Trip končíme prehrou v Ufe

0 0

Hokejisti Slovana boli Ufe vyrovnaným súperom. O výhre domácich rozhodol až päť minút pred koncom Filatov.

Salavat Julajev Ufa – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 5. Mirnov (Kolcov), 40. Filatov, 53. Filatov, 60. Pihlström – 34. Šatan (Štajnoch, Mojžíš), 46. Hudáček (Šatan))

Salavat Julajev: Volkov – Višnevskij, Kulda, Sčitov, Babčuk, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mereskin, Záborský, Chlystov – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Ankudinov, Zinovjev, Slepyšev
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, B. Mráz, Brejčák – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, Ölvecký, J. Mikúš – Hudáček, Radivojevič, Šatan – T. Mikúš, Šťastný, Matoušek

Hokejisti Slovana dokázali brániť úvodný nápor domácich len štyri minúty. Potom sa po prihrávke Kolcova dostal k puku Mirnov a strelou po ľade otvoril skóre – 1:0.  Ufa pokračovala aj v ďalších minútach vo veľkom nápore. Strelec prvého gólu unikol našej obrane, jeho nájazd našťastie prečítal Janus. Volkova Slovan prvýkrát vyskúšal v deviatej minúte, keď Mojžíšovu dobrú prihrávku zakončil strelou Tomáš Mikúš. Rovnaký hráč sa predral až pred Volkova aj o dve minúty neskôr, presnejšie zakončeniť mu zabránila domáca obrana. V závere prvej tretiny len o centimetre minula bránu domácich Šatanova delovka.

V 22. minúte  sa z ľavej strany rútil na Volkova Bartovič, strelu nášho kapitána gólman Ufy betónmi zneškodnil.  Dobrým zákrokom sa pri šanci Kolcova prezentoval aj Janus. Slovan sa v druhej tretine ubránil tretej presilovke domácich. Výborný Janus si poradil aj s vyloženými príležitosťami Zinovjeva a Kajgorodova. Našim hráčom vyšla perfektne prvá presilovka v zápase a po skrumáži pred bránou Volkova vyrovnal Miro Šatan. Salavat unikol našej obrane len 21 sekúnd pred druhou sirénou a Filatov tvrdou a presnou strelou po zemi vrátil domácim vedenie – 2:1.

Domáci boli aj na začiatku tretej tretiny aktívnejší a Janus musel riešiť čisté šance Višnevskeho a tiež útočníka Chlystova. Svoju tretiu strelu v zápase vyslal na Volkova v 43. minúte Tomáš Mikúš. Volkov musel byť pozormý aj pri strele Miklíka. V 46. minúte však Šatan nabil Hudáčkovi a ten nechytateľne zavesil do pravého horného rohu Volkovovej brány - 2:2. Slovák Záborský bol v ďalšej veľkej šanci, nemieril však do priestoru brány. Volkov mal pri šanci Bližňaka v 54. minúte poriadny kus šťastia, keď ho puk trafil do ľavého ramena. V 55. minúte bolo po faule Mihálika na Filatova nariadené trestné strieľanie a sám faulovaný ho s prehľadom premenil. V závere definitívne počiarkol výhru domácich gólom do prázdnej brány Pihlström.

Rostislav Čada: Nám sa prakticky darilo po celý zápas proti veľmi silnej a útočnej, dobre hrajúcej Ufe držať pozitívny výsledok, vďaka veľkej disciplíne, hernej bojovnosti a nasadení celého mužstva. Bolo jasné, že v závere zápasu, ten kto urobí chybu, zápas prehrá. Bohužiaľ sme to boli my, keď po chybe v strednom pásme nasledoval faul – trestné strieľanie, ktoré prakticky rozhodlo o výsledku zápasu.