Tri body po skvelej tretej tretine!

0 0

Hokejisti Slovana vo fialových dresoch v zápase venovanom deťom s onkologickými ochoreniami zdolali Lokomotiv Jaroslavľ 5:3.

HC SLOVAN Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Góly: 27. Šatan (Sersen), 32. Šatan (V. Mihálik, Sigalet), 48. M. Daňo (Bakoš, Škoula), 49. Bližňák (Vondrka, Miklík), 53. A. Šťastný (Sersen, Štajnoch) - 16. Koreňov (Kapustin, Gorochov), 22. Musatov (M. Redlihs, Chlopotov), 35. Plotnikov (Gorochov, Koňkov) Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, Romasko - Zacharenkov, Sadovnikov, 10 055 divákov.

HC SLOVAN:
Janus - Škoula, Sersen, V. Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, A. Šťastný, L. Hudáček - Daňo, Matoušek, M. Bakoš
Jaroslavľ: Sanford - Gorochov, Ľubuškin, Holös, S. Kronwall, Zotov, V. Višnevskij, Jakovlev - Plotnikov, Apaľkov, Koňkov - M. Redlihs, Chlopotov, Musatov - Averin, J. Petrov, Černikov - Maľcev, Kapustin, Koreňov

Obe mužstvá vychádzali od prvej minúty z pozornej defenzívy. Po obojstranne opatrnom úvode bola aktivita na hokejkách hráčov Jaroslavľa, ktorým pomohli aj tri presilové hry. Slovan sa v nich aj vďaka výbornému Janusovi dokázal dlho brániť. V 16. min už domáci mysleli na koniec oslabenia, keď Kapustin našiel spoza bránky voľného Koreňova a ten otvoril skóre. Pri ďalšej presilovke hostí sa dostával do dobrej príležitosti Bartovič, ale trafil len Sanforda. Domáci hrali v prvej tretine až osem minút v oslabení a na vážnejšie ohrozenie bránky Lokomotivu nemohli myslieť.

V druhej časti hry sa zvýšila aktivita hráčov vo fialových dresoch, schladil ich však Musatov, ktorý sa ľahko dostal od bočného mantinelu cez Ölveckého s Mihálikom a poslal puk za chrbát bezmocného Janusa. V 27. min vyrazil Sersenovu strelu Sanford len pred Šatana, ktorý puk dorazil do siete. Následne brankár Jaroslavľa predviedol skvelý zákrok po strele Škoulu od modrej. Domáci ožili a v 32. min stál Šatan opäť na správnom mieste, keď Mihálikova strela v početnej výhode sa odrazila od zadného mantinelu priamo na jeho hokejku a domáci útočník už nemal problém poslať puk do siete - 2:2. V 35. min zazvonila po akcii Miklíka pravá žŕdka a Vondrka z dorážky trafil zasa hornú. Z protiútoku šokoval tribúny Plotnikov, ktorého na pravom kruhu veľmi dobre našiel Koňkov - 2:3.

Domáci hrali v úvode tretej dvadsaťminútovky dve presilové hry, z ktorých však nič nevyťažili. V 48. min poskakoval puk po Bakošovej aktivite v bránkovisku, kde sa najlepšie zorientoval Marko Daňo a strelil druhý gól v sezóne. O 88 sekúnd už domáci viedli, pred Sanfordom sa najlepšie zorientoval Bližňák. Slovan pokračoval v aktívnej hre a strelil aj piaty gól zásluhou Andreja Šťastného. Jaroslavľ potom zatlačil Bratislavčanov pred Janusa, ale obrana domácich na čele s pozorným brankárom odolala. Nič na tom nezmenila ani záverečná presilovka hosťujúceho tímu. Belasí, tentoraz fialoví v zápase venovanom pre deti s onkologickými ochoreniami si do tabuľky po ťažkom boji pripísali tri body. Veríme, že aj boj tých, ktorým bol dnešný zápas venovaný dopadne rovnako úspešne!

Rostislav Čada: "Dlho sme nezaslúžene prehrávali. Súperovi pomohla šesťminútová presilovka v prvej tretine, ktorú sme veľmi dobre ubránili, ale paradoxne pred jej koncom sme dostali gól. Postupne sme vyrovnali hru. Mohli sme dať gól na 3:2, namiesto toho sa potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš a inkasovali sme. Nepoložilo nás to, dali sme v tretej tretine tri góly a súhlasím s trénerom hostí, že sme zaslúžene vyhrali."