V Kazani prehra až po nájazdoch

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava podľahli favorizovanej Ak Bars Kazaň 2:1 až po samostatných nájazdoch.

Ak Bars Kazaň – HC SLOVAN Bratislava 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 10. Milovzorov (Petružálek), rozhod. nájazd Petružálek – 32. Šatan (Hudáček, Sigalet)

Ak Bars: Barulin  – Kornejev, Nikulin (C), Medvedev (A), Heshka, Belov, Jarullin, Panin – Lukojanov, Tereščenko (A), Petrov – Stapleton, Burmistrov, Varnakov – Golubev, Svitov, Obukhov – Milovzorov, Tkačev, Petružálek
HC SLOVAN: Janus  – Škoula, Štajnoch, Mihálik, Sigalet, J. Brejčák, Mojžíš, Luža, T. Mikúš – Hudáček, Radivojevič, Šatan – Bartovič (C), J. Mikúš, Miklík – Ölvecký (A), Bližňák (A), Kukumberg – Daňo, Šťastný, Bakoš

Janus, ktorý sa v bráne Slovana odbjavil po jednozápasovej prestávke musel hneď v úvodnej trojminutovke riešiť nebezpečné strelecké pokusy Varnakova a Milovzorova. Barulinovu lapačku vyskúšal v 4. minúte ako prvý Milan Bartovič. Riedko zaplnené tribúny potešil v 10. minúte Milovzorov, ktorý pohotovo dorazil tvrdú strelu Jakuba Petružálka- 1:0. Vzápatí mohol chybu domácej obrany potrestať Bližňák, no puk napálil len do Barulina. Nevyužitá zostala aj prvá početná výhoda Slovana, počas ktorej sme sa k dlhšiemu pobytu v obrannom pásme Ak Bars Kazaň nedostali.  V 17. minúte podržal Slovan pri výborných šanciach Tkačeva a Lukojanova Janus.

Laxný prístup Barulina v priestore za bránou takmer potrestal po prihrávke Radivojeviča Hudáček, no tomu v poslednej chvíli vypichli puk domáci obrancovia.  Brejk tri na dva zakončil poriadnou delovkou Bartovič, vyrazený puk upratali domáci obrancovia. Dobrý výkon Slovana v druhej časti hry priniesol vyrovnávajúci gól Mira Šatana v 32. minúte. Ten opäť ukázal svoje hokejové majstrovstvo, dostal sa až pred Barulina, ktorého si s veľkým prehľadom položil na ľad a puk zasunul do prázdnej brány – 1:1. Posledné minúty druhého dejstva patrili domácim. Najskôr v nájazde zlyhal Svitov a po ňom nedokázal doraziť skackajúci puk do brány Burmistrov.

Domáci pokračovali v tlaku aj v úvode tretej tretiny, keď počas presilovky nevyužili veľké šance Obuchov a Tkačev. Kazan neuspela ani v druhej početnej výhode v krátkom časovom intervale, čo domáce publikum ocenilo piskotom. V ďalších minútach mužstvá dobre bránili obranné modré a tak si mohli obaja brankári vydýchnuť. V 51. minúte na strelu Svitova zareagoval Janus výborne pravým betónom. Šesť minút pred koncom mohol rozhodnúť po milimetrovej prihrávke od Šatana Juraj Mikúš, ale ten poslal puk len do hrude Barulina. Slovan nevyužil v závere riadneho času 40 - sekundovú presilovku piatich proti trom a zápas išiel do predĺženia. V predĺžení nedokázal streliť Slovan gól v ďalšej presilovke, o osude stretnutia museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa za Slovan presadil len Bartovič, pričom Janusa dokázal prekonať dvakrát Petružálek a rozhodol.

Rostislav Čada: Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas hlavne z hľadiska obrany. Silnému súperovi sme dovolili dostať sa do minima šancí rovnako sme veľmi dobre ubránili všetky naše oslabenia. V záverečnej tretine sme mali vyloženú šancu a boli bližšie k víťazstvu. Zápas napokon rozhodol až v nájazdoch strelecky dobre disponovaný Petružálek.