Trip pokračuje na ľade Čeľabinsku

0 0

Hokejisti HC SLOVAN sa na prvom z dvoch januárových tripov presunuli do Čeľabinsku. Proti domácemu Traktoru nastúpia v nedeľu už o 12:00.

Začiatok tripu sa belasým nevydaril, aj keď úvodná tretina súboja s Magnitogorskom tomu vôbec nenasvedčovala. Nedokázali sme však využiť viaceré gólové šance a súper nekompromisne trestal naše chyby. Úradoval predovšetkým hviezdny útok Mozjakin – Kovář – Zaripov, a tak sme štadión Metallurgu opustili bez bodov.

Zverenci trénera Čadu to musia rýchlo hodiť za hlavu, pretože už v nedeľu sa predstavia v Čeľabinsku. Vlaňajší finalista sa v aktuálnej sezóne trápi a zdá sa, že bude mať problémy s postupom do play-off. Z posledných jedenástich duelov vyhral Traktor iba dva a až v štyroch prípadoch dokonca ani nedokázal streliť gól. V tomto ročníku vyšiel strelecky naprázdno spolu až v desiatich dueloch, horšie na tom v KHL nie je nikto.

Najmä kvôli slabej ofenzíve, v 40 zápasoch dosiahol iba 89 presných zásahov, sa náš najbližší súper pohybuje vo Východnej konferencii na hranici postupu do vyraďovacej časti. Na konte má 18 víťazstiev a 22 prehier - s 54 bodmi mu aktuálne patrí 8. priečka.

Útok Čeľabinsku výrazne poznačili zranenia Jevgenija Kuznecova. Mladý ruský útočník najprv chýbal svojmu tímu na začiatku sezóny viac ako mesiac a zdravotné problémy ho postihli aj v decembri. Kvôli nim vynechá aj blížiaci sa Zápas hviezd KHL, ktorý sa bude hrať 11. januára v Bratislave.

Ofenzívu Traktora ťahá Petri Kontiola. Fínsky útočník nazbieral v 40 súbojoch zatiaľ 26 bodov (9+17). Od najproduktívnejšieho hráča vlaňajšieho play-off a tiež svetového šampionátu sa však čakalo viac. To isté platí aj o Andrejovi Kosticynovi. Bieloruský reprezentant s bohatými skúsenosťami z NHL získal doteraz iba 19 bodov (9+10).

Jasnou jednotkou v bráne nášho ďalšieho rivala je Michael Garnett. Ale ani kanadský gólman nedokázal nadviazať na vlaňajšiu formu, v ktorej privádzal súperových útočníkov do zúfalstva. V tejto sezóne nastúpil už na 37 zápasov, lenže víťazstvo v nich dokázal vychytať iba v trinástich prípadoch. S úspešnosťou 92% patrí iba medzi priemer.

V Čeľabinsku môžu byť aspoň čiastočne spokojní s využívaním presilových hier. Dosiahli v nich už 27 gólov. Horšie sú na tom pri hre v oslabení, v ktorej inkasovali až 28-krát. O tom, že to v defenzíve Traktoru nefunguje ideálne, svedčí aj fakt, že tréner Valerij Belousov nasadil v aktuálnom ročníku až 12 zadákov. Zloženie obranných dvojíc pomerne často mení.

V októbri sme s Čeľabinskom odohrali v SLOVNAFT Arene strhujúci zápas. Hostia v ňom viedli už 0:3 a 1:4, ale Bartovič a spol. napriek tomu nezložili zbrane. V záverečnej tretine sa o vyrovnanie na 5:5 postaral Michal Vondrka. V poslednej minúte riadneho hracieho času zavŕšil dokonalý obrat víťazným gólom Tomáš Netík.

Zápas Traktor Čeľabinsk – HC SLOVAN odvysiela v nedeľu o 12:00 televízia Sport2.