Víťazná premiéra trénera Nelibu pred vypredanou halou

0 0

42. kolo Tipsport extraligy

HC Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Góly: 7. I. Ďatelinka (M. Bartánus, D. Buc), 13. Šatan (M. Bakoš, I. Ďatelinka), 38. Štajnoch (L. Hudáček), 56. Kukumberg (Šatan, Jerofejevs) - 4. Lušňák (T. Višňovský), 4. Holovič (Šátek, Jaborník), 30. Vyrúbalík (Šmach)
Vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Romaško (Rus.), D. Konc - M. Orolín, P. Stano, 10 027 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, Jerofejevs, Trška, Jass - Šatan, Kukumberg, Bulík - M. Bartánus, Lipiansky, L. Hudáček - A. Kudrna, Preisinger, M. Bakoš - D. Buc, M. Macho, D. Skokan
Skalica: T. Tomek - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Magušin, Gula, Jaborník, M. Srnec - Pálffy, R. Školiak, Obdržálek - J. Hruška, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - T. Mikúš, Klejna, R. Konečný

Po úvodnom slávnostnom vhadzovaní, ktoré obstaral slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko, videlo viac ako 10 000 divákov svižný hokej. Už v 2. min sa Kutálek predral cez troch brániacich hráčov, ale puk z jeho hokejky skončil na betóne brankára Konráda. V 4. min urobili domáci chybu v rozohrávke, Višňovský našiel pred bránkou voľného Lušňáka, a ten bez väčších problémov otvoril skóre stretnutia - 0:1. O 12 sekúnd neskôr viedla Skalica už dvojgólovým rozdielom: Holovič vymietol ľavý horný roh Konrádovej bránky a nový tréner Slovana Jan Neliba si vybral oddychový čas. Tri minúty na to našiel v presilovke Bartánus voľného Ďatelinku a ten spomedzi kruhov prestrelil Tomeka - 1:2. Za Slovan vyrovnal v 13. min rovnako v presilovej hre Šatan, keď dorazil puk pri ľavej žŕdke skalickej bránky. V záverečných minútach úvodného dejstva musel Konrád riešiť niekoľko spletitých situácií, ale poradil si s nimi.

Aj v druhej tretine pokračoval rušný hokej s množstvom šancí na oboch stranách. V 30. min poslal hostí do vedenia obranca Vyrúbalík, ktorý v početnej výhode prestrelil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste. Skaličania následne nevyužili 102-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, čo v 38. min potrestal vyrovnávajúcim gólom ďalší zadák Štajnoch.

V tretej tretine pokračoval atraktívny hokej vo vynikajúcej atmosfére. V 46. min sa ocitol vo veľkej šanci Ďatelinka, ale v rozhodujúcom momente neudržal rovnováhu. Skaličania si pri vylúčení Štajnocha vytvorili obrovský tlak, ale Konrád neinkasoval. Rozhodnutie priniesol gól Kukumberga v 56. min. Šatan po ľavej strane vnikol do útočného pásma, jeho strelu Tomek vyrazil iba pred seba a center prvého útoku "belasých" poslal puk popri ležiacom skalickom gólmanovi do bránky - 4:3. Skóre sa nezmenilo už ani v záverečnej hre bez brankára v podaní Skaličanov.

Ján Neliba (tréner Slovana): "Mám za sebou ťažkú premiéru, veď v 4. min sme prehrávali 0:2. Tím však ukázal charakter, dôležité bolo prežiť oslabenie o dvoch hráčov. Chlapci zabojovali a duel dotiahli do víťazného konca."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Bol to veľmi kvalitný zápas. Rozhodnutie priniesla chyba obrancu. Niečo si povieme, že budeme dôsledne brániť, a obranca sa vyberie neviem kam. Mali sme však dať viac gólov."