Víťazný víkend pre juniorov i dorastencov

0 0

Po dvoch domácich prehrách si naši juniori na domácom ľade napravili renomé. Po hektickom, vyrovnanom a náročnom zápase s Duklou Trenčín, kde rozhodovali chybičky, si naši chlapci súpera zo Skalice „vychutnali“ a nastrieľali mu osmičku. Nezastaviteľní dorastenci ani po 8. kolách nepoznajú meno svojho premožiteľa. Na ľade súperov vsietili 7 gólov, z toho až štyri v presilových hrách.

Extraliga juniorov 7. kolo

HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 4:2
(1:1, 1:1, 2:0)

HC Slovan: Rybár – Bačik, Skurák, M. Černák, E. Černák, Červenka, Valjent, Kopecký, Lukáčik – Mikšík, Miško, Brodek, Zajíček, Štorcel, Mlynčár, Danišovský, Petráš, Tibenský, Bednarič, Schroner, Trenčan
Dukla Trenčín – Kutej – Holenda, Petre, Závodský, Marković, Plško, Kuzma, Palovič – Koyš, Stantien, Mravík, Buliš, Pardavý, Záborský, Gális, Tvrdoň, Varga, Kuvik, Bača

Góly a asistencie:

Vylúčení: 3/3

Využitie: 1/0

Oslabenie: 0/0

Rozhodcovia: Baluška, Kacej, Návratek, Kontšek (inštruktor)

Diváci: 136

Od prvej minúty zápasu bolo na oboch mužstvách vidieť enormné nasedenie. Trenčania chceli potiahnuť svoju víťaznú šnúra na ľade súpera a domáci si chceli napraviť zlé renomé na domácom ľade, keď prehrali oba minulotýždňové zápasy a podarilo sa im vsietiť len jeden gól. Chlapci bojovali o každý jeden centimeter ľadu a nechceli súpera pustiť k zakončeniu. Prvú bitku o kúsok ľadu vyhrala Dukla, ktorá sa v 8. minúte ujala vedenia, po skrumáži pred brankárom Rybárom. Po peknej kombinačnej akcii sa Miškovi podarilo vyrovnať na jedna jedna. Druhá tretina sa niesla v taktickom duchu z oboch strán. Tretina skončila nerozhodne jedna jedna. V tretej tretina sa začala hra kto z koho. Obe mužstvá chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, ale po individuálnych chybách sa z víťazstva tešil Slovan.

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Po nevydarenom víkende, kde sme prehrali oba zápasy sme chceli tento zápas vyhrať. Dôvodom prehier nebola slabšia hra, ale za dva zápasy sme dali len jeden gól, čo je veľmi málo. Vedeli sme, že dnes príde dobré mužstvo, ktoré je dobré na puku, hrá kombinačne a má niekoľko kľúčových hráčov. Dnes sme ustrážili ich kľúčových hráčov, čo nás doviedlo k víťazstvu. Prvá tretina skončila 1:1. Prvý gól sme dostali po nešťastnej skrumáži pred bránou, v podstate gól sme im darovali. Mali sme byť pred vlastnou bránou dôraznejší. Vyrovnať sa nám podarilo po peknej kombinačnej akcii Miškom. Druhá tretina nebolo oku lahodiaca, ale obe mužstvá túto tretinu odohrali dobre takticky. Taktiež sa skončila 1:1. Do tretej tretiny sme išli s tým, že chceme tento zápas vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Strelili sme vedúci gól, Trenčín chcel v posledných minútach skorigovať výsledok. Hrali power – play, my sme zahrali obetavo a poradilo sa nám dať ešte štvrtí gól. Sme veľmi radi, každé víťazstvo mužstvo povzbudí a až sa pripravuje na nedeľňajší zápas.

Jedným z kľúčových faktor výhry Slovana boli aj množstvo oslabení, ktoré v dnešnom zápase hrali, boli len tri. V posledných štyroch zápasoch mali Slovanisti vylúčených až 29 hráčov!

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: V minulom zápase sme dostali všetky góly v oslabení. Máme fyzicky dobre pripravené mužstvo. Pred zápasom si vždy povieme, treba sa vyvarovať zbytočných útočných faulov. Mnohé fauly spočívajú v tom, že sme dobre fyzicky pripravení, ale hráči sa musia naučiť rozlišovať, či súperov hráč ma rovnakú výšku ako on a či ho teda narazí na mantinel alebo nie.

Extraliga juniorov 8. kolo

HC Slovan Bratislava – HK 36 Skalica 8:2
(4:0, 3:0, 1:2)

HC Slovan: Baroš – Bačik, Skurák, M. Černák, E. Černák, Červenka, Valjent, Kopecký, Lukáčik – Mikšík, Miško, Brodek, Zajíček, Štorcel, Mlynčár, Danišovský, Petráš, Tibenský, Bednarič, Schroner
HK 36 Skalica: Ďuriš – Vanek, Pavešic, Šohajda, Brunovský, Svetlík, Kukliš, Sloboda – Babiar, Kazinota, Vogl, Romančík, Kotzman, Miklovič, Pleša, Šille, Venclík

Góly a asistencie: 1:0 Miško (Mikšík), 2:0 Danišovský (Štorcel, Schroner) v presilovke, 3:0 Štorcel (Bednarič, Skurák), 4:0 M. Černák (Danišovský, Štrocel) v presilovke, 5:0 E. Černák (Štorcel) v oslabení, 6:0 E. Černák (Mikšík, Brodek), 7:0 Brodek (Valjent, Schroner), 8:0 Miško (Schroner, Valjent), 8:1 Kotzman, 8:2 Šille

Vylúčení: 6/7

Využitie: 2/0

Oslabenie: 1/0

Rozhodcovia: Jonák, Šťastný, Pauljučok, Čavojský (inštruktor)

Diváci: 133

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Konečne sme pretrhli našu streleckú nemohúcnosť, najmä po nešťastnom minulom víkende v ktorom sme dali iba jediný gól. Ceníme si všetkých hráčov, ktorí bodovali, ale presne tak aj tých, ktoré nebodovali, pretože všetci odviedli veľa obetavosti pre svoj tím a rovnako sa pričinili o víťazný víkend. Chceme pochváliť aj oboch brankárov, včera Rybára, dnes Baroša. Ako sa hokejovo hovorí, mali dobre zatiahnutú roletu. Dúfame, že strelecká úspešnosť nám ostane a prenesie sa i do budúceho víkendu, kedy odchádzame do Košíc a do Spišskej Novej Vsi.

Extraliga dorastu

7.kolo

MHC Martin – HC SLOVAN Bratislava 2:3

(0:1, 0:1, 2:1)

MHC Martin – Varchola – Štrbák, Burzík, Jendroľ, Zajasenský, Fabian, Jáger, Grman, Geier – Brveník, Čičmanec, Čipkala, Tavel, Zvara, Foltín, Ďurica, Šmondrk, Simon, Mišuta, Pätoprstý
HC Slovan: Tomek – Bednárik, Maier, Roth, Bilík, Seidl, Gula, Vidovič, Benčat–Kundrát, Takáč, Šimonič, Kratochvíľa, Javorek, Fetkovič, Krajč, Valko, Galis, Blaho, Sloboda, Maroš

Góly a asistencie: 0:1 Blaho (Javorek, Kratochvíla) v presilovke, 0:2 Maier (Gula, Fetkovič) v presilovke, 1:2 Jendroľ (Čičmanec) v presilovke, 2:2 Geier (Pätoprstý) v presilovke, 2:3 Maier (Fetkovič) v presilovke

Vylúčení: 6/10

Využitie: 2/3

Rozhodcovia: Valach, Holienka, Habánová, Kramár (inštruktor)

Diváci: 76

8. kolo

MsHK Žilina - HC Slovan Bratislava 1:4

(0:2, 0:1, 1:1)

MsHK Žilina – Vnuk – Bajaník, Gálik, Mendrej, Lahuta, Vrábel, Mičík, Kriváček, Prašil – Jurík, Gašparovič, Janák, Németh, Rogoň, Lešťan, Cisarik, Ladiver, Michalek, Kubala, Váňa
HC Slovan: Tomek – Bednárik, Maier, Kuzmín, Bilík, Seidl, Gula, Vidovič, Benčat–Kundrát, Takáč, Šimonič, Kratochvíľa, Javorek, Fetkovič, Krajč, Valko, Galis, Blaho, Sloboda, Maroš

Góly a asistencie: 0:1 Kundrát (Galis, Takáč), 0:2 Blaho (Javorek, Kratochvíla), 0:3 Valko, 0:4 Bednárik (Takáč) v presilovke, 1:4 Jurík (Gašparovič)