Útok na prvé miesto nevyšiel

0 0

Tipsport extraliga 15. kolo

HC Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 3. D. Skokan (Lipiansky, Preisinger) - 47. Šmach (Pálffy, R. Školiak). 55. T. Višňovský (Lušňák)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: M. Hudec (Slovan) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Bundil, Kacej, 5705 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Jass, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - D. Skokan, Lipiansky, Preisinger - Balej, Bulík, M. Bakoš - J. Cíger, O. Janík, D. Buc
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Gula, Magušin, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Holovič, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - Štepán, T. Mikúš, J. Jurík

Domácemu Slovanu sa podarilo zaskočiť Skalicu hneď v úvode duelu. Už v 3. min poslal Presinger zľava puk pred bránku na D. Skokana a ten ho popod Lakosila pretlačil do bránky - 1:0. Skalica vyslala prvú strelu na Konráda až v 9. min, keď od modrej vystrelil obranca Šmach. O dve minúty neskôr mieril Bulík spomedzi kruhov len do skalického gólmana. V 15. min predviedol pekné sólo Kutálek, ktorý sa po pravej strane vrútil do útočného pásma, obkorčuľoval domácu bránku, no puk poslal iba popred ležiaceho Konráda.

V druhej tretine sa Skaličania snažili často strieľať, no brankár "belasých" si držal čisté konto. Konrád zlikvidoval hneď niekoľko príležitostí Žigmunda Pálffyho. Dve šance skórovať mal aj Balej, no Lakosil takisto nepustil puk za svoj chrbát.

Stupňujúci sa tlak Skalice vyvrcholil v 47. min. Pálffyho nepresná strela sa od zadného mantinelu odrazila k Šmachovi a ten z uhla vyrovnal - 1:1. Hostí držal nad vodou výborný Lakosil, ktorý lapačkou vychytal Šatana a vynikajúcim sklzom aj M. Bakoša. V 55. min potešil početnú skupinu fanúšikov Skalice útočník Višňovský, keď využil prihrávku Lušňáka spoza bránky. Rozhodnúť mohol v 58. min Šátek, ale puk poslal len do betónov Konráda. Tréner Slovana pristúpil 43 sekúnd pred koncom tretej tretiny k hre bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Štefan Mikeš (tréner Slovana): „Prvá tretina bola z našej strany v poriadku a ujali sme sa vedenia. Od druhej sme púšťali súpera do množstva šancí. Sami sme si tiež nejaké vytvorili, ale ani tie najvyloženejšie sme nepremenili. Vždy sme si v závere vylámali zuby. Opäť sme dali len jeden gól a narobili chyby v defenzíve. Je ťažké takto vyhrávať. Pod tlakom robíme chyby a sme nedôrazní v koncovke. Je zaujímavé, že vonku strieľame viac gólov ako doma.
Peter Oremus (tréner Skalice): „Mali sme cieľ pokračovať v našich výkonoch, čo sa nám na moju radosť podarilo. Od druhej tretiny sme boli lepší tím ako Slovan a náš triumf je zaslúžený. V kabíne je kolektívny duch a chlapci spolu krásne žijú. Je radosť chodiť na štadión. Za všetko hráčom patrí veľká vďaka. Pevne verím, že takto budeme pokračovať.“