólu. Zaicev si v presilovke položil nášho obrancu a švihom prestrelil Janusa - 3:5. Tlak CSKA narastal, domáci si po strelení tretieho gólu vytvárali veľké množstvo šancí, ktorým Slovanisti odolávali len s veľkou námahou. Slovan postupne hru vyrovnával a Matoušek strelou z pravho kruhu takmer strelil náš šiesty gól. Veľké šance si vytvoril tiež tretí útok, po góle volal najmä Šatanov teč. CSKA sa napokon v 55. minúte podarilo v presilovke znížiť na, keď po viacerých dorážkach doklepol puk do siete Frolov. Slovan v závere odolal obrovskému tlaku CSKA a teší sa zo zisku dôležitých troch bodov.

Rostislav Čada: Napriek tomu, že sme dostali z prvého útoku súpera gól, zbytok tretiny sme zvládli bez inkasovania gólu. V druhej tretine sme využili všetky naše gólové príležitosti. Veľmi dôležitý bol piaty gól jedenásť sekúnd pred koncom v našej presilovke, ktorý upravil výsledok na 5:2. V tretej tretine sme dovolili súperovi častými vylúčeniami vrátiť sa do zápasu, no veľkou bojovnosťou, nadšením a tiež vďaka skvelému výkonu Jara Janusa sme ubránili toľko chcené vítazstvo.