V Žiline dva body za víťazstvo po predĺžení

0 0

V Žiline sa nám podarilo uchmatnúť domácim vlkom dva body za víťazstvo po nájazdoch.

Dva body sa nám však trochu mália, Žilina vyrovnávala až v samom závere. Napriek tomu sme spokojní s tým, že sme si predĺžili šnúru vížazstiev a naladili sme sa tak pozitívne na pondelkový šláger s Košicami.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 27. Kudělka (Sivák, Richard Huna), 59. D. Devečka (Sivák) - 39. A. Kudrna (Švarný), 57. M. Bakoš (M. Bartánus, Bulík), rozhodujúci nájazd Štajnoch
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašparík - Korba, Bogdaň, 1883 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš

Slovan: Konrád - L. Bohunický, Drgoň, Švarný, Štajnoch, I. Ďatelinka, P. Frühauf, L. Kozák - D. Buc, Preisinger, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, M. Sloboda

Prvá tretina bola vyrovnaná, bojovalo sa o každý kúsok ľadu. V úvodných minútach mala navrch Žilina, potom pridal a dominoval Slovan. Oba tímy si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale či už domáci M. Laco alebo hosťujúci Konrád si udržali čisté konto. V úvode druhého dejstva M. Bakoš nevyužil zaváhanie Dlouhého a jeho nájazd domáci gólman kryl. Žilina potom mala dvakrát početnú prevahu, ale prvú nevyužila a v druhej Kudělka strelou od modrej čiary otvoril skóre. V polovici stretnutia mohol zmeniť výsledok stretnutia bývalý hráč Žiliny Bulík, ale domáci gólman bol opäť pozorný. V závere druhej časti hostia pri vlastnom oslabení strelili vyrovnávajúci gól, Kudrna unikol domácim hráčom a M. Laco bol bezmocný. V tretej časti podobne ako v druhej mal hneď v úvode dobrú streleckú príležitosť M. Bakoš, ale brankár Žiliny bol pozorný. V 47. min mal ďalšiu šancu obranca Slovana Štajnoch, ale svoju príležitosť nevyužil. Domáci mohli odpovedať Richardom Hunom, ten však neuspel. V 57. min sa Slovan ujal vedenia, M. Bakoš aj s trochou štastia poslal puk za Lacov chrbát. Následné vylúčenie Bohunického potrestali domáci už po piatich sekundách, keď kapitán domácich D. Devečka prestrelil Konráda.
Po opatrnom predĺžení sa o víťazovi rozhodlo v samostatných nájazdoch, v ktorých boli lepší hostia. Prvý nájazd premenil Štajnoch, potom Lipiansky. Keďže Sivák ani Smotrila neuspeli, Slovan si zo Žiliny odniesol dva body.

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Odohrali sme dobré stretnutie. V prvej tretine sa viac korčuľovalo, no bez výraznejších šancí. V druhej sme mali trochu navrch, no dostali sme gól pri vlastnom tlaku. V poslednej časti mal viac z hry Slovan, podarilo sa nám vyrovnať a samostatné nájazdy, to už je vabank. Chcel by som poďakovať hráčom za získaný bod."

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Žilina začala aktívnejšie, my sme sa len pomaly dostávali do tempa. Potom sme však zvýšili dôraz, najmä v druhej tretine sme mali viac šancí a mohli sme rozhodnúť už v riadnom hracom čase. Víťazstvo sme si pripísali až v samostatných nájazdoch, ktoré sú pre každé mužstvo vabankom."