V nedeľu proti rozbehnutej Jaroslavli

0 0

Po trojdňovej prestávke pokračujú hokejisti HC SLOVAN Bratislava v decembrovej domácej sérii. V nedeľu sa v SLOVNAFT Arene o 17:00 predstaví Lokomotiv Jaroslavľ.

Zverenci trénera Čadu potvrdili v stredu na domácom ľade svoju silu! S lídrom KHL z Petrohradu odohrali viac ako vyrovnanú partiu a v predĺžení siahali po víťazstve. Zápas sa však nakoniec rozhodoval až v nájazdoch, v nich sa šťastena priklonila na stranu SKA. Okrem dobrého výkonu fanúšikov potešil aj návrat Mira Šatana, ktorý si po viac ako roku znova obliekol belasý dres. Ďalšie dôležité body si naši chlapci chcú pripísať v nedeľu vo fialových dresoch proti Jaroslavli.

Lokomotiv sa dostal v druhej polovici novembra do formy. V posledných deviatich zápasoch si pripísali až sedem triumfov. V piatok sa o jeho dobrej fazóne presvedčil aj HC Lev. Pražania nedokázali ani raz prekonať vynikajúceho Curtisa Sanforda, a tak si Jaroslavľ nakoniec pripísal „futbalové“ víťazstvo 1:0 po predĺžení. V tejto sezóne to bola jeho 17. výhra. V Západnej konferencii mu s 52 bodmi patrí 8. miesto, z ktorého sa postupuje do play-off.

Náš najbližší súper disponuje najlepšou obranou v súťaži, v 33 zápasoch inkasoval iba 59 gólov. Najväčšiu zásluhu na tom má gólman Curtis Sanford. Kanaďan so skúsenosťami z NHL kraľuje štatistikám medzi brankármi. V aktuálnej sezóne nastúpil v 23 zápasoch a úspešnosť jeho zákrokov presahuje 95%. Lídrom je aj v počte shutoutov, až v šiestich prípadoch odchádzal z ľadu s čistým kontom.

Obranu Jaroslavle diriguje severská dvojica Staffan KronwallJonas Holos. Skúsený Švéd a spoľahlivý Nór strávia na ľade v každom dueli viac ako 20 minút. Dôležitou súčasťou defenzívy je aj kapitán Ilja Gorochov, ktorý sa uplynulých dvoch ročníkoch tešil v drese Dinama Moskva zo zisku Gagarinovho pohára.

Najväčšou slabinou Lokomotivu je nevýrazný útok. Zverenci trénera Pjotra Vorobjova doteraz strelili iba 60 gólov, čo je najmenej spomedzi všetkých tímov KHL. Jeho najproduktívnejší hráč Sergej Plotnikov zatiaľ nazbieral iba 19 bodov (8+11) a je zároveň najlepším strelcom mužstva. Za ním s 15 bodmi (6+9) nasleduje Daniil Apalkov. O problémoch v ofenzíve Jaroslavle svedčí aj úspešnosť v presilovkách, v ktorých strelil len 14 gólov.

Koncom októbra nám na ľade Lokomotivu nevyšiel úvod zápasu. Už v štvrtej minúte sme prehrávali 0:2. V záverečnej tretine nás do hry o body vrátil Michel Miklík, ale vyrovnať sme nakoniec nedokázali a z mesta na sútoku riek Volga a Kotorosla sme odišli bez bodu.

HC SLOVAN sa rozhodol pomôcť v boji proti onkologickým ochoreniam. V nedeľu nastúpia Slovanisti v špeciálnej edícii fialových dresov. Tie po zápase poputujú do dražby. Výťažok z nej pôjde na konto Združenia na pomoc detskej onkológii. Dražba dresov bude prebiehať od utorka súbežne na stránkach www.hcslovan.sk a www.hokejportal.sk

V zápase proti Lokomotiv Jaroslavľ odmeníme v súťaži pre najvernejších fanúšikov troch našich permanentkárov.

Vyžrebované permanentky na tento zápas:
 sektor/rad/miesto
1. A9/6/12 - obraz na plátne s aktuálnym kádrom
2. B3/17/35 - hrnček s potlačou aktuálneho kadra
3. A10/10/44 - obal na iPhone 5 so znakom klubu

Výhry si môžete prevziať v SLOVAN FOTLABE v sektore A6 už počas zápasu. Taktiež máte možnosť zapojiť sa do súťaže v tipovaní výsledku zápasu - pokyny nájdete tu. Hlavnou cenou je FOTOKNIHA HC SLOVAN, ktorá vyjde pred Vianocami.