Víťazná šnúra dorastencov sa skončila, Juniori valcujú súperov

0 0

Ďalšie zápasy juniorov a dorastencov za nami. Dorastenci svoju víťaznú šnúru natiahli už na 12 zápasov a neohrozene kraľujú priebežnej tabuľke. Prvú prehru v tejto sezóne zaznamenali až v 13 – stom zápase v poradí po samostatných nájazdoch na domácom ľade. Juniori sa vezú na šnúre piatych výhier v rade a prvý shootout v tejto sezónne pre Baroša. Na termín dohrávky 9 kolo proti Košiciam juniori stále čakajú.

Extraliga dorastencov 10. kolo – predohrávka 12.10.2012

HC Slovan Bratislava – HK Spišská Nová Ves 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

HC Slovan: Tomek – Bednárik, Roth, Maier, Bílik, Seidl, Vadovič, Vidovič, Benčat – Takáč, Kundrát, Galis, Blaho, Kratochvíla, Javorek, Krajč, Fetkovič, Sloboda, Valko, Maroš, Halama
HK S.N. Ves: Surák – Hnatkovič, Bdžoch, Kyčák, D. Gavalier, Gajan, Karafa, Knižka – Ondov, Polomský, Volčko, Zwick, Giľák, Lesňák, Chmeľ, Garay, Ludányi, T. Gavalier, Horváth

Góly a asistencie: 1:0 Kratochvíla (Halama, Javorek), 2:0 Javorek (Halama, Kratochvíla), 2:1 Zwick (Giľák)

Vylúčení: 2/4
Využitie: 0/0
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Husár Tóth, Kovalík, Špička (inštruktor)
Diváci: 101

Extraliga dorastencov 9. kolo

HC Slovan Bratislava – HC Košice 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

HC Slovan: Tomek – Bednárik, Ficel, Roth, Maier, Bílik, Seidl, Vadovič, Vidovič – Takáč, Kundrát, Galis, Blaho, Kratochvíla, Javorek, Krajč, Fetkovič, Bednarič, Sloboda, Valko, Maroš
HC Košice: Rusňák – Michalčin, Jaroš, Kolesár, Pavúk, Černok, Bednarčík, Sorokáč – Bondra, Halász, Mikula, Novotný, Hrivňák, Vrábeľ, Gashi, Kaszonyi, Hajdu, Kolárik

Góly a asistencie: 0:1 Kaszonyi (Gashi, Bednarčík), 1:1 Krajč (Bednarič, Kratochvíla), 2:1 Takáč (Kundrát, Galis), 3:1 Kratochvíla (Blaho, Javorek) v presilovke, 3:2 Bondra (Mikula, Halász)

Vylúčení: 6/8
Využitie: 1/0
Rozhodcovia: Fridrich, Pauljučok, Stanzel
Diváci: 125

Od prvej minúty zápasu hrali obe mužstvá pekný kombinačný hokej. V prvej desaťminútovke mali z hry viac mladí Slovanisti, ktorí Košice skoro vôbec nepustili k puku. Touto hrou si vynútili tri presilovky v rade. Počas nich súpera nepustili k puku, ale predsa sa im nepodarilo skórovať. Po rýchlom góle Košíc na konci prvej polovice tretiny, sa hra veľmi rýchlo vyrovnala a miestami hráči Košíc boli aktívnejšie ako domáci. Po úvodnom góle sa hra prelínala zo strany na stranu, začalo sa hrať viac do tela, čo vyústilo do neúmyselného zranenia košického hráča.

Druhá tretina nebola oku lahodiaca, kopili sa nepresnosti na oboch stranách, hra sa veľmi často kúskovala a mnoho hráčov po osobných súbojoch ostávalo ležať na ľade. Slovan vyrovnal skóre po peknom zorientovaní sa hráča za bránkou a rýchlej prihrávke voľnému hráčovi pred bránu. Krátko po vyrovnávajúcom góle sa Slovanisti ujali vedenia, keď hráči vystihli prihrávku súpera, rýchlymi a presnými prihrávkami poslali svojho spoluhráča do samostatného nájazdu, ktorý bez rozmyslu premenil. Víťazný gól Slovanisti vsietili v poslednej minúte druhej tretiny počas presilovky.

Začiatok tretej tretiny pripomínal druhú, ale postupne chlapci vygradovali svoj výkon k maximu. Košice začali hrať postupne otvorenú hru, čo mladí Slovanisti veľmi často využívali a robili pred košickým brankárom vietor. Po jednej takejto akcii sa do seba pustili Galis spolu s Pavúkom, za čo si vyslúžili skorý odchod pod sprchy. Krátkom po tomto vylúčení sa v hre jedného na jedného podarilo krásnou strelou do pravého vinklu Košiciam znížiť stav. Na tvárach Košičanov bola vidieť veľké odhodlanie po vyrovnávajúcom góle. Aj keď otvorili svoju hru, tak sa im nepodarilo dlhšie usadil v tretine domáceho tímu.

Zápas mal všetko, čo má mať. Jedinou chybičkou krásy tohto zápasu boli rozhodcovia, ktorí miestami nemali prehľad, čo sa deje na ľade.

A ako hodnotí zápas samotný tréner?
Imrich Antal, HC Slovan: Myslím si, že dnes to bol veľmi náročný zápas. Košice disponujú veľmi kvalitným kádrom. Podarilo sa nám vyrovnať a nakoniec otočiť zápas. Tretiu tretinu sme zabetónovali a ubránili. Nakoniec sme inkasovali jeden gól, ale myslím si že sme zápas udržali. Určite sme radi za tie tri body. Chlapcom sa chcem poďakovať za odvedenú prácu, ktorú dneska urobili.
Svojimi skvelými výkonmi hráči neprehrali ani jeden zápas, čo sa vlastne skrýva za touto neuveriteľnou šnúrou?
Imrich Antal, HC Slovan: Myslím si, že za touto šnúrou je tvrdá práca chlapcov. Máme širší káder hráčov medzi ktorými si môžeme vyberať na jednotlivé zápasy. A toto je výsledkom toho, že dokážu uhrať zápasy. Teší nás, že aj diváci si našli cestu na štadión a veríme, že ich bude chodiť viac. Dnešný zápas bol veľmi kvalitný a určite sa im páčil.

Extraliga dorastencov 13. kolo – predohrávka 17.10.2012

HC Košice - HC Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

HC Košice: Rusňák – Michalčin, Kolesár, Pavúk, Černok, Bednarčík, Sorokáč, Pribula, Kuruc – Bondra, Halász, Mikula, Novotný, Vrábeľ, Gashi, Kaszonyi, Hreha, Kolárik
HC Slovan: Tomek – Bednárik, Roth, Maier, Bílik, Seidl, Vidovič, Ficel, Gula – Takáč, Kundrát, Galis, Blaho, Kratochvíla, Javorek, Krajč, Fetkovič, Bednarič, Sloboda, Valko, Maroš

Góly a asistencie: 0:1 Blaho (Kratochvíla), 1:1 Kaszonyi (Mikula, Bondra) v presilovke, 1:2 Kratochvíla (Roth), 1:3 Krajč (Fetkovič), 1:4 Krajč (Fetkovič, Bednarič), 1:5 Kratochvíla trestné strieľanie

Vylúčení: 8/10
Rozhodcovia: Korba, Riš, Bľanda
Diváci: 128

Extraliga dorastencov 14. kolo – predohrávka 18.10.2012

HK Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 2:4 (1:0, 1:4, 0:0)

HK S.N. Ves: Dušenka – Hnatkovič, Bdžoch, Kyčák, D. Gavalier, Mintál, Gajan, Karafa, Knižka – Ondov, Polomský, Volčko, Zwick, Giľák, Lesňák, Chmeľ, Štrauch, Garay, Ludányi, Horváth

Góly a asistencie: 1:0 Ondov (Gavalier, Polomský), 1:1 Kundrát (Takáč), 1:2 Blaho (Kratochvíla) v oslabení, 1:3 Kratochvíla (Javorek, Maier), 1:4 Kratochvíla (Takáč), 2:4 Ludányi (Chmeľ) v presilovke

Vylúčení: 3/6
Oslabenie: 0/1
Rozhodcovia: Smrek, Heizer, Wolf
Diváci: 200

Extraliga dorastencov 11. kolo

HC Slovan Bratislava – MsHK Žilina 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0)

HC Slovan: Pavlas – Bednárik, Roth, Maier, Bílik, Seidl, Vidovič, Ficel, Vadovič – Takáč, Kundrát, Blaho, Javorek, Krajč, Fetkovič, Bednarič, Benčat Sloboda, Valko, Maroš
MsHK Žilina: Škorvánek – Gálik, Vrábel, V. Váňa, Kriváček, Mičík, Záhornadský – Lešťan, Ondruš, Kubala, Németh, Rogoň, Prašil, M. Váňa, Gašparovič, Cisarik

Góly a asistencie: 0:1 Cisarik (Gašparovič), 1:1 Blaho (Kundrát, Bednarič), 1:2 Lešťan samostatné nájazdy

Vylúčení: 12/17
Rozhodcovia: Synek, Návratek, Kovalík, Špička (inštruktor)
Diváci: 132

Extraliga dorastencov 12. kolo

HC Slovan Bratislava – MHC Martin 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

HC Slovan: Tomek – Bednárik, Roth, Maier, Bílik, Vidovič, Benčat, Vadovič – Takáč, Kundrát, Blaho, Javorek, Krajč, Fetkovič, Bednarič, Sloboda, Valko, Maroš
MHC Martin: Pieš – Jendroľ, Burzík, Zajasenský, Jáger, Štrbák, Fabian, Humaj, Puvák – Brveník, Čičmanec, Čipkala, Tavel, Zvara, Foltín, Šmondrk, Škokor, Simon, Rudzan

Góly a asistencie: 0:1 Škokor (Rudzan, Šmondrk), 0:2 Štrbák (Zvara) v presilovke, 0:3 Štrbák (Tavel), 1:3 Blaho (Javorek, Fetkovič), 1:4 Brveník (Čičmanec)

Vylúčení: 9/6
Využitie: 0/1
Rozhodcovia: Synek, Stanzel, Kovalík, Vrábel (inštruktor)
Diváci: 123

Extraliga juniorov 9. kolo

HC Košice- HC Slovan Bratislava

Nehralo sa. Zápas bude odohraný v náhradnom termíne.

Extraliga juniorov 10. kolo

HK Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 1:4(0:4, 1:0, 0:0)

HC Slovan: Baroš – Valjent, Červenka, Skurák, Černák, Bačik, Lukáčik, Gula, Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Štorcel, Brodek, Petráš, Zajíček, Bednarič, Novák, Schroner
HK S.N. Ves: Godla, Holečko – Hoffman, Osuský, Janovčík, Vrana, Varga, Petruľák, Molčan, Švec – Barilla, Muránsky, Skalický, Lapšanský, Gonda, Výhonský, Hamráček, Drozd, Lesňák

Góly a asistencie: 0:1 Petráš (Štorcel, Lukáčik), 0:2 Novák (Kopecký, Schroner) v presilovke, 0:3 Lukáčik (Bačik, Brodek) v presilovke, 0:4 Tibenský (Trenčan, Mlynčár), 1:4 Hoffman (Osuský, Barilla) v presilovke

Využitie: 1/2
Rozhodcovia: Snášel, Gavalier, Wolf, Findura (inštruktor)
Diváci: 390

Extraliga juniorov 11. kolo

MsHK Žilina - HC Slovan Bratislava 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

MsHK Žilina: Mikoláš – Pekný, Prášek, Niník, Slota, Mravec, Holák – Kachman, Mašlanka, Zrelák, Halajčík, Horanský, Dolinajec, Rovner, Vrťo, Paleček, Zicho, Čičala
HC Slovan: Baroš – Valjent, Červenka, Skurák, E. Černák, Bačik, Lukáčik, Gula, Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Štorcel, Brodek, Petráš, Novák, Schroner, Môcik, Halama

Góly a asistencie: 0:1 Kopecký (Valjent, Schroner) v presilovke, 0:2 Mlynčár (Trenčan, Valjent) v oslabení, 0:3 Petráš, (Bačik, Lukáčik) v presilovke

Vylúčení: 7/7
Využitie: 0/2
Rozhodcovia: Gašparík, Zvrškovec, Hronský
Diváci: 79

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Od prvého striedania bol súper pod tlakom, chýbala nám len finálna prihrávka, aby sme sa strelecky presadili. Tretina skončila 0:0. V druhej tretine sme urobili zbytočný faul hneď v prvej minúte. V oslabení sme mali únik Tibenského, ktorý bol faulovaný a mal možnosť trestného strieľania, ktoré však nepremenil. Potom nám súper faulami umožnil presilovku piatich na troch, kde sme sa strelou od modrej čiary dostali do vedenia Kopeckým. V tretej tretine sme dostali päťminútový trest za faul so zranením súpera, to bolo dvanásť minút pred koncom zápasu, ale hneď v oslabení sme v brejkovej situácii skórovali Mlynčárom po peknej prihrávke Trenčana. Myslím, že toto bol zlomový moment zápasu. V presilovke sme dali ešte tretí gól a tak sme prikrášlili výsledok. Tešíme sa, samozrejme, víťazstvu a ideme ďalej.

Extraliga juniorov 12. kolo

MHC Martin - HC Slovan Bratislava 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

MHC Martin: Gibl – Pacalaj, Dvořák, Hajník, Fillo, Mendel, Kalnický – Cíger, Jurášek, Minko, Holko, Hricko, Bubica, Záň, Šináľ, Ďurica
HC Slovan: Rybár – Valjent, Červenka, Skurák, E. Černák, Bačik, Lukáčik, Gula, Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Štorcel, Brodek, Petráš, Novák, Schroner, Môcik, Halama

Góly a asistencie: 0:1 Môcik (Petráš), 0:2 Novák (Halama, Schroner), 0:3 Valjent (Červenka, Tibenský), 0:4 Môcik (Petráš), 1:4 Cíger (Jurášek, Pacalaj) v presilovke, 1:5 Kopecký (Novák) v presilovke

Vylúčení: 4/6
Využitie: 1/1
Rozhodcovia: Jakubec, Holienka, Farkaš
Diváci: 79

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Sme radi, že sme nadviazali na dobrý výkon v Žiline. Podali sme tímový výkon, hrali sme na štyri pätky. Ku kvalitnému dnešnému výkonu nám pomohlo aj to, že sme necestovali domov, ale prespali sme v Martine. Tak ako minulý víkend, aj tento raz musíme pochváliť oboch našich brankárov Baroša i Ry