Súperom Slovana rozbehnutý nováčik

0 0

Zverenci trénera Matikainena majú pred sebou ďalší výjazd za súpermi. Odštartujú ho vo fínskych Helsinkách. Na ľad Jokeritu vykorčuľujú v nedeľu o 15:00 (SEČ).

Jokerit zažíva skvelú nováčikovskú sezónu. Hneď od jej začiatku sa v Západnej konferencii zaradil medzi najlepšiu trojicu. V 27 zápasoch zaknihoval až 19 víťazstiev a s 57 bodmi mu aktuálne patrí 3. priečka. Posledný zápas odohral tím z fínskej metropoly rovnako ako Slovan v stredu. V dueli s Dinamom Minsk rozhodol o svojom triumfe dvomi gólmi v druhej tretine, tri body si pripísal za víťazstvo 3:1.

Najlepšiu formu z mužstva nášho ďalšieho súpera má Steve Moses. Americký útočník pôsobí v Helsinkách už tretí rok, momentálne prežíva naozaj vydarené obdobie. So 16 gólmi je tretím najlepším strelcom KHL. Pridal k nim 11 asistencií a je najproduktívnejším hráčom Jokeritu. Cez hranicu 20 bodov sa dostali aj ďalší dvaja útočníci. Linus Omark skóroval zatiaľ 10-krát, pridal aj 16 gólových prihrávok. Darí sa aj Juhamattimu Aaltonenovi, ten má bilanciu 6+15.

Body zbiera aj 36-ročná fínska legenda Niko Kapanen. Kapitán Jokeritu s bohatými skúsenosťami z NHL prekonal súperových brankárov doteraz 6-krát, ďalších 9 gólov pripravil svojim spoluhráčom.

V Hartwall Areene bude mimoriadne dôležité vyhýbať sa zbytočným vylúčenaim. Fínske mužstvo totiž po nich veľmi často trestá svojich súperov. V presilových hrách dosiahlo už 27 presných zásahov, priemerne využíva takmer každú štvrtú hru v početnej výhode.

V obrane tímu z Helsínk diktuje tempo ďalší americký hokejista. Ryan Gunderson je najvyťažovanejším hráčom svojho mužstva, v priemere odohrá v každom zápase viac ako 21 minút. Okrem poctivej práce v obrannej tretine často podporuje svojich spoluhráčov v ofenzíve. Strelil síce iba 2 góly, ale na ďalších 17 prihral a v hodnotení +/- patrí so 14 plusovými bodmi medzi najlepších obrancov ligy.

Jokerit disponuje dvojicou vyrovnaných brankárov. Henrik KarlssonRiku Helenius si zápasovú porciu rozdelili takmer rovným dielom. V poslednom dueli proti Minsku stál v bránkovisku švédsky gólman a zaznamenal v ňom 21 úspešných zákrokov. S najväčšou pravdepodobnosťou tak dostane pred svojím fínskym kolegom prednosť aj v nedeľu.

Cesta do Helsiniek bude špeciálna pre nášho najproduktívnejšieho hráča. Laco Nagy strávil v drese „žolíkov“ časť uplynulého ročníka a patril medzi ich najlepších hráčov. So svojimi spoluhráčmi sa môže tešiť na výraznú podporu v hľadisku. Do fínskej metropoly totiž cestuje aj početná skupina fanúšikov HC SLOVAN.

Prvý vzájomný súboj sme s týmto súperom odohrali pred viac ako mesiacom. V Bratislave sme sa gólom Nagya síce ujali vedenia, ale potom hostia strhli sériou štyroch gólov víťazstvo na svoju stranu. Na konečných 2:4 korigoval pár minút pred koncom Jeglič.