V piatok po 5 mesiacoch opäť doma!

0 0

Nové posily HC SLOVAN v piatok po prvý raz na vlastnej koži zažijú výnimočnú atmosféru v SLOVNAFT Arene. Prípravný zápas s Amurom Chabarovsk sa začína o 18:00 h.

V poradí tretí prípravný duel odohrali zverenci trénera Čadu v Košiciach. Na súboj s odvekým rivalom sme nastúpili z plnej záťaže, ale napriek tomu sme v Steel Arene zvíťazili po góloch Bližňáka, Mojžíša a Fostera 3:1. Najmä v úvodnej tretine sa viacerými dôležitými zákrokmi v bránke predviedol Jaro Janus.

Po dlhej ceste z východu a iba jednodňovom oddychu čaká belasých v piatok ďalšia zápasová previerka. Tentoraz bude naším súperom opäť mužstvo z KHL, do Bratislavy pricestuje súper z ďalekého Chabarovska.

Amur by na vlaňajšiu sezónu najradšej zabudol. Počas nej ho trápili finančné problémy, ktoré mu pomohlo vyriešiť až vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy. Neistá situácia sa pochopiteľne prejavila aj na jeho výkonoch. V základnej časti vyhral iba 13 súbojov a so ziskom chudobných 45 bodov bol najslabším mužstvom celej súťaže.

V novom ročníku by sa to už nemalo zopakovať, klub z najvýchodnejšieho mesta KHL počas letnej prestávky podpísal až 16 nových hráčov a plánuje zabojovať o postup do play-off. Medzi posilami je aj trojica Slovákov. Medzi nimi je nášmu publiku dobre známy Michel Miklík, ktorý strávil posledné dve sezóny v Bratislave. V tej uplynulej sa s 32 bodmi dokonca stal najproduktívnejším hráčom HC SLOVAN. Spolu s Marcelom Haščákom a Rastislavom Špirkom budú v Chabarovsku tvoriť slovenskú légiu.

Zaujímavou posilou nášho piatkového súpera je Kirill Safronov. Skúsený ruský obranca má bohaté skúsenosti z KHL, ale odohral aj 35 zápasov v NHL. Jeho posledným pôsobiskom však bol extraligový HKm Zvolen. Do mužstva spod Pustého hradu prestúpil krátko pred koncom základnej časti a nakoniec v jeho drese odohral iba 11 duelov.

Hokejisti Amuru pricestujú do Bratislavy zo Znojma v Českej republike, kde sú na predsezónnom sústredení. V rámci neho odohrali v stredu prípravný zápas s českým extraligistom HC Mountfield Hradec Králové. Darilo sa v ňom slovenskému útočníkovi Marcelovi Haščákovi. Strelil jeden gól a zároveň premenil rozhodujúci nájazd, ktorým rozhodol o triumfe svojho tímu 3:2.

V minulej sezóne sme v súbojoch s Chabarovskom získali plný počet bodov. Na jeho ľade sme zvíťazili jasne 5:2. Odveta v Bratislave bola vyrovnanejšia, o našom víťazstve 3:2 rozhodol v záverečnej tretine Libor Hudáček.

Rozhodne si nenechajte v piatok ujsť jeden z dvoch domácich prípravných zápasov Slovana pred začiatkom novej sezóny KHL! V akcii by mali byť - až na zraneného obrancu Baranku - aj všetky nové posily nášho mužstva. Posledných vyše tisíc lístkov si zakúpite v jednotnej cene - € 8,- (sedadlá s presným označením miesta na vstupenke) ONLINE resp. na jednom zo 600 predajných miest Ticketportalu po celom Slovensku. V ponuke je aj pár zvyšných vstupeniek do sektoru fan klubu na státie za € 5,-.