Už dnes o prvé body proti Dinamu Minsk

0 0

V hlavnom meste Bieloruska nás dnes o 18:00 čaká tretí zápas na tripe, tentoraz s domácim Dinamom.

Minsk zatiaľ čaká na prvé víťazstvo v sezóne. Do nového ročníka vstúpil tesnou prehrou 1:2 na ľade Rigy. V nedeľu Dinamo privítalo CSKA Moskva. V napínavom dueli sa síce domáci ujali vedenia, ale nakoniec podľahli favoritovi 1:2 po predĺžení.

Káder nášho najbližšieho súpera sa skladá predovšetkým z domácich hokejistov, ktorí zároveň tvoria základ bieloruskej reprezentácie. Vhodne ich dopĺňa niekoľko skúsených legionárov, medzi ktorých patrí aj slovenský útočník Tomáš Surový. Strieborný medailista z MS 2012 pôsobil v minulej sezóne v HC Lev Praha, v 51 dueloch nazbieral v kanadskom bodovaní 20 bodov (10+10). Medzi hlavné ofenzívne hviezdy tímu z Minska patrí český útočník Zbyněk Irgl. V minulej sezóne si v 51 zápasoch na konto pripísal 28 bodov za 12 gólov a 16 asistencií.

V uplynulom ročníku sa Dinamo umiestnilo v Západnej konferencii až na 10. mieste a nepostúpilo do play-off. Z vlaňajšieho kádra opustili Minsk štyria najproduktívnejší hráči z ofenzívy, obranu navyše oslabil odchod skúseného Fína Jereho Karalahtiho. Tieto straty sa vedenie pokúsilo nahradiť príchodom deviatich nových hráčov. Najväčším letným úlovkom bolo angažovanie skúseného útočníka Alexeja Kaľužného. Tridsaťšesťročný bieloruský reprezentant bol v minulej sezóne kapitánom Lokomotivu Jaroslavľ. Do Minsku prišiel s cieľom dotiahnuť mužstvo po ročnej prestávke opäť do vyraďovacích bojov.

V minulej sezóne sme proti tomuto súperovi vyšli bodovo naprázdno. V úvodne minulej sezóny sme v Minsku síce viedli už 2:0, nakoniec sme však Dinamu podľahli 3:4. V Bratislave to bola tiež dráma až do poslednej sekundy. Šťastnejší boli napokon hostia, pripísali si tesné víťazstvo 2:1.

Vzájomné zápasy: 3:4 (v), 1:2 (d).

Náš dnešný zápas na ľade Dinama Minsk si môžete o 18:00 pozrieť aj na obrazovkách televízie Sport2!