Taktický zápas rozhodol Vondrka

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava zdolali zásluhou skvelého Jara Janusa a dvoch premenených samostatných nájazdov Michala Vondrku Salavat Julajev Ufa 1:0.

Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Rozhodujúci sam. nájazd premenil Vondrka

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Kukumberg (Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zacharov, Nalivajko - S. Morozov, Lazarev, 10 055 divákov

HC Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Sersen, Sekera, Švarný, J. Tabaček - Michel Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bakoš, Kytnár, Kukumberg - Preisinger, A. Šťastný, Ölvecký - Kudrna

Salavat Julajev Ufa: Tarkki - Aťušov, Proškin, Konev, Kirill Koľcov, Baranka, Blaťák - Pankov, Zinoviev, Rolinek - Mirnov, Chlystov, Pihlström - Paršin, Trubačov, Filatov - Stepanov, Svitov, Musatov

Do prvého duelu po reprezenačnej prestávke vstúpili obaja súperi aktívne. Kým hostia z Ufy niekoľkokrát nebezpečne ohrozili brankára Janusa, Slovan síce pálil z rôznych pozícií, no nepresne. V 7. min fauloval Aťušov unikajúceho Bartoviča a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, v ktorom spomenutý krídelník napálil puk len do hosťujúceho gólmana. O minútu neskôr divákov na tribúnach rozvášnilo rozhodnutie arbitrov, ktorí za napadnutie hlavy a krku vylúčili do konca duelu Romana Kukumberga. Päťminútové oslabenie naši hráči ustáli bez väčších problémov, Janus mal prácu iba s pokusmi Baranku a Trubačova. To Slovan ešte viac nabudilo. Vzápätí sme mali výhodu 71-sekundovej presilovky o dvoch hráčov, no vyťažili z nej iba neúspešný teč Bližňáka po Višňovského strele. Ešte pred prvou sirénou v ďalšej presilovke trafil Michel Miklík len do brankára Tarkkiho.

Na začiatku druhej časti si náš brankár poradil s nebezpečnou strelou Trubačova, na druhej strane Tarkki vychytal Libora Hudáčka a vzápätí predviedol nádherný "semafor" pri Švarného delovke. V 25. min ukázal pekné sólo až pred brankára súpera obranca Sersen, ale puk sa odrazil od Tarkkiho betónu a skončil v rohu klziska. Pred brankárom hostí nepochodili ani Bartovič s Hudáčkom, Janus si poradil postupne s pokusmi Musatova, Baranku aj s trestným strieľaním Pankova.

Hneď v prvej minúte tretej tretiny našiel Vondrka spoza bránky Bližňáka, no Tarkki bol pozorný. Fínsky gólman si poradil aj s pokusom Andreja Kudrnu. V 49. min dvakrát pohrozil Zinoviev pri vylúčení Kytnára, na druhej strane už v hre piatich proti piatim Bližňák nepochodil pred brankárom hostí. Odvrátiť predĺženie mohol v 58. min v presilovke Pihlström, ale ani on nedopravil puk do siete.

V predĺžení nepremenil obrovskú šancu Sigalet, keď spomedzi kruhov prestrelil bránu. Na druhej strane si Jaro Janus poradil s pokusmi Zinovieva aj Rolinka. V nájazdoch to už vyzeralo na víťazstvo hostí, no Vondrka bol proti. Najskôr strelou pomedzi betóny vyrovnal na 1:1 a následne bekhendovým blafákom zvýšil podnad Tarkkiho lapačku na 2:1. Keďže Janus si poradil s nájazdom Trubačova, Slovanisti sa tešia zo zisku dvoch bodov.