V Nižnekamsku prehra po predĺžení

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava podľahli na ľade Nižnekamsku až v predĺžení.

Neftechimik Nižnekamsk – HC SLOVAN Bratislava 4:3pp (2:0, 2:3, 1:0, 1:0)

Góly:5. Taraťuchin (Trunjov, Belusov), 11. Polygalov, 49. Mamašev, 62. Polygalov – 22. J. Mikúš (Ölvecký), 30. Šatan (Sigalet), 37. Šatan (Radivojevič

Zostavy:
Neftechimik: Dalton – Jarullin, Belov, Mamašev, Berezin, Kosmačjov, Romanov, Beljakov, Šulakov – Koukal, Milovzorov, Netík – Polygalov, Chochrjakov, Tolpeko – Taraťuchin, Truňov, Belousov – Kulikov, J. Alševskij, S. Alševskij
HC SLOVAN Bratislava: Kopřiva (Janus) – Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš, Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – Bartovič, J. Mikuš, Ölvecký – Šatan, Hudáček, Radivojevič – T. Mikuš, Mráz, Matoušek – Šťastný

Neftechimik začal druhý vzájomný zápas proti Slovanu v sezóne aktívnejšie. Prvé pokusy domácich dokázal zneškodniť Kopřiva, no v piatej minúte prvýkrát kapituloval.  Belousov zachytil Štajnochov vyhadzovaný puk z pásma a Taraťuchin strelou švihom poslal domácich do vedenia – 1:0.  Kopřiva podržal Slovan v 9. minúte, keď zlikvidoval sľubnú šancu Milovzorova. Počas presilovky domácich zachránilo Kopřivu najskôr brvno brány, následne však po strele Polygalova druhýkrát inkasoval a miesto v bráne prenechal Janusovi – 2:0. Ten musel okamžite hasiť veľké šance domácich útočníkov, ktorí strieľali z priestoru medzi kruhmi. Daltona prvýkrát v zápase vážnejšie vyskúšal Bartovič.  V poslednej minúte prvej tretiny nahodený puk od Sigaleta len tesne minul domácu bránu.

Slovanu vyšiel veľmi dobre vstup do druhej tretiny. Už po dvoch minútach sa po vyhratom buly v útočnom pásme zmocnil po prihrávke Ölveckého puku Juraj Mikúš a pretlačil ho za Daltona – 1:2. Český útočník Koukal sa dostal do úniku po skončení svojho dvojminútového trestu, no tiesnený nedokázal usmerniť puk do brány.  Janus vytiahol bravúrne zákroky počas presilovky Neftechimiku a strelách Berezina a Chochrjakova . Do veľkých šancí sa v presilovke dostal Vondrka i Miklík, no pri domácich stála aj poriadna dávka šťastia. V 29. minúte však unikol Miro Šatan položil si gólmana Daltona obtočil sa okolo brány a vyrovnal – 2:2. Po góle sa tempo hry zrýchlilo a obaja brankári riešili niekoľko nebezpečných situácii. Našu výbornú druhú tretinu zakončil opäť Miro Šatan, ktorý si počas presilovky skvele počkal na odrazený puk a strelil svoj druhý gól.

V 42. minuté presvišťal puk z hokejky Truňova tesne vedľa ľavej žŕdky Janusovej brány. Pre Čadových zverencov nastali krušné chvíle v prvej polovici druhej tretiny, kedy hrali domáci hneď po sebe dve presilové hry. Prvému oslabeniu sme sa ešte dokázali ubrániť, no v ďalšej početnej výhode zúžitkoval veľký tlak Neftechimiku Mamašev - 3:3. v 52. minúte nabil dvojgólový Šatan Brejčákovi, jeho delovku Dalton videl a dokázal dobre zareagovať. Strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa nepodarilo ani Neftechimiku a tak išiel zápas do predĺženia.

V hre 4 na 4 sa domáci presadili zásluhou úniku Polygalova už po 90 sekundách a rozhodli o zisku dvoch bodov.

Rostislav Čada: Dnes sme mali zlý vstup do zápasu. Zlepšeným výkonom v druhej tretine sa nám podarilo otočiť priebeh zápasu. Príčinou toho, že sme v Nižnekamsku nezískali viac než jeden bod, bolo to, že sme odohrali zle dve oslabenia, v ktorých sme dostali dva góly a samozrejme veľká rozhodujúca chyba v predĺžení.