Bakoš napravil záver v Trenčíne

0 0

Dohrávaný zápas 7. kola Tipsport extraligy

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 23. P. Kopecký (Hlubuček, Radulay), 54. A. Šťastný (T. Melichárek, Radulay), 56. Sojčík (O. Mikula, Lelkeš) - 9. Kukumberg (Šatan, M. Hudec), 31. L. Hudáček (Šatan, Kukumberg), 37. M. Bakoš (Kudrna, P. Frühauf), 57. M. Bakoš
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Müllner, Šefčík, Výleta (všetci SR), 4880 divákov.

Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Trefný, Gabriš, Štindl, Hlubuček, Bolf, J. Bendík - M. Filo, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Radulay, P. Kopecký, M. Daňo
Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Jass, Švárny, P. Frühauf, I. Ďatelinka - M. Hudec, Kukumberg, A. Kudrna - Šatan, Preisinger, L. Hudáček - Balej, Bulík, J. Cíger - M. Bakoš, D. Skokan, Buc, od 21. min. M. Sloboda v útoku

Hostia sa v 9. min počas presilovej hry ujali vedenia: pred bránkou sa presadil tiesnený Kukumberg. Od 11. min mal Trenčín výhodu 84-sekundovej početnej prevahy o dvoch hráčov, ale vyrovnanie z nej nevyťažil. Až v 23. min domácim vyšla presilovková akcia, ktorú zakončil dorážkou z bezprostrednej blízkosti Kopecký. Odvíjala sa taktická, ale zaujímavá partia, ktorá sa vyznačovala obojstranne pozorným bránením. V polovici zápasu Bratislavčania bleskovou kombináciou vyšachovali súperovu obranu a Hudáček zasunul puk do odkrytej bránky. V 37. min Slovan zvýšil svoj náskok už na dva góly, keď dieru v defenzíve Dukly potrestal bekhendom pod hornú žŕdku Bakoš. V tretej tretine sa hostia snažili rutinérsky udržať protivníka na dištanc, to im však nevyšlo. Trenčín vôbec nepoľavil v snahe o zvrat, hoci nezužitkoval ďalšiu presilovku 5:3, tentoraz 58-sekundovú. V 54. min však už Šťastný prekvapil Konráda strelou spoza viacerých hráčov a znížil na 2:3. O dve minúty Sojčíkova strela z uhla prekĺzla brankárovi za čiaru a náhle bolo vyrovnané. Už o necelú minútu však Bakoš opäť strhol vedenie na bratislavskú stranu a hostia už udržali svoj náskok napriek viac ako minútovej trenčianskej hre bez brankára v závere zápasu.

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Opäť sa prejavili naše staré bolesti - chyby v defenzíve najmä u skúsených hráčov a nedostatočné využívanie presilových hier. Napriek prehre však musím mužstvo pochváliť, pretože hráči ukázali charakter a veľkú vôľu. Odohrali sme dobrý zápas, v ktorom sme určite neboli horší ako súper."

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Nastúpili sme bez viacerých zranených hráčov a keďže v Trenčíne sa ľahko nevyhráva, z vydretých troch bodov sme veľmi šťastní. Dokázali sme ubrániť aj ´oslabovky´ o dvoch hráčov, využívali sme každú možnosť na rýchle protiútoky. Získali sme dvojgólový náskok, ktorý sme mali ubrániť, ale v tretej tretine nás Trenčín dostal pod tlak. Napokon sme však predsa len dokázali uspieť."