Tretie víťazstvo nám dáva prvý mečbal

0 0

Víťazný gól v oslabení v podaní dvojice Buc-Skokan nám dáva možnosť ukončiť sériu už v piatok na domácom ľade už aj s Mirom Šatanom v zostave.

Tipsport extraliga - štvrťfinále Slovnaft play off (4. zápas)

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 2:5 (0:2, 1:1, 1:2) - stav série: 1:3

Góly: 21. P. Sivák (Róbert Huna), 51. D. Devečka (Richard Huna, Róbert Huna) - 4. M. Hudec (Kukumberg), 10. Švarný (L. Hudáček), 25. D. Skokan (D. Buc), 55. D. Buc (M. Bartánus, Lipiansky), 56. M. Bakoš
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Róbert Huna a Troliga (obaja Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík, R. Lauff - Šefčík, Výleta, 2725 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - Smotrila, M. Drevenák, Drábek - Linet, Troliga, Kubiš
Slovan: Karhunen - Švarný, Dobroň, I. Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, L. Kozák - L. Hudáček, Lipiansky, M. Bartánus - Kukumberg, Bulík, M. Hudec - D. Skokan, M. Sloboda, M. Bakoš - Harvey, Preisinger, D. Buc

Domáci v druhom štvrťfinálovom zápase pred vlastnými divákmi začali aktívne. Boli to však hostia, ktorí v 4. min išli do vedenia, keď po vyhratom vhadzovaní Hudec po prihrávke Kukumberga prekonal žilinského brankára Laca. Bratislavčania potom využili vylúčenie Troligu v 10. min: Švarný strelou od modrej čiary druhýkrát poslal puk do žilinskej bránky. Druhá desaťminútovka úvodného dejstva bola len priemerná, nedarilo sa ani jednému z tímov.

Vstup do druhej tretiny mali lepší domáci, ich najproduktívnejší hráč Sivák znížil na 1:2 už po piatich sekundách. Žilina po tomto kontaktnom góle pridala, ale udrelo na opačnej strane. Slovan opäť viedol o dva góly v 25. min, keď po chybe domáceho Kudělku zvýšil Skokan na 3:1. V nasledujúcich minútach mali oba tímy viackrát výhodu presilovej hry, ale bez úspechu. Najväčšiu šancu mal Kukumberg, domáci brankár Laco však jeho príležitosť zmaril.

V tretej časti mali domáci veľkú možnosť pri početnej prevahe piatich proti trom, gól však nedali. Ten sa im podarilo dosiahnuť v 51. min, keď kapitán Devečka pohodlne poslal za Karhunenov chrbát vyrazenú strelu. Žilina pridala, ale vyrovnania sa ani tentoraz nedočkala. Naopak, v 55. min hosťujúci Buc mieril presne a "belasí" viedli 4:2. O minútu Bakoš upravil na napokon konečných 5:2 v prospech tímu z hlavného mesta.

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Mali sme zlý vstup do zápasu. Hrali sme opatrne a ustráchane. Inkasovali sme prvé dva góly a proti súperovi, akým je Slovan, sa takéto manko doťahuje ťažko. Hráči bojovali, ale chyby v našich radoch rozhodli."
Jan Neliba (tréner Slovana Bratislava): "Utorňajší zápas nás trochu poučil. Nezačali sme tak zle a išli sme do vedenia. Domáci znížili trochu lacným gólom a dianie na ľade za stavu 3:2 pre nás bolo vyrovnané. Počas stretnutia sme si utvorili dosť šancí, mohli sme dať aj viac gólov. Som však rád, že sme si v Žiline pripísali aspoň jedno víťazstvo."