Spartak Moskva sme zdolali v predĺžení

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava zdolali Spartak Moskva 4:3 po predĺžení a opäť sa čoraz viac priblížili k postupu do play - off.

Spartak Moskva – HC SLOVAN Bratislava 3:4pp (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)

Góly: 28. Suglobov (Radivojevič, Kozlov), 30. Nikoncev (Ankudinov) - 22. Kukumberg (Tabaček), 29. Bartovič (Tabaček), 37. Mikúš (Štajnoch, Švarný), 62, Bartovič

Strely: vylúčenia: 1:3 presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0 rozhodovali: Gašilov, Cyplakov - Michajevič, Nesterov

Zostava:
Spartak Moskva: Lašák - Vasiljev, Obšut, Šefer, Želdakov, Mamkin, Kulik, Demidov - Suglobov, Kozlov, Radivojevič - Nikoncev, Bušujev, Želdakov - Michailov, Bobrov, Medvedev - Pugolovkin, Denežkin, Voronin - Jerdakov
HC SLOVAN Bratislava: Janus - Sigalet, Sersen, Vondrka, J. Mikúš Miklík - Mojžíš, Tabaček - Bartovič, Bližňák, Kukumberg - Švarný, Štajnoch, Hudáček, Kytnár, Bakoš - Preisinger, Šťastný, T. Mikúš, Ölvecký, Daňo

Zápas  začal presilovou hrou domácich po faule Vondrku,  Spartak však Janusa vážnejšie neohrozil. Na druhej strane strieľal v 3. minúte nebezpečne Hudáček, Lašák jeho strelu švihom kryl. Pozornosť Lašáka skúsil v 8. minúte Kytnár, naopak zo strany Spartaka pohrozil o dve minúty neskôr Želdakov a po ňom aj Michailov. V závere skúsil prekvapiť Lašáka Bakoš a aj Švarný,  skóre sa im však otvoriť nepodarilo.

Druhú tretinu sme začali náporom. Spartak zatlačila prvá aj druhá formácia. Právé druhý útok dokázal tlak pretaviť vo vedúci gól. K puku sa po prihrávke Tabačka dostal Kukumberg položil si Lašáka a poslal nás do vedenia – 0:1. Vzápätí mohli domáci vyrovnať, Janus ale predviedol dobré zákroky. V 25. minúte netrafil Miklík v obrovskej šanci priestor brány. Z vedenia sme sa tešili len šesť minút, v presilovke sa dostal k puku medzikruhmi Suglobov, ktorý presnou strelou prekonal Janusa. Inkasovaný gól nás nezaskočil, práve naopak. V 30. minúte sa puku zmocnil Bartovič a viedli sme druhýkrát v zápase. Jednogólový náskok však opäť nevydržal dlho, keď už o minútu vyrovnal Nikoncev – 2:2.  Tri minúty pred druhou sirénou prenikol do útočného pásma Juraj Mikúš a strelou pomedzi Lašákové betóny strelil svoj prvý gól v drese Slovanu – 2:3.

Slovanistom nevyšiel úvod tretej tretiny, keď už v prvej minúte úplne osamotený Kozlov prízemnou strelou bekhendom vyrovnal - 3:3. Domácich gól povzbudil a v ďaších minútach niekoľkokrát nebezpečne vystrelili na Janusovu bránku. Spartak bol v ďalších minútach aktívnejší, naši hráči hrozili najmä z brejkov. V 51. minúte bol vo veľkej šanci po prieniku Hudáčka Ölvecký, Lašák jeho strelu zneškodnil skvelým zákrokom. Ani posledné minúty riadneho hracieho času gól nepriniesli, zápas tak išiel do predĺženia.

V ňom rozhodol po 2 minútach Milan Bartovič, z Moskvy tak vezieme dva body!

Rostislav Čada: My sme v situácii, kedy bojujeme o play-off a potrebujeme každý bod. Na hernom prejave mužstva je to vidieť, hráme kŕčobite a zložito. Mužstvo sa dnes prezentovalo veľkou bojovou morálkou a túžbou dosiahnutia play off. Bola to najväčšia devíza mužstva, ktorá priniesla veľmi dôležitý štvrtý gól, ktorý znamená zisk dvoch bodov.