V dráme prehra s obhajcom KHL

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava vyhrávali nad Dinamom Moskva 3:1, no napokon prehrali 4:5.

HC SLOVAN Bratislava - Dinamo Moskva 4:5 (1:0, 2:1, 1:4)

Góly: 15. Mojžíš (Miklík, Vondrka), 25. Vondrka (Miklík, Škoula), 39. Ölvecký (L. Hudáček, M. Daňo), 55. M. Bakoš (Mojžíš, Štajnoch) - 27. Kokarev (Karsums, A. Cvetkov), 43. Pestuško (Mosaľov), 45. Graňák (Komarov), 48. Soloviov (Pestuško, Komarov), 50. Gorovikov (Komarov)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: F. Novák (Dinamo) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kaukokari, Gofman - Misiur, Raming, 10 055 divákov

HC SLOVAN Bratislava: Janus - Škoula, Kutlák, V. Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - M. Daňo, Kukumberg, L. Hudáček - Bakoš, Kolena, T. Mikúš Dinamo Moskva: Jeriomenko - Graňák, F. Novák, Jalasvaara, Soloviov, A. Mironov, Bojkov, od 30. min Koriagin - Pestuško, Gorovikov, Komarov - Kokarev, A. Cvetkov, Karsums - Babenko, K. Volkov, Sopin - Mosaľov, Pestunov, Kvapil

Úvod reprízy štvrťfinále play-off Západnej konferencie KHL z minulej sezóny začali obaja súperi opatrne. Hostia síce vyhrali úvodnú osemminútovku na strely 5:0, ale ani jeden z pokusov hráčov Dinama nenarobil Janusovi väčšie problémy. V 12. min sa dvakrát dostal do obrovskej šance Ölvecký, ale jeho presilovkovú strelu zlikvidoval Jeriomenko a už v rovnovážnom stave neprekonal ležiaceho brankára hostí. Prvý gól duelu dosiahol v 15. min v hre štyroch proti štyrom Mojžíš, ktorý bekhendom zasunul puk medzi betóny Jeriomenka. Vzápätí na opačnej strane pohrozil Graňák, ale jeho tvrdá strela ani následná dorážka neznamenali vyrovnanie.

V druhej dvadsaťminútovke mal aktivitu na svojich hokejkách Slovan. V 25. min prenikol po ľavej strane Vondrka a puk sa s brankárom Dinama dostal až do bránky. Hlavní arbitri sa rozhodli poradiť s moskovskou videocentrálou a českému krídelníkovi napokon priznali presný zásah - 2:0. O dve minúty neskôr skorigoval Kokarev, ktorý zakončil akciu A. Cvetkova s Karsumsom. V 33. a 34. min si Janus poradil s nebezpečnými pokusmi Komarova a Kokareva. Vzápäti opäť po vzhliadnutí videozáznamu rozhodcovia neuznali gól Kukumberga, no kombinačná akcia po osi M. Daňo - L. Hudáček sa skončila gólovým zakončením Ölveckého - 3:1.

V III. tretine úradujúci víťaz Gagarinovho pohára dokonale "vyškolil" domácich hokejistov. V 43. min Janusa prestrelil Pestuško, o necelé dve minúty neskôr vyrovnal na 3:3 slovenský obranca Graňák a po pauze zavinenej opravou plexiskla pridal štvrtý gól hostí Soloviov. Dokonalý obrat dokonal v 50. min Gorovikov, ktorý poslal puk do bránky Slovana pod pravé plece kľačiaceho Janusa. "Belasí" inkasovali štyri góly za 7:48 min, všetky v hre piatich proti piatim. V 55. min skorigoval z ľavého kruhu M. Bakoš. Domácim sa už do konca duelu nepodarilo vyrovnať a vynútiť si predĺženie, aj keď tréner Čada v poslednej minúte stiahol Janusa na striedačku.