Trip odštartujeme na ľade Jugry

0 0

Prvým súperom Slovana na trojzápasovom tripe po klziskách súperov bude v piatok o 14:00 slovenského času Jugra Chanty - Mansijsk.

Zápas v zhruba 70 tisícovom meste, ktoré je známe skvelými strediskami pre zimné športy nebude pre zverencov trénera Čadu jednoduchým. Náš súper je po 43 zápasoch so ziskom 59 bodov na deviatom mieste východnej konferencie a ak chce pomýšlať na postup do vyraďovačky, v zostávajúcich stretnutiach musí bodovať. Na ôsmy Nižnekamsk strácajú hokejisti Jugry štyri body. Na domácich by sme si mali dať pozor najmä v tretej tretine, keďže v nich by Chanty - Mansijsk získal pomyselných 62 bodov. Hlavný tréner Sergej Šepelev sa v útoku spolieha najmä na schopnosti svojho najproduktívnejšieho hráča Igora Skorochodova. 26 - ročný útočník zaznamenal v 42 zápasoch 31 bodov. Druhým v produktivite je Anton But s 28 bodmi a tretím Vitalij Sitnikov s 26 bodmi. Z obrancov na seba púta pozornosť dobrými štatistikami Marek Trončinsky. Český bek má na konte 19 bodov v 43 zápasoch. V tíme figuruje aj slovenský obranca Tomáš Starosta. Brankárskou jednotkou mužstva je Lotyš Edgars Masalskis s úspešnosťou 90,5% a s priemerom inasovaných gólov 3,10.

Prvý vzájomný zápas skončil v Slovnaft Aréne našim víťazstvom 4:3 po samostatných nájazdoch. Stretnutie sme však nezačali dobre. Po prvej tretine sme prehrávali 0:2 , no zásluhou Ölveckého a Miklíka sme sa vrátili do zápasu. Jugra išla v tretej tretine znovu do vedenia, na 3:3 vyrovnal v 46. mnúte Vondrka. V nájazdoch rozhodol o zisku dvoch bodov pre Slovan Miro Šatan.