Víkendové výsledky mládeže

0 0

Juniori sa prvý raz v tejto sezóne predstavili na domácom ľade a pripísali si dve výhry nad tímami z východu. Dorastenci sále nepoznáju premožiteľa.

Extraliga juniorov

HC SLOVAN Bratislava – HK ŠKP Poprad 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

HC Slovan: Baroš – Brodek, Červenka, Danišovský, Jurkovič, Petráš – Bednarič, Bednárik, Gula, Kratochvíla, Šalka – Černák, Javork, Mikšík, Roth, Zajíček – Ernst, Ficel, Klimčík, Kojda, Turan
HK Poprad: Široký – Kramár, Varholík, Krmenčík, Šterbák, Šotek, Kasanický – Pavličko, Vojsovič, Hrehorčák – Tomečko, Ženčuch, Jenčo – Bielec, Sawicky, Ďurčo

Góly a asistencie: 0:1 Bielec, 1:1 Mikšík (Červenka), 1:2 Tomečko (Jenčo), 2:2 Zajíček (Červenka) v presilovke, 2:3 Šterbák (Sawicki, Ďurčo) v presilovke, 3:3 Klimčík (Černák), 4:3 Brodek

(0:1, 1:1, 0:0, 0:0)

Ubehlo len pár sekúnd zápasu a naši chalani sa mohli ujať vedenia, ale brankár Spišskej Novej Vsi bol rezolútne proti. Hneď od úvodu sa hral pekný, svižný hokej z jednej strany klziska na druhú so šancami na oboch stranách. Veľkú šancu otvoriť skóre mal v 4. minúte Javorek, ale brankár Spišiakov aj tentoraz bol proti. Na úvodný gól zápasu sme čakali do 12. minúty, ktorý spadol z hokejky Lesňáka. Slovanisti mohli odpoveď v 16. minúte Ernstom, ale brankár hostí bol pozorný.

V úvode druhej tretiny sme sa dočkali prvého vylúčenia, keď sa na trestnú lavicu porúčal Brodek. Hostia mohli v presilovke z našich hokejok inkasovať gól po samostatnom nájazde Javoreka. Ďalšiu veľkú šancu mal na hokejke Červenka, ktorý pekne pálil od modrej, ale ani táto strela si nenašla cestu do siete. O necelú minútu sa dočkali úvodnej presilovke aj naši chalani. Mali možnosť vyrovnať skóre, no presilovka v ich podaní bola katastrofálna. V 33. minúte mohli Spišiaci zvýšiť svoj náskok o dva góly, keď zachytili našu zlú prihrávku v strednom pásme a dvaja hráči sa rútili na nášho brankára. Vyrovnávajú gól z našich hokejok padol v 39. minúte. Petráš spoza bránky našiel presnou prihrávkou voľného Brodeka a ten prudkou strelou prestrelil všetko, čo mu stále v ceste.

Tretia tretina sa začala za rovnovážneho stavu a obe mužstva od úvodného hvizdu chceli prikloniť víťazstvo na svoju stranu, obe mužstvá bojovali o každý milimeter ľadovej plochy a nepustili svojho súpera do vyloženej šance. Zápas sa mohol rozhodnúť v 51. minúte, keď hostia sa nasťahovali do nášho obranného pásma a spustili kanonádu na Godlu, ktorý v bránke čaroval. O dve minúty mohol o našej výhre rozhodnúť Kojda, ktorý si pekne prebral puk na modrej čiare a na brankára vypálil z prvej. No najväčšiu tutovku spálili hráči Spišskej v 54. minúte, keď trafili žŕdku. Do konca tretiny sa skóre nemenilo. V predĺžení mali obe mužstvá mnoho šancí, no ani jedna nebola víťazná. O našom víťazstve rozhodli samostatné nájazdy. Hrdinom vabanku sa stal brankár Golda a útočník Petráš, ktorý premenil oba svoje nájazdy.

Extraliga dorastencov

Počas štyroch úvodných kôl vsietili 22 gólov a inkasovali len 9 – krát. Okrem toho náš tím má štyri vyrovnaná pätorky. Kým predchádzajúce zápasy patrili prvému resp. druhému útoku. Tak dnešný zápas proti Liptovskému Mikulášu patril štvrtému útoku, ktorý zaznamenal 6 bodov (2+4). Menovite Suchomer (0+2), Kollar (0+2) a Vitek (2+0). Zároveň center tretieho útoku Patrik Bečka si pripísal hattrick.

3. kolo

MHC Martin - HC Slovan Bratislava 3:4 pp

4. kolo

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 3:6 (2:2, 1:3, 0:1)

MHk32 Liptovský Mikuláš: Babik, Durný – Florek, Matejovie, Niňaj, Pavlikovský, Žiak – Nechaj, Nemec, Stiek, Špirko, Vybiral – Hric, Martínek, Neuman, Sčensný, Šimek – Böhmer, Cibuľa
HC Slovan: Pavlas – Katrušák, Kuzmín, Maroš, Valko, Vidovič – Lamp, Pöschmann, Priatka, Sloboda, Takáč – Bečka, Jaško, Šimonič, Uličný, Vadovič – Fereta, Kollar, Suchomer, Vitek

Góly a asistencie: 0:1 Vidovič (Suchomer, Kollar), 0:2 Vitek (Suchomer, Kollar), 1:2 Matejovie (Žiak, Niňaj) v presilovke, 2:2 Pavliskovský (Matejovie, Florek) v presilovke. 3:2 Nechaj (Florek, Niňaj), 3:3 Vitek (Vidovič), 3:4 Bečka (Vidovič) v presilovke, 3:5 Bečka (Šimonič), 3:6 Bečka (Takáč)