V stredu o body proti Mytišči

0 0

Prvé dva zápasy na tripe hokejistom HC SLOVAN výsledkovo nevyšili. V stredu pokračujú tretím súbojom, v ktorom o 16:30 (CET) nastúpia na ľade Atlantu Mytišči.

Náš najbližší súper má v poslednom čase kolísavé výsledky, víťazstvá sa striedajú s prehrami. V pondelok Atlant odštartoval päťzápasovú domácu sériu. V súboji s Dinamom Riga skóroval iba raz, a tak nakoniec prehral 1:2 po samostatných nájazdov. V Západnej konferencii má vyrovnanú bilanciu, na konte má 11 triumfov a 11 prehier a takmer zhodné skóre 50:51. So ziskom 33 bodov mu aktuálne patrí 6. priečka.

V závere minulej sezóny a počas letnej prestávky sa v Mytišči rozhodli zbaviť viacerých drahých hráčov, na čele s Nikolajom Žerdevom. Namiesto nich získali 11 nových hokejistov. Medzi inými aj Igora Radulova, mladšieho brata hviezdy CSKA Alexandra. Dvojnásobný majster sveta z rokov 2008 a 2009 skúšal šťastie aj v zámorí, v NHL odohral 43 zápasov. Väčšinu kariéry však strávil v KHL. V tomto ročníku zatiaľ zaostáva za očakávaniami, doteraz nazbieral 9 bodov (5+4).

Zaujímavú posilu získal klub z Moskovskej oblasti aj do defenzívy. Americký obranca Bobby Sanguinetti pôsobil ešte na jar v NHL, v drese Caroliny Hurricanes nastúpil na 37 duelov a časť sezóny strávil na jej farme v Charlotte. Napriek tomu, že doteraz odohral za Atlant iba 15 zápasov, drží sa na čele tímovej produktivity obrancov so ziskom 7 bodov (2+5). Najproduktívnejším hráčom Mytišči je prekvapujúco ruský mladík Alexander Kadeikin. Dvadsaťročný útočník si pripísal zatiaľ 10 bodov (4+6).

Jednotkou v bráne Atlantu je Stanislav Galimov. Ruský gólman zažil ešte pred začiatkom sezóny v KHL svoju premiéru v  národnom tíme. Na prvom turnaji Euro Hockey Tour v Česku nastúpil začiatkom septembra za Rusko na dva zápasy. Za Mytišči odohral v tomto ročníku zatiaľ 18 zápasov a úspešnosť zákrokov si drží tesne pod 93%.

V kádri nášho najbližšieho súpera je aj zlý muž ruského hokeja Jevgenij Arťuchin, ktorý je známy tvrdou hrou a zákrokmi na hranici pravidiel. Svojej povesti nezostáva nič dlžný, veď v 18 súbojoch nazbieral už 113 trestných minút. Na trestnej lavici tak strávi v priemer viac ako 6 minút v každom zápase. V zbieraní kanadských bodov už nie je taký úspešný, doteraz dosiahol iba jeden gól a tri asistencie.

V presilových hrách sa Mytišči zatiaľ trápi. V 22 zápasoch hral už 86-krát v početnej výhode, ale dokázal z toho vyťažiť iba 7 gólov. V tejto štatistke je preto druhým najhorším mužstvom celej súťaže.

V minulej sezóne sa nám vo vzájomných súbojoch s týmto súperom mimoriadne darilo. Na ľade Atlantu predviedol skvelý výkon Jaro Janus, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jednu z 28 striel. Po góloch Ölveckého a Bližňáka sme vyhrali 2:0. Naplno sme s Mytišči zabodovali aj v Bratislave po výsledku 3:2.

Zápas Atlant Mytišči – HC SLOVAN môžete v stredu o 16:30 sledovať na programe Sport1.