Tesnou výhrou nad Banskou Bystricou sme si zaistili vstup do play-off zo 4. miesta

0 0

V play-off  začíname doma v sobotu 26.2.2011

HC Slovan Bratislava - HC 05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 29. D. Skokan (Frühauf, Cartelli), 45. D. Skokan (Cartelli, Uram), 47. Richard Huna (J. Kováčik, L. Hudáček) - 41. Vizváry (Cebák, M. Hudec), 60. Cebák (Tománek, M. Hudec)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Brath, Výleta, 2851 divákov

Slovan: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Jendek, Bohunický - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - A. Nedorost, Lipiansky, Uram - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - D. Skokan, Kapuš, Preisinger
Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Vizváry, Kolba, Vantroba, Kubka, Biro - Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora - Weissmann, Paľov, Hvila - Rumpel, Češík, Kútny - Koval, Petro, Bendík

Po úvodnom oťukávaní sa v polovici prvej tretiny ocitol sám pred brankárom hostí Bulík, ale gólman "baranov" Fedor fantasticky zachránil. Odvtedy sa hral rýchly hokej s početnou streľbou na oboch stranách. V 12. min mohol skórovať Paľov, keď sa po chybe obrany domácich ocitol v útočnom pásme úplne osamotený, no spomedzi kruhov netrafil bránku. V ďalšom priebehu úvodného dejstva hostia pálili "slepými" a domáci hokejisti nedokázali prekonať dobre chytajúceho Fedora.

Aj v druhej tretine pokračovali obe mužstvá v aktívnej hre, vyložené šance však opäť chýbali. V 29. min pri vylúčení hosťujúceho Bira neudržal brankár Fedor puk po strele Frühaufa a D. Skokan ho na dvakrát prekonal - 1:0. Aj po otváracom góle hrali Slovan aj Banská Bystrica aktívne a do tela, góly však nepribúdali.

Hosťom sa podarilo vyrovnať až na začiatku III. tretiny, v presilovke Konráda prestrelil obranca Vizváry - 1:1. Nerozhodný stav vydržal iba do 45. min, keď opäť v presilovke D. Skokan po prihrávke Cartelliho naklonil misky váh na stranu Slovana. O ďalších 63 sekúnd viedli belasí už o dva góly. Richard Huna prestrelil Fedora a upravil na 3:1. V zostávajúcom priebehu Slovan nevyužil 66-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, v záverečnej minúte hostia už len skorigovali na konečných 3:2 zásluhou obrancu Cebáka. Slovan si víťazstvom definitívne zabezpečil 4. miesto po základnej časti extraligy.

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Duel mal dobrý náboj, nechýbala potrebná agresivita a pozorná hra v defenzíve. Mrzí ma naša nižšia efektivita, nepremieňali sme šance, ktoré sme si vytvorili. Dôležité je víťazstvo, chalani hrali trpezlivo, za čo im ďakujem.

Vladimír Országh (asistent tréner Banskej Bystrice): "Videli sme bojovné stretnutie, kvalitou a štýlom hry sa podobalo na play-off. Chýbalo nám síce niekoľko hráčov, ale do play-off by sme mali byť už kompletní. Slovan ukázal silu a zaslúžene zvíťazil. Niekoľkokrát nás podržal brankár Fedor, o výsledku rozhodli presilovky."