V Mytišči víťazstvo Slovana 2:0!

0 0

Po dobrom koncentrovanom výkone zdolali hokejisti HC SLOVAN Bratislava Atlant Mytišči 2:0. Veľkú zásluhu na zisku troch bodov má gólman Jaroslav Janus, ktorý vychytal tretiu nulu v sezóne.

Atlant Mytišči – HC SLOVAN Bratislava 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 18. Ölvecký (Sekera), 27. Bližňák (Štajnoch, Višňovský)

Strely: 28:21 vylúčenia: 5:2 presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0 pred 5750 divákmi rozhodoval Bulanov, Bondar - Morozov, Nazarov

Atlant Mytišči: Galimov - Ťutin, Višnevski, Kosmačev, Semijonov, Frogren, Rukavišnikov, Batyršin, Bobrov - Žerdev, Andersson, Engqvist, Mikhnov, Kablukov, Koltsov, Majorov, Lemťugov, Rybakov, Točitski, Ševčenko, Dorofejev.
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Višňovský, Štajnoch, Hudáček, Bližňák, Bartovič – Sekera, Švarný, Vondrka, Lipiansky, Miklík – Sersen, Tabaček, Dravecký, Kytnár, Kukumberg – Kudrna, Šťastný, Mikúš, Ölvecký, Daňo

Atlant Mytišči, ktorý ťahal sériu desiatich zápasov bez víťazstva nastúpil proti Slovanu aj s novou posilou z NHL, obrancom Columbusu Blue Jackets Fedorom Ťutinom. Zápas začali oba tímy opatrne. Zo strany Slovana strieľal v prvej 5 - minutovke nebezpečne Sersen. Atlant ohrozoval v úvode stretnutia Janusa strelami od modrej čiary. Vo veľkej šanci sa v siedmej minúte ocitol Vondrka, no Galimov v bráne Atlantu výborne zasiahol. V 8. minúte sa predral Dravecký z pravého krídla, jeho bekhendový pokus domáci brankár kryl. Vzápätí nás musel po strele Anderssona zachraňovať Janus.  Posledné minúty prvej časti hry patrili domácím, ktorí nás dostali pod tlak, ten však ku gólu neviedol. Slovanisti išli dve minúty pred koncom prvej tretiny do vedenia. Andrej Sekera na seba naviazal dvoch hráčov domácich a Peter Ölvecký z ľaveho kruhu prekonal Galimova – 0:1.

V úvode druhej tretiny mali domáci niekoľko sľubných streleckých pokusov, no našťastie si ani jeden z nich nenašiel cestu za Janusov chrbát. V 24. minúte strieľal nebezpečne švihom Milan Bartovič.  O dve minúty neskôr mal Janus vela práce s delovkou Lemťugova od modrej čiary. Následne mohol Slovan do dvojgólového vedenia poslať v presilovke Štajnoch a po ňom aj Sekera. V polovici zápasu po individuálnom úniku nedokázal pred Janusom presadiť Enqvist. V 34. minúte využil Slovan presilovku zásluhou Mária Bližňáka, ktorý prekonal Galimova strelou pod hornú žŕdku – 0:2. Tri minúty pred koncom druhej tretiny vychytal Janus vo veľkej šanci najskôr Žerdeva a následne zneškodnil ďalšiu nepríjemné strelu Žerdeva.

V tretej tretine sa Atlant snažil o rýchly kontaktný gól, čomu podriadil aj svoju hru. Jeho hráči vysoko napádali Čadových zverencov z čoho pramenili chyby a šance domácich. Pred inkasovaním gólu zachránil Slovanistov viackrát Janus. Najväčšie príležitosti nevyužil Atlant v presilovke po vylúčení Kytnára.  Slovanistov hnala za tromi bodmi aj hŕstka asi 50 Slovákov žijúcich v Moskve. V závere zápasu mali domáci výhodu ďalšej presilovej hry, no recept na výborného Janusa nájsť nedokázali. Snahu o strelenie kontaktného gólu zabrzdili aj zbytočné vylúčenia, ktoré pramenili z nervozity Smirnovových zverencov. Slovan tak aj zásluhou skvelého Janusa, získal po víťazstve 2:0 ďalšie cenné tri body.

Najlepším hráčom z nášho tímu bol vyhlásený Jaroslav Janus.

Rostislav Čada: Na rozdiel od posledného zápasu sme mali výborný pohyb. Vyšiel nám zámer eliminovať aktiviu súpera v prvej tretine a dokonca sme strelili gól. V ostatných tretinách sme pokračovali v dobrej obrannej hre, udržali sme svoj náskok a z toho dôvodu si odnášame z Moskvy zaslúžené tri body.