Highlights: Víťazný vstup Slovana do European Trophy!

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava vstúpili do medzinárodného letného turnaja European Trophy víťazstvom 6:5 po samostatných nájazdoch na ľade Chomutova.

Piráti Chomutov – HC SLOVAN Bratislava 5:6sn (1:2, 0:1, 4:2)

Góly: 3. Hruška (Zálešák), 49. Palin (Hřebejk, Kraft), 50. Hrabák (Ondřej), 51. Procházka (Hruška), 54. Palin (Pulpán) - 10. Bližňák (Miklík, Švarný), 15. Bakoš (Lipiansky), 33. Vondrka (Boumedienne), 42. Preisinger (Dravecký, Ďatelinka), 53. Šťastný (Ölvecký), 65. Ölvecký

Vylúčenia 7:9, navyše Boumedienne 10min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hodek, Turčan – Bejček, Rozílek, 3081 divákov

Piráti Chomutov:  Řehoř (Kostúr) - Pulpán, Palin, Mazanec, Rýgl, Mrázek, Rutta, Lučka, Macháček - Hřebejk, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Sikora, Důras - Hrabák, Gajovský, Ondřej

HC SLOVAN: Konrád (Hostikka) – Boumedienne, Tabaček , Ďatelinka, Printz, Švarný, Štajnoch, Mihálik, Preisinger  - Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartánus, Kytnár, Dravecký – Bakoš, Lipiansky, Kukumberg – Ölvecký, A. Šťastný, Daňo

Slovan začal v Pirátskej aréne vlažne. Už v tretej minúte sme prehrávali 1:0 po góle Hrušku z presilovej hry, ktorému asistovala nová posila domácich Zálešák. Slovanisti sa po obdržanom góle rýchlo oklepali. V 10. minúte sa dostala do prečíslenia dvojica Bližňák, Miklík a prvý menovaný vyrovnal na 1:1. Do konca druhej tretiny sme sa dokázali presadiť ešte raz, keď miesto medzi betónmi brankára Řehoře našiel Bakoš po asistencii Lipianskeho – 2:1.

V nasledujúcej dvadsať minutovke sme kontrolovali priebeh hry a Chomutov k ničomu vážnejšiemu nepustili. Naopak v 33. minúte sa po peknej kombinácii s Boumediennom dokázala presadiť letná posila Vondrka - 3:1.

Hneď na začiatku tretej tretiny išiel Slovan už do trojgólového vedenia. Po veľkej chybe domácej obrany sa k puku dostal Dravecký našiel Preisingera a ten pred prázdnou bránou nezaváhal - 4:1 V tejto chvíli sa zdalo byť o zápase rozhodnuté. Zverenci trénera Čadu si však medzi  48. a 51. minútou vybrali slabšiu chvíľku, čo Piráti dokonale využili a vyrovnali na 4:4. Víťazstvo na našu stranu naklonil v 53. minúte gólom Šťastný – 5:4, no už o minútu vyrovnal na 5:5 v presilovke Bratt Palin. Po 60 minútach tak stretnutie skončilo nerozhodne 5:5.

V predĺžení hrali obe mužstvá opatrne, bez výraznejšej šance. O osude zápasu sa tak muselo rozhodnúť v samostatných nájazdoch, kde nás skvele podržal Braňo Konrád, ktorý zneškodnil obidva nájazdy domácich. Na našej strane sa naopak presadil najskôr Ölvecký a po ňom Miklík.

Z Chomutova si tak vezieme vydreté víťazstvo 6:5 po samostatných nájazdoch.