V úvodnom zápase sezóny prehra 2:4

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava podľahli v úvodnom zápase ročníka KHL 2013/2014 Donbassu Doneck 2:4.

Donbass Doneck – HC SLOVAN Bratislava 4:2  (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 3. Kašpar (Piganovich, Kagarlitsky), 22. Beluchin (Wilson), 52. Yakucena (Piganovich), 59. Kolář – 35. Daňo (Mikúš), 45. Bartovič (Kolena, Sigalet)

Donbass Doneck: Laco  – Kolar, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnicky – Pettersson, Wirtanen, Laine – Yakucena, Beluchin, Dadonov – Kagarlicky, Robitaille, Kaspar – Blagoj, Varlamov, Šalimov
HC SLOVAN Bratislava: Janus  – Sersen, Škoula, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš, Mihálik – Miklík, Bližňák, Bartovič – Netík, J. Mikúš, Vondrka – Kukumberg, Olvecký, Hudáček, Mráz, Kolena, T. Mikúš, Daňo.

Pre Slovan nezačal prvý zápas nového ročníka dobre. Už v 3. minúte sa na modrej čiare oprel do puku český bek Lukáš Kašpar a jeho delovka skončila za Janusom – 1:0. Domáci boli aj v ďalšom priebehu hry aktívnejší, Slovan sa do šancí nedostal ani v presilovej hre. V 11. minúte mohol druhý gól v zápase pridať Kašpar, jeho strelu Janus kryl.  V závere prvého dejstva sa do šancí dostal Mojžíš a Vondrka, no ich strely nemierili do priestoru brány.

Druhú tretinu odštartoval opäť nápor domácich. Wirtanenovu strelu Janus dokázal  ešte zneškodniť, no  už o minútu neskôr  potešil domáce tribúny Beluchin, ktorý šikovne tečoval Wilsonovu strelu – 2:0. V náznaku príležitosti sa ocitla dvojica Bližňák, Bartovič, no druhý menovaný nedokázal z uhla prekonať Laca.  V 28. minúte bol vo veľkej šanci Shalimov, Janusa však neprestrelil.  Nášho brankára neprekvapil ani Lukáš Kašpar, ktorý to skúšal spoza brány. V 33.  minúte nedokázali Slovanisti využiť  presilovku piatich proti trom. Čo nám nevyšlo v presilovej hre sme si vynahradili v hre päť na päť. Mikúš posunul puk Daňovi a ten strelou švihom znížil – 2:1.  Posledné minúty druhej tretiny patrili domácim, ktorí však v 4 - minútovej presilovke gól streliť nedokázali.

V 41. minúte narobila Janusovi problémy nepríjemná strela Kagarlického. O tri minúty neskôr dokázal Kutlákovu delovku tečovať pred Lacom Bartovič a vyrovnal na 2:2. Vedenie vrátil domácim sedem minút pred koncom v presilovej hre Maxim Yakucena., ktorý strelou do pravého horného rohu nedal Janusovi žiadnu šancu – 3:2. Na konenčných 4:2 upravil dve minúty pred koncom do opustenej brány Slovana Ján Kolář.