Tretí zápas na tripe proti Podolsku

0 0

Predposlednou zastávkou na druhom januárovom tripe je Podolsk. Na ľad Viťazu vykorčuľujeme v nedeľu o 14:00.

Zverenci trénera Čadu zabodovali aj v druhom dueli na aktuálnom výjazde. Novgorodu pretrhli sedemzápasovú víťaznú sériu. Po góloch Miklíka a Bartoviča sme viedli už 2:0, ale domáci dokázali vyrovnať. O našom triumfe sme rozhodli ešte v druhej tretine v presilovej hre. Radivojevič našiel krásnou prihrávkou pred bránkou Hudáčka a ten nedal brankárovi Kasutinovi šancu. V záverečnej časti hry sme si pozornou hrou v obrane ustrážili najtesnejší víťazstvo.

Predposledný zápas pred olympijskou prestávkou odohráme v Podolsku. Ten sa v stredu dočkal prvej výhry v tomto kalendárnom roku. S Rigou si poradil 6:2 a ukončil tak dlhú negatívnu sériu – predtým prehral až v deviatich súbojoch za sebou. V základnej časti doteraz vyhral iba 17 duelov, až 31-krát odchádzal z ľadu ako porazený tím. V Západnej konferencii nazbieral 53 bodov a patrí mu 12. priečka.

Viťaz sa počas svojho pôsobenia v KHL ešte ani raz neprebojoval do play-off a nezmení sa to ani v tomto ročníku. Aj preto sa vedenie rozhodlo v závere prestupového obdobia vymeniť svojho najproduktívnejšieho obrancu Dinara Khafizullina do Petrohradu. Klub zmenil aj kanadský útočník Mike Igguldin, ktorý putoval do Záhrebu.

Najproduktívnejším hráčom a zároveň najväčšou hviezdou mužstva je Maxim Afinogenov. Skúsený ruský útočník pôsobil dlhé roky v zámorskej NHL, v roku 2005 sa s ruskou reprezentáciou tešil zo zisku titulu majstra sveta. V aktuálnej sezóne nazbieral 26 bodov a s 11 gólmi je najlepším strelcom tímu.

V kádri nášho najbližšieho súpera pôsobia aj dvaja slovenskí hokejisti. Útočník Martin Cibák prišiel do Podolsku tesne pred záverom kalendárneho roka z Nižnekamsku. Za svojho nového zamestnávateľa odvtedy odohral 10 duelov a pripísal si v nich 2 body (1+1). Jeho spoluhráčom je Branislav Mezei. Urastený obranca však musel nútene vynechať posledné štyri zápasy Viťazu, pretože po nešetrnom zákroku na Apaľkova z Jaroslavľu dostal trest od disciplinárnej komisie. V 41 dueloch nazbieral až 104 trestných minút a je štvrtým najtrestanejším hráčom celej súťaže. V súboji s HC SLOVAN by sa mohol vrátiť do zostavy svojho tímu.

V bráne nášho najbližšieho súpera najčastejšie nastupuje Ivan Lisutin. Ruský brankár sa v súboji s Rigou prezentoval 29 úspešnými zákrokmi a výraznou mierou prispel k triumfu nad Dinamom. Bolo to však iba deviate víťazstvo, ktoré v tejto sezóne pre svoj tím vychytal. Napriek tomu sa úspešnosť jeho zákrokov dostala cez 93 percent.

Domáci zápas s Podolskom nám v septembri vôbec nevyšiel, podľahli sme mu 1:4. Ale v minulej sezóne sme Viťaz dvakrát zdolali. Na jeho ľade si Jaro Janus udržal čisté konto, tri body sme získali po triumfe 3:0. Vtedy ešte klub sídlil v Čechove, odkiaľ sa pred začiatkom tohto ročníka presťahoval.