Víťazná vlna dorastencov aj juniorov pokračuje

0 0

Chlapci sa vezú na víťaznej vlne už druhý víkend za sebou. Súperom strelili osemnásť gólov a brankári kapitulovali len šesťkrát. Juniori si aj naďalej udržali prvú priečku v predbežnej tabuľke s trojbodovým náskokom pred Košicami. Dorastencov patrí druhá priečka s trojbodovým mankom na Prešov.

Dorastenec Halama aj tento víkend pokračoval v streleckých hodoch. Minulý týždeň prekonal brankárov súperov dvakrát a tento týždeň vsietil ďalších päť gólov (z toho dva víťazné v predĺžení). Rozhodujúci gól v Trenčíne a štyrikrát prekonal Němca zo Skalice. Dorastenci oba zápasy odohrali len na 15 hráčov.

Juniori pokračujú v streleckej fazóne a vynikajúcich výkonoch oboch brankárov. Tento víkend súperom naložili „desinu“ (v každom zápase skórovali päťkrát). Brankárska dvojica Baroš – Rybár pustila za svoj chrbát po góle.

Extraliga dorastencov 19. kolo

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení

(0:2, 0:0, 2:0, 0:1)

Dukla Trenčín: Stuhl – Hochel, Babka, Nedeľka, Birás, Forgách, Madový, Kuzma- Novák, Tužinský, Berák, Špankovič, Sádecký, Ondris, Murciny, Pataky, Mokrohajský, Lagauer, Puš
HC Slovan: Pavlas – Bednárik, Roth, Maier, Bílik, Vidovič, Ficel, Seidl – Takáč, Krajč, Kratochvila, Bednarič, Halama, Javorek, Maroš, Valko, Sloboda

Góly a asistencie: 0:1 Sloboda (Vidovič), 0:2 Maroš (Vidovič), 1:2 Forgách, 2:2 Berák (Madový, Mokrohajský), 2:3 Halama (Krajč)

Vylúčení: 9/9
Využitie: 0/0
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Novák, Valo, Vido, Holomek (inštruktor)
Diváci: 168

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnes sme sa na zápas tešili, lebo zápasy s Trenčínom sú vždy hokejové, hra je otvorená, chlapci chcú hrať hokej, nefauluje sa, nehákujú, nepichajú, ako je to v iných zápasoch. Toto sa aj potvrdilo. Prvá tretina bola z našej strany výborná, dali sme dva góly z dorážok. Hra bola vyrovnaná, domáci mali tiež šance, mali aj dve tyčky. V druhej tretine sme začali veľmi zle. Mali sme troch vylúčených, hra sa vyrovnala a mám taký pocit, že domáci prevzali iniciatívu a boli hokejovejší. My sme sa trochu viac bránili a z toho vyplynuli aj naše chyby. Objavila sa aj nedisciplinovanosť našich niektorých hráčov a o tom sa budeme musieť vážne porozprávať. V takýchto zápasoch si nemôžeme dovoliť dostávať desaťminútové tresty. Domáci vyrovnali na 2:2 a tretiu tretinu mali tlak. Šlo sa do predĺženia  a my sme v prvých jeho sekundách dali v situácii spred brány víťazný gól. Sme radi za dva body, pretože sme v situácii, kedy hráme na tri útoky, máme veľmi veľa zranených hráčov, chlapcov po operáciách. Po poslednom kole chýbali navyše Kundrát s otrasom mozgu, aj Fetkovič so zraneným ramenom. Čakáme na prestávku a budeme sa musieť dať cez Vianoce dokopy. Chlapcom ďakujeme za predvedený výkon, zabojovali, ale dnes nie sme  dosť spokojní s disciplínou.

Extraliga dorastencov 20. kolo

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 4:5 po predĺžení

(1:1, 1:1, 2:2, 0:1)

HK 36 Skalica: NěmecKuna, Moravec, Ravas, Kukliš, Divinec, Juraš, Valachovič – Gondek, Janáč, Kutlák, Halabrín, Hujsa, Valachovič, Ivičie, Boor, Kotzman, Kotvan, Kocák, Petráš
HC Slovan: Pavlas, Tomek – Bednárik, Roth, Maier, Bílik, Vidovič, Ficel, Seidl – Takáč, Krajč, Kratochvila, Bednarič, Halama, Javorek, Maroš, Valko, Sloboda

Góly a asistencie: 1:0 Petráš (Mihalka) v presilovke, 1:1 Halama (Bednárik, Pavlas) v presilovke, 2:1 Kotzman (Halabrín), 2:2 Halama (Ficel, Bernárik) v presilovke, 3:2 Petráš (Kotvan), 4:2 Mihlaka (Petráš), 4:3 Halama (Takáč, Javorek), 4:4 Maier (Bílik), 4:5 Halama (Bednárik)

Vylúčení: 9/5
Využitie: 1/2
Rozhodcovia: Pagáč, Šefčík, Otrubčák
Diváci: 191

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Kto dnes prišiel na zápas Skalica - Slovan, musel byť spokojný. Bol to fakt dynamický zápas po celých 60 minút. Musím povedať, že nás dnes nepodržal brankár Pavlas. Daroval domácim v podstate tri góly , čo nás veľmi mrzí, lebo brankár reprezentačnej sedemnástky by mal byť oporou mužstva a nie aby robil školácke chyby. Prvá tretina bola vyrovnaná, v tretej tretine nám domáci ušli o dva góly. Chlapci začali hrať aktívnejšie, čo sa nám nakoniec aj vyplatilo. Osem sekúnd pred koncom sme dali vyrovnávajúci gól na 4:4 a víťazný gól Marka Halamu dve sekundy pred koncom predĺženia nám umožnil získať v tomto zápase dva body. Bol to veľmi dynamický hokej, hore-dole, veľa sa korčuľovalo, hralo sa v nasadení  celých 60 minút. My sme hrali na tri útoky, veľmi špekuľovať so zostavou nemôžeme, išli sme pätnásti do poľa, chlapci ale zabojovali zo všetkých síl. Dve minúty pred koncom sme sa odhodlali hrať power play a aj sa nám podarilo vyrovnať a dostať zápas do predĺženia. Sme šťastní a chceme chlapcom poďakovať za výkon. Teraz si troška oddýchnu, nie dlho, pretože hráme v stredu opäť, ale myslím si, že keď budú chlapci hrať s takýmto nasadením, tak môžeme byť opäť na víťaznej vlne.

Extraliga juniorov 21. kolo

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 5:1

(2:0, 1:1, 2:0)

HC Slovan: Baroš – Štorcel, Červenka, Skurák, E. Černák, Gula, Lukáčik, Kopecký, Bačik – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Dvonč, Brodek, Petráš, Novák, Môcik, Klučiar, Schroner
HK Poprad: Široký – Dinda, Gaborčík, Turan, Pitka, Varholík, Lukáč, Korvín – Šterbák, Vojsovič, Hrehorčák, Gápa, Tomečko, Ženčuch, Schmidt, Chovan, Chlebovec, Jochman, Penxa

Góly a asistencie: 1:0 Dvonč (Novák, Miško), 2:0 Lukáčik, 2:1 Lukáč (Jochman) 3:1 Mlynčár (Trenčan), 4:1 Tibenský (Trenčan, Mlynčár), 5:1 Novák (Štrocel, Skurák)

Vylúčení: 5/4
Rozhodcovia: Baluška, Tvrdoň, Kacej, Kontšek (inštruktor)
Diváci: 135

Extraliga juniorov 22. kolo

HC Slovan Bratislava – MKk32 Liptovský Mikuláš 5:1
(1:0, 2:1, 2:1)

HC Slovan: Štorcel, Červenka, Skurák, E. Černák, Gula, Lukáčik, Kopecký, Bačik – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Dvonč, Brodek, Petráš, Novák, Môcik, Klučiar, Schroner
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Dzúr – Lištiak, Tahotný, Pawelski, Brezniak, Dvorštiak, Janček, Laco, Furdek, Kabáč – Pida, Kandra, Dobák, Oravec, Janči, Kučera, Danko

Góly a asistencie: 1:0 Skurák (Petráš), 2:0 Klučiar (Schroner, E. Černák) v presilovke, 2:1 Kabáč (Brezniak, Kučera) v presilovke, 3:1 Mlynčár (Tibenský, Červenka), 4:1 Novák (Dvonč, Miško), 5:1 Petráš (Brodek, Lukáčik)

Vylúčení: 6/6
Využitie: 1/1
Rozhodcovia: Fridrich, Pauljučok, Vacula, Čajovský (inštruktor)
Diváci: 132

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Splnili sme, čo sme chceli a vrátili sme Liptákom prehru na ich ľade. Škoda nevyužitých šancí v prvých striedaniach. Nemali sme zo začiatku taký pohyb, aký sme chceli, ale postupne sa to zlepšovalo. Ku koncu sme už mali hru v našich rukách. Presadili sme sa aj v koncovke, dali sme päť gólov a sme spokojní. Samozrejme, nepreceňujeme úspešný víkend, lebo každý súper je rovnocenný, súťaž je vyrovnaná a ešte dlhá.