Strelecké hody juniorov

0 0

Juniori majú za sebou ďalší náročný víkend, po ktorom si aj naďalej udržali v priebežnej tabuľke prvé miesto tesne pred Banskou Bystricou. Po nešťastnej sobotňajšej prehre s Košicami po samostatných nájazdoch, si naši chlapci napravili chuť proti tímu zo Spišskej Novej Vsi, ktorému nadelili na cestu domov sedmičku.

Extraliga juniorov 13. kolo

HC Slovan Bratislava – HC Košice 2:3 po samostatných nájazdoch

(1:0, 1:0, 0:2,0:0)

HC Slovan: Baroš – Valjent, Červenka, Skurák, M. Černák, Bačik, Lukáčik, Dvonč, Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Štorcel, Brodek, Petráš, Novák, , Môcik, Zajíček
HC Košice: Okoličány – Tomko, Lenďák, Tkáč, Briják, Buraľ, Boboš, Hrivňák, Jesenský– Podsedlý, Horvát, Fedorko, Dimum, Pinďar, Stupeň, Marcinko, Markuš, Borecký, Drábik, Schnelly Stanko

Góly a asistencie: 1:0 Zajíček (Novák, Dvonč), 2:0 Miško (Mikšík), 2:1 Horvát (Markuš, Podsedlý), 2:2 Pinďar (Drábik, Stupeň), 2:3 Lenďák samostatný nájazd

Vylúčení: 4/3

Využitie: 0/0

Oslabenie: 0/0

Rozhodcovia: Kubuš, Kacej, Tvrdoň

Diváci: 395

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Hra mala vysoké tempo od začiatku stretnutia. Obe mužstvá hrali agresívne. Súpera sme dobre bránili v strednom pásme, vytvorili sme  si viacero šancí najmä v našej presilovke. Do vedenia sme sa dostali gólom Zajíčka a takto 1:0 skončila aj prvá tretina. V druhej tretine sme pokračovali v tempe, Miško dal po peknej prihrávke Mikšíka gól spoza brány. Škoda našej nevyužitej presilovky, ktorú sme mali v dĺžke 43 sekúnd dokonca o dvoch hráčov. Hrali sme ju ale veľmi zle. Aj napriek tomu sme po druhej tretine viedli 2:0. Druhá tretina sa hrala  hore-dole. Zaujímavá bola však len pre divákov, pre trénerov bola infarktová. Inkasovali sme gól po našich zbytočných chybách a najviac nás mrzí druhý gól, ktorý sme inkasovali minútu pred koncom po chybe nášho hráča. Ten sa zbytočnou nahrávkou v našom pásme zbavoval puku a súper to využil. Predĺženie sa hralo opatrne, nejaké veľké šance sme nemali ani my, ani súper. Dotiahli sme to do nájazdov, v ktorých sme neuspeli. Zo zápasu si odnášame len jediný bod. Sme radi aj nemu, ale  mohlo to skončiť aj s tromi bodmi. Ideme ďalej, pripravujeme sa na Spišskú Novú Ves.

Extraliga juniorov 14. kolo

HC Slovan Bratislava – HK Spišská Nová Ves 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)

HC Slovan: Rybár – Valjent, Červenka, Skurák, M. Černák, Bačik, Lukáčik,  Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Štorcel, Brodek, Petráš, Novák, Môcik, Dvonč, Zajíček
HK SNV: Godla–Janovčík, Varga, Cvengoš, Osuský, Hoffman, Giba, Vrana- Drozd, Švec, Muránsky, Gonda, Hamráček, Hamrák, Klinga, Výhonský, Skalický

Góly a asistencie: 1:0 Dvonč, 2:0 Novák (Brodek, Valjent), 3:0 Petráš (Môcik, Brodek), 4:0 Dvonč (Novák), 5:0 Trenčan (Mlynčár), 6:0 Môcik (Lukáčik, Brodek), 6:1 Klinga (Muránsky), 6:2 Klinga, 7:2 Tibenský (Brodek, Lukáčik), 7:3 Klinga (Muránsky, Vrana)

Vylúčení: 0/0

Rozhodcovia: Bundil, Kacej, Šťastný, Čavojský (inštruktor)

Diváci: 156

Od prvej minúty zápasu sa hral pekný útočný hokej s rýchlym prelínaním hry zo strany na stranu. A predsa z hry mali viac istejší domáci, ktorí predvádzali pekné kombinačné akcie s množstvom striel od modrej čiary. Prvých osem minút zápasu sa hralo vo veľmi svižnom tempe, ktoré prerušilo prvé vylúčenie v zápase na strane domácich. Presilovka súpera bola v réžii domácich, ktorým sa darilo zachytávať prihrávky na modrej čiare alebo v rohoch ich obranného pásma.

Pevný základ víťazstva si začali Slovanisti budovať v 13. minúte. Dvonč zachytil prihrávku súpera na obrannej modrej, krásnym „pretancovaním“ cez obranu súpera, vymietol forhendom horný pravý vinkel. Pri nezachytený puku v obrannom pásme súpera sa hráč Spišskej Novej Vsi dostal do samostatného nájazdu, ktorý nepremenil. Ako sa hovorí, nedáš dostaneš. A tak sa aj stalo. Novák po pekných prihrávkach spoluhráčov prenikol až k súperovmu brankárovi, ktorého si natiahol a bekhendom ponad lapačku zavesil. Krátko nato si šiel autor gólu sadnúť na trestnú lavicu za podrazenie. Pre SNV sa naskytla šanca znížiť stav, tak ako v predchádzajúcej presilovke, ani teraz sa nevedeli Spišiaci usadil na dlhšiu dobu v útočnom pásme. Tesne pred koncom prvej tretiny Slovanisti vystihli ďalšiu prihrávku SNV a mohli zvýšiť svoj náskok, ale nestalo sa tak.

Druhú tretinu Spišiaci začali hrať omnoho aktívnejšie ako tomu bolo v prvej tretine, čo domácich zaskočilo a začali robiť chyby vo svojom obrannom pásme. Súper nedokázal tieto menšia zaváhania využiť vo svoj prospech. V tretej minúte zvýšil skóre Petráš, ktorý po prevzatí prihrávky od Môcika a Brodeka v obrannej tretine, prekorčuľoval celé klzisko a strelou pomedzi betóny zvýšil náskok Slovana. Tento gól Slovanistom vlial pokoj na hokejky a znova začali hrať ako v prvej tretine. Po menšej nepozornosti v obrane sa na brankára Rybára rútil protihráč v ďalšom  samostatnom nájazde, ale ani tento krát ho neprekonal. Po tejto akcii sa začala hra ešte viac prelínať zo strany na stranu. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko gólových príležitostí. Ale gól padol až v 8. minúte, kedy Dvonč zvýšil na 4:0 a o necelých šesť minút na 5:0 zvyšoval Trenčan po veľmi vydarenej akcii do prázdnej brány. O necelú minútu Môcik tečoval prudkú strelu spoluhráča do horného vinklu. Už tak vybičované emócie na oboch stranách prepukli po menšej kolízii pri obrannej modrej čiare domáceho tímu do bitky. Rukavice, prilby a päste lietali, no a chlapci museli ísť predčasne pod sprchu. Po upokojení hry sa podarilo SNV vsietiť úvodný gól.

V tretej tretine pokračovali obe mužstvá v nasadenom tempe. Úvodný gól tretiny strelila SNV po nepokrytí si protihráča pred našou bránou. Naši chlapci odpovedali ďalším pekným gólom. Tibenský prevzal presnú prihrávku od Brodeka na modrej čiare, zbavil sa brániaceho hráča, brakára si položil na ľad a do horného ľavého vinklu vsietil siedmy gól domácich. Druhý a tretí gól SNV zaznamenal Klingel, ktorý v tomto zápase dosiahol hetrik.

Ako prvé minúty zápasy patrili domácemu tímu, tak aj posledné minúty boli v ich réžii. Zápas bol plný pekných kombinačných akcií na oboch stranách, bohatý na góly a aj pästné súboje. Zápas ako má byť.

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava:Sme radi, že sme po včerajšom ťažkom zápase s Košicami, kde sme utŕžili len jeden bod. Chlapci nadviazali na veľmi dobrý včerajší výkon. Výborne nastúpili do zápasu, pekne sme kombinovali, konečne sme využívali bekov v útočnom pásme. Vytvorili sme si množstvo šancí, vyhrávali sme osobné súboje a sme radi, že padlo sedem gólov. Súper bol pod neustálym tlakom. Podali sme tímový výkon. Čo je dôležité, chlapci plnili všetko, čo sme si povedali pred zápasom. Boli tam aj veci, ktoré nacvičujem na tréningu. V zápase pracovali aj emócie, ale nakoniec sme so Spišskou Novou Vsou uspeli. Samozrejme, že vždy po úspešnom víkende musíme pochváliť obidvoch brankárov, včera Baroša a dnes Rybára.