Viťaz Čechov sme zdolali hladko 3:0!

0 0

HC SLOVAN Bratislava zvíťazil prvýkrát v riadnom hracom čase v KHL. Viťaz Čechov sme porazili 3:0.

For english text see below

Viťaz Čechov – HC SLOVAN Bratislava 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Hudáček (Boumedienne, Lipiansky), 18. Vondrka (Miklík), 31. Lipiansky (Šatan, Sigalet)

Strely: 23:21, vylúčenia:  4:3 navyše Gillies 5+DKZ, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, pred 2300 divákmi rozhodovali Soin, Šenjov - Metalnikov, Sirotkin
Kompletné štatistiky nájdete TU.

Zostavy
Viťaz Čechov: Kasutin - Kudinov, Troščinskij, Malevič, Golovkov, Markov, Fahey, Seleznov - Kuljomin, Koroljuk, Badjukov - Sergejev, Timkin, Černov - Dvurečenskij, Cullen, Hennessy - Čistjakov Posnov, Gillies
HC SLOVAN: Janus – Švarný, Boumedienne, Ďatelinka, Štajnoch, Sigalet, Tabáček, Luža – Miklik, Bližňák, Vondrka – Ölvecký, Bartovič, Kukumberg - Šatan, Hudáček, Lipiansky – Šťastný, Dravecký, Kudrna – Mikuš.

Slovanisti nastúpili na druhý zápas na ľade súpera s miernymi zmenami. Kytnára nahradil v zostave Dravecký a miesto v obrane po Mihálikovi zaujal Ďatelinka. V zostave domácich chýbal tvrdý muž Jeremy Yablonski, Trevor Gillies nastúpil len ako ako trinásty útočník. V prvých minútach sa mužstvá iba oťukávali a ani jedno nemalo vyloženú príležitosť. Prvýkrát musel zasahovať  Janus v 4. minúte, keď strieľal nebezpečne Sergejev. Na opačnej strane skončila hneď naša prvá príležitosť gólom. Boumedienne našiel peknou prihrávkou Hudáčka, ktorý v nájazde vytiahol na gólmana Kasutinova nádherný blafák a nedal mu žiadnu šancu 0:1.  V 14. minúte narobila starosti domácim „légia skazy“ Hudáček – Lipiansky – Šatan, ktorá pred bránkou roztočila kolotoč, ale ani jedna zo strieľ si cestu do brány nenašla.  O dve minúty neskôr bol Šťastný zasiahnutý hokejkou do tváre, z čoho plynula naša štvorminútová presilovka. Početnú výhodu využil po priťuknutí si s Miklíkom Vondrka, ktorý sa trafil nádherne z pravého kruhu. Tesne pred koncom prvej časti hry sa dral dopredu Hudáček, ale na jeho prienik si dali pozor domáci obrancovia.

Do druhej tretiny vstúpil aktívnejšie domáci Čechov. Najskôr strieľal na Janusa Baďukov a po ňom veľmi nebezpečne Golovkov, náš talentovaný gólman však vytiahol výborne zákroky a vedenie 2:0 sme si udržali. V 29. minúte sme sa dostali do súperovho pásma na dlhšiu dobu. Šance druhého útoku sa však gólom neskončili. Presne v polovici stretnutia sme skórovali tretíkrát. Šatan pekne prihral Lipianskemu a ten sa v tesnej blízkosti brány už nezvykne mýliť – 0:3. Krátko po góle dal o sebe vedieť tough guy Trevor Gillies, ktorý bol po bitke so Štajnochom vylúčený do konca zápasu. V poslednej desaťminútovke prostrednej časti hry sme sa nikam nehrnuli a pozornou hrou nepúšťali Čechov do vážnejších príležitostí.

V tretej tretine sa snažil Viťaz s nepriaznivým stavom 0:3 ešte niečo spraviť. V 43. minúte odišiel na trestnú lavicu za sekanie Michel Miklík. Presilovú hru zahrali domáci dobre, v pásme nás držali takmer dve minúty, ale ani najnebezpečnejšia strela Malevicha gólom neskončila.  V 46.minúta strieľal strelec nášho druhého gólu Michal Vondrka, puk z jeho delovky skončil v lapačke Kasutina. O minútu neskôr vytiahol skvelý zákrok Janus po strele Badjukova. Domáci si aj v následných príležitostiach viackrát vylámali zuby na skvelom Janusovi, ktorý bol v zápase veľkou oporou nášho tímu.  V závere zápasu sme sa ubránili presilovke pri vylúčení Šatana a radujeme sa tak z prvej výhry v riadnom hracom čase v KHL! Najbližšie nás už v pondelok o 19:00 čaká jeden z favoritov celej súťaže SKA St. Peterburg.

_______________________________________________________________

Витязь Чехов – Слован Братислава 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Голы: 12 Гудачек (Бумедьенн, Липьянский), 18 Вондрка (Миклик), 31 Липьянский (Шатан, Сигалет)

Количество бросков по воротам: 23:21,
Удаления: 4:3 (Гиллис 5 минут + дисциплинарный до конца игры штраф), большинства 0:1, меньшинства 0:0, судьи: Соин, Щенёв – Метальников, Сироткин, зрители: 2300

Составы команд:
Витязь Чехов: Касутин – Кудинов, Трощинский, Малевич, Головков, Фейхи, Марков – Кулёмин, Королюк, Бадюков – Сергеев, Тимкин, Чернов – Хеннесси, Каллен, Двуреченский – Чистяков, Поснов, Селезнёв – Гиллис
Слован: Янус – Шварни, Бумедьенн, Дятелинка, Штайнох, Сигалет, Табачек, Лужа – Миклик, Ближняк, Вондрка – Олвецки, Бартович, Кукумберг – Шатан, Гудачек, Липьянский – Штястны, Дравецки, Кудрна - Микуш

Обе команды осторожно стартировали в матче и не имели почти ни каких шансов открыть счёт. Бумедьенн выдал идеальную передачу на Гудачека, который не оставил никакого шанса голкиперу гостей Касутине и открыл счёт – 0:1. Через несколько минут за опасную игру высоко поднятой клюшкой Евгений Тимкин получает 4 минуты и Слован изменяет счёт после шайбы Вондрки в правый верхний угол – 0:2. Во втором периоде играла лучше команда Витязя Чехов, но голкипер Янус отразил все её броски по воротам. На 31-ой минуте Липьянский замкнул передачу Шатана и Сигалета – 0:3. В последнем периоде Витязь хотел сравнить счёт, но ему это неудалось потому, что блестящий Янус отразил всё. После победы Слована над Чеховом, которая является первой победой в основное время В КХЛ, Слован набрал 3 очка. Следующий матч Слован проведёт в понедельник в 19 часов в Братиславе, где встретится с СКА Санкт-Петербург.

Michaela Rapcová

______________________________________________________________

Vityaz Chekhov – HC SLOVAN Bratislava 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Goals: 12. Hudáček (Boumedienne, Lipiansky), 18. Vondrka (Miklík), 31. Lipiansky (Šatan, Sigalet)

Shots: 23:21, Penalties:  4:3 and Gillies 5+Game, Powerplay goals 0:1, Shorthanded goals 0:0, Attendance: 2300, Officials: Soin, Šenjov - Metalnikov, Sirotkin

Rosters
HC SLOVAN: Janus – Švarný, Boumedienne, Ďatelinka, Štajnoch, Sigalet, Tabáček, Luža – Miklik, Bližňák, Vondrka – Ölvecký, Bartovič, Kukumberg - Šatan, Hudáček, Lipiansky – Šťastný, Dravecký, Kudrna – Mikuš.

It was a magic night just outside of Moscow as HC SLOVAN Bratislava picked up their first regulation win in the KHL in style, as Jaroslav Janus saved all 23 shots he faced as the Slovak Champions blanked Vityaz Chekhov 3:0. There were changes in the lineup as Dravecký replaced Kytnar and , Ďatelinka took the place of Mihalik in defence, whilst Vityaz were without renowned Canadian tough guy Jeremy Yablonski.

Janus was called into action, making a great save on Sergeyev in the fourth minute, however, with their first real attack, HC SLOVAN managed to find the target, as Libor Hudáček continued to increase his reputation, burying his third goal in three games with a deke which completely wrong footed Kasutin in the Vityaz goal. The Legion of Doom line has scored at least once in every game since they have been reunited in the KHL. After a four minute powerplay due to a cut caused by a high stick, HC SLOVAN created chance after chance, and their pressure finally told as Michal Vondrka and Michel Miklik combined in great style, with the former ripping a shot that could have burst the net.

Vityaz came out the better side at the start of the second period, and Janus did well to deny Badukov and Golovkov and preserve HC SLOVAN’s two goal cushion. In the 29th minute Miroslav Šatan found veteran linemate Jan Lipiansky, who made no mistake finding the net, giving the guests a 3:0 lead mid way through the game. Shortly after the goal, Trevor Gillies tried to make a name for himself, getting in a mix with Martin Štajnoch, for which he received a 5+game penalty.

However, this did not put HC SLOVAN Bratislava off their game, and despite being under sustained pressure at times in the third period, the goal was never breached. Jaroslav Janus made save after save to preserve his shutout and be the reliable last line of defence that the team needed him to be. Vondrka was denied a second goal with a breathtaking glove save by Kasutin, and as time wound down, the HC SLOVAN players cheered in delight as they took their first regulation win in the KHL. Next stop, the Slovnaft Arena, where they hope to continue their winning form against SKA St. Petersburg, who they face on Monday at 19:00.