Víťazná šnúra juniorov a dorastencov ukončená

0 0

Tento týždeň juniori aj dorastenci odohrali dokopy päť zápasov s bilanciou troch výhier a dvoch prehier. Dorastenci odohrali len jeden zápas a to na domácom ľade, na ktorom podľahli tímu z Nitry tesne štyri päť. Dorastenci klesli z prvej priečky na druhú na základe horšieho streleckého skóre. V pätnástich odohratých zápasoch je bilancia dorastencov 12 výhier (z toho 3 v predĺžení) a 3 prehry (z toho len dve v riadnom hracom čase). Juniori v nabitom týždni štyroch zápasov pokračovali v streleckých hodoch z minulého týždňa, ale tiež aj okúsili prvé prehru na ľade súpera. V sedemnástich odohratých zápasoch je bilancia juniorov 12 víťazstiev a 5 prehier (z toho boli len 3 v riadnom hracom čase). Aj po tejto prehre si udržali prvé miesto v predbežnej tabuľke pred tímom z Košíc.

Extraliga juniorov 15. kolo

HC Slovan Bratislava – MMHK Nitra 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)

HC Slovan: Baroš – Valjent, Červenka, Skurák, E. Černák, Bačik, Lukáčik, M. Černák, Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Dvonč, Brodek, Petráš, Novák, Môcik, Zajíček, Klučiar
MMHK Nitra: Pupík – Kuzma, Števár, Kohút, Pavlíček, Bábik, Žitný, Šinkovič, – Biró, Šiška, Piroska, Šuba, Klenko, Ševčík, Tábi, Hánl, Ölvecký, Jurík

Góly a asistencie: 0:1 Kohút (Klenko,Pupík), 0:2 Kohút (Šiška), 1:2 Valjent (Mlynčár, Trenčan), 2:2 Mikšík (Klučiar, Valjent), 3:2 Mlynčár (Trenčan, Valjent), 4:2 Lukáčik (Brodek)

Vylúčení: 4/1
Využitie: 0/0
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Baluška, Tvrdoň, Kacej, Kontšetk (videoinštruktor)
Diváci: 122

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: To, čo nás zdobilo posledné zápasy, že sme mali výborný vstup do zápasov, tak dnes nám vstup nevyšiel. Musím povedať, že prvá tretina bola katastrofálna. Ale asi aj to treba, aby to chalani zažili. V kabíne sme si niečo povedali a do druhej tretiny nastúpilo druhé mužstvo. Zrazu začalo korčuľovať a vyhrali sme tretinu 3:0. Teší nás, že sme zápas otočili a tri body nakoniec ostali doma. Chcel by som ešte vyzdvihnúť jedného hráča, ktorý mi udrel do očí, a to je Juraj Šiška. Myslím si, že tento chlapec má veľkú budúcnosť.

Extraliga juniorov 16. kolo

MMHK Nitra - HC Slovan Bratislava 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

MMHK Nitra: Pupík – Konc, Števár, Kohút, Pavlíček, Bábik, Žitný, Šinkovič, Garaj, Chudý– Biró, Matejov, Piroska, Šuba, Klenko, Ševčík, Tábi, Ölvecký, Jurík, König
HC Slovan: Rybár – Valjent, Červenka, Skurák, E. Černák, Bačik, Lukáčik, M. Černák, Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Halama, Brodek, Petráš, Novák, Môcik, Zajíček, Klučiar

Góly a asistencie: 0:1 Môcik (Lukáčik, Petráš), 0:2 Lukáčik (Trenčan) v oslabení, 0:3 Zajíček (Novák), 0:4 Miško (Skurák, Mikšík), 0:5 Tibenský (Mlynčár)

Vylúčení: 2/2
Oslabenie: 0/1
Rozhodcovia: Konc, Moravec, Sčensný
Diváci: 66

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Od začiatku sme mali súpera pod tlakom. Ľahko sme sa dostali do tretiny, ale súper prehusťoval priestor pred bránou a my sme sa nevedeli presadiť. Do vedenia sme sa dostali gólom Môcika. Potom mal súper za stavu 1:0 veľkú šancu v presilovke piatich na troch, ktorú hral minútu a pol, ale zahral ju veľmi zle. Nám sa v nej ešte podarilo skórovať Lukáčikom. V poslednej minúte prvej tretiny sme skórovali Zajíčkom na 3:0. V druhej tretine dali góly Môcik a Tibenský. Obraz v druhej a tretej tretine bol rovnaký. Súper bránil a my sme síce naoko hrali pekne, ale bez efektu. Dali sme však päť gólov, nič sme neinkasovali, sme spokojní a už teraz sa budem pripravovať na ťažký víkend.

Extraliga juniorov 17. kolo

HC Poprad - HC Slovan Bratislava 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

HC Poprad: Pajpach – Turan, Šterbák, Kramár, Varholík, Gaborčík, Pitka, Lukáč  - Lojek, Pavličko, Gápa, Tomečko, Chlebovec, Penxa, Ďurčo, Kráľ, Jochman, Schmidt, Hrehorčák, Ženčuch, Chovan, Široký
HC Slovan: Baroš – Valjent, Červenka, Skurák, M. Černák, E. Černák Bačik, Lukáčik, Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Brodek, Petráš, Novák, Môcik, Halama, Zajíček, Klučiar

Góly a asistencie: 0:1 M. Černák (Novák, Klučiar) v presilovke, 1:1 Hrehorčák (Gáborčík, Kramár) v presilovke, 1:2 Môcik (Lukáčik, Brodek) v presilovke, 1:3 Mlynčár (Trenčan, Valjent), 1:4 Novák (Brodek, Petráš) v presilovke, 1:5 Môcik (Petráš, E. Černák)

Vylúčení: 12/14
Využitie: 1/4
Rozhodcovia: Snášel, Bednár, Rovenský, Marušin (inštruktor)
Diváci: 50

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Mali sme výborný vstup do zápasu, veľmi dobrú rozohrávku s prechodom cez stredné pásmo. Vytvorili sme si aj šance , len nám chýbala agresivita pri zakončení. Presadili sme sa pri presilovej hre Černákom strelou od modrej čiary. Druhý gól padol tiež v našej presilovke a dal ho Môcik, tretí bol po nádhernej akcii a strelil ho Mlynčár. Stále sme pokračovali v našej hre, len škoda nepremenených šancí. Tretinu sme však vyhrali 2:0. V tretej tretine sme využili dve presilovky Novákom a Môcikom, stav sme upravili na 5:1. Súperovi nemožno uprieť snahu, ale boli sme lepším mužstvom a myslíme si, že sme vyhrali zaslúžene. Veľkú pozornosť sme venovali v tréningu nácviku presilových hier  a bolo to konečne v zápase aj vidieť, keď sme využili na strelenie našich gólov hneď štyri presilovky. To  nás mimoriadne potešilo.

Extraliga juniorov 18. kolo

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Duchoň – Dzúr, Oravec, Kučera, F. Danko, Pida, S. Danko, Kandra, Dobák - Lištiak, Tahotný, Fábry, Pawelski, Halahija, Graňák, Brezniak, Dvorštiak, Janček, Laco, Furdek, Kabáč
HC Slovan: Rybár – Valjent, Červenka, Skurák, M. Černák, Bačik, Lukáčik, Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Brodek, Petráš, Novák, Môcik, Halama, Zajíček, Klučiar

Góly a asistencie: 1:0 Lištiak (Laco, Tahotný), 1:1 Lukáčik (Môcik, Petráš), 2:1 Lištiak (Tahotný). 3:1 Fábry, 3:2 Tibenský (Trenčan, Červenka), 4:2 Pawelski (Janček, Brezniak)

Vylúčení: 9/10
Rozhodcovia: Gašparík, Vyšný, Paulíny
Diváci: 110

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Začnem netradične, a to súperom, ktorý nastúpil do dnešného zápasu veľmi dobre, bez rešpektu, s veľmi dobrým pohybom a hlavne s veľkou chuťou. Nám neostáva nič iné, len súperovi zagratulovať, pretože nám všetky tieto vlastnosti dnes chýbali. Poviem to tak jednoducho. Nie sme spokojní s prístupom, s prejavom, s ničím v tomto zápase. Možno bolo pár svetlých momentov v tretej tretine, kedy sme chceli niečo s výsledkom spraviť, za stavu 1:2 alebo 2:3, ale to bolo veľmi málo. Dúfame, že sa z dnešného zápasu poučíme.

Extraliga dorastencov 15. kolo

HC Slovan Bratislava – MMHK Nitra 4:5 (0:0, 2:3, 2:2)

HC Slovan: Tomek – Bednárik, Gula, Maier, Bílik, Roth, Vidovič, Vadovič, Ficel – Takáč, Kundrát, Blaho, Krajč, Fetkovič, Bednarič, Kratochvíla, Halama, Javorek, Maroš, Valko, Sloboda
HC Poprad: Rosandič – M. Žitný, Garay, Gál, Konc, Mako, Števár, Križan, Dobrotina – Ševčík, Matejov, Kalafa, König, Šramaty, Ondrušek, bahna, Kováč, R. Žitný, Czakó, Krcho

Góly a asistencie: 1:0 Halama (Kratochvíla), 2:0 Maier (Fetkovič, Bílik) v presilovke, 2:1 Ševčík (Gál) v oslabení, 2:2 Kalafa (Ševčík) v presilovke, 2:3 Matejov (Kalafa, Ševčík), 2:4 Konc (Matejov, Kalafa) v presilovke, 3:4 Fetkovič (Javorek, Gula) v presilovke, 4:4 Halama (Kratochvíla), 4:5 Ševčík (Matejov, Žitný)

Vylúčení: 5/9
Využitie: 2/2
Rozhodcovia: Goga, Besedičová, Kovalík
Diváci: 150

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Vypracovali sme si mnoho šancí na to, aby sme zápas vyhrali. Viedli sme 2:0, ale nakoniec sme si víťazstvo prešustrovali. Zo stavu 2:0 bolo 2:4 a museli sme urobiť nejaké redukcie v zostave. Myslím si, že niektorí hráči sa šetrili do reprezentácií, aby vládali. Zajtra budeme mať míting a niektoré veci si tam budeme musieť vyriešiť, aby všetci chápali o čo tu ide. Gratulujem súperovi, boli trpezliví, využili naše zaváhania v obrane i trochu slabší výkon nášho brankára. Dlhodobo nás však držal nad vodou a sú aj také zápasy, kedy si aj on môže vybrať slabší deň. Nič sa v podstate nedeje, čaká nás dlhá prestávka, len si musíme uvedomiť, že sa musíme vrátiť k tomu, čo nás zdobilo a vďaka čomu sme aj viedli v tabuľke. Treba sa vrátiť k tvrdej práci, aby sme zase mohli pomýšľať na víťazstvá.