V Moskve sme s CSKA neuspeli

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava zavŕšili štvorzápasový trip naprieč Ruskom prehrou 1:4 na ľade favorizovaného klubu CSKA Moskva.

CSKA Moskva – HC SLOVAN Bratislava  4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 5. Radulov A. (Širokov, Dacjuk), 47. Žarkov (Davis, Sprukts), 49. Grabovskij (Dacjuk), 59. Rylov (Davis, Žarkov)- 33. Vondrka (Miklík, Sigalet)

Strely: 24:14 vylúčenia: 2:5 presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0 rozhodovali:  Belov, Romasko - Michel, Šichanov

Zostavy:
CSKA Moskva:  Bryzgalov - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Mäenpää, Marčenko, Kondratev, Sergejev, Gimajev - Širokov(C), Radulov A. , Dacjuk - Davis, Grigorenko, Grabovskij - Zubov, Žarkov, Persson - Sprukts, Barbašev, Ľubimov.
HC SLOVAN Bratislava: Janus - Sigalet, Višňovský, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček - Bližňák, Vondrka, Miklík - Bartovič, Hudáček, Lipianský (C) - Kukumberg, Dravecký, Kytnár - Mikúš, Šťastný, Ölvecký - Kudrna, Daňo

Slovanisti začali zápas pasívne. Už v úvodných sekundách pohrozil najproduktívnejší hráč domácich Alexander Radulov. Naši hráči sa zamerali na defenzívu a snažili sa vyrážať do rýchlych brejkov, ku ktorým sa však dostávali len zriedka. V 5. minúte prihral kapitán Širokov puk cez Tabačeka na Radulova a ten bekhendom poslal puk za Janusa – 1:0. Vzäpätí spôsobil zmätok pred Bryzgalovom Bartovič, ale domáca obrana náznak príležitosti vyriešila. Prvá tretina sa odohrávala najmä v našom obrannom pásme. CSKA Moskva v úvodnom dejstve nevyužila presilovky po fauloch Šťastného a Mikúša. Pri druhej početnej výhode mohol strielať z tesnej blízkosti na Janusa Širokov, no jednotka Slovanu mu puk v poslednej chvíli zobrala z hokejky. Krátko pred koncom prvej tretiny potvrdil Janus opäť svoje kvality, keď vychytal domáceho útočníka Davisa.

Druhá tretina priniesla zlepšený výkon Slovanu. V 23. minúte najskôr vyskúšal Janusovu pozornosť Zubov a na druhej strane vychytal Mikúšov bekhendový pokus Bryzgalov. O 40 sekúnd sa opäť zaskvel Janus, ktorý nepustil za svoj chrbát druhý gól z hokejky Grabovskeho. Na 2:0 mohol zvýšiť Radulov v 28. aj 30. Minúte, no ani v jednej zo svojich veľkých šancí nepochodil. Slovan sa osmelil, čoraz viac sa dostával do útočného pásma a zamestnával obranu domácich. V 32. minúte odišiel na trestnú ľavicu Denisov a Slovan druhu presilovú hru v zápase využil. Sigalet si vymenil puk s Miklíkom, ten nabil Vondrkovi a český útočník prestrelil Bryzgalova – 1:1. Čadovi zverenci po vyrovnávajúcom góle kontrolovali hru a nepúšťali CSKA do väčších šancí. Posledné minúty druhej tretiny síce opät patrili domácim, no Slovan podržal výborný Janus.

Tretia tretina začala presilovkou CSKA, v ktorej po šanci Mäenpääho zachraňoval Janus. O tri minúty neskôr sa dostal vo výbornej streleckej pozícii k puku Sekera, no strelou švihom netrafil priestor bránky. Na opačnej strane pochodil podobne kapitán domácich Širokov. V 44. minúte sa po náraze na mantinel zranil Martin Štajnoch a Slovan tak musel zápas dohrávať len s piatimi obrancami. CSKA Moskva si postupne vytvárala veľký tlak a naši hráči sa bránili len s vypätím všetkých síl. V 47. minúte sa medzi kruhmi dostal k puku Žarkov a strelou do pravého horného rohu nedal Janusovi šancu – 2:1. O dve minúty neskôr už bolo 3:1, keď sa veľmi podobnou strelou z medzikružia presadil Grabovskij. Višňovský mohol od modrej čiary znížiť, ale jeho tvrdú strelu zblokovali hráči CSKA. Bodku za zápasom dal v 59. minúte najproduktívnejší obranca domácich Yakov Rylov, ktorý strelou tesne nad ľadom prekonal Janusa po štvrtýkrát v zápase.