Spartak Moskva sme porazili 3:1!

0 0

Pred takmer deväťtisíc divákmi zdolal HC Slovan ďalšieho účastníka KHL Spartak Moskva 3:1.

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava nastúpili do druhého domáceho prípravného zápasu už aj s Bartovičom, Sigaletom a Hudáčkom v zostave. Prvýkrát v novej sezóne dostal príležitosť v bráne Fín Ville Hostikka, ktorý sa vo svojej premiére zaskvel 19 úspešnými zákrokmi.  Náš súper Spartak Moskva priletel do Bratislavy priamo zo sústredenia v Slovinsku. Tréner Sidorenko mal tak k dispozícii všetkých hráčov vrátane kapitána Radivojeviča a ďalšieho Slováka Ružičku.

HC SLOVAN Bratislava - Spartak Moskva 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 23. Vondrka (Švarný, Lipiansky) - 1:0, 34. Shkenin (Lewandowski) - 1:1, 45. Tabaček - 2:1, 51. Bakoš (Kukumberg, Preisinger) - 3:1, strely: 29:20,  pred 8765 divákmi rozhodoval Baluška

HC SLOVAN Bratislava: Hostikka - Boumedienne, Tabaček (A), Vondrka, Bližňák, Miklík - Mihalik, Printz. Bartovič, Lipiansky (C), Dravecký - Švarný, Štajnoch, Bakoš, Preisinger, Kukumberg (A) - Sigalet, Ölvecký, A. Šťastný, Daňo - Bartánus, Hudáček

Spartak Moskva: Murphy (Borisov) – Bodrov, Nakládal, Ščitov, Morrisonn, Šefer, Mamkin, Budkin, Gavrilyčev – Radivojevič, Škenin, Lewandowski, Ružička, Bušuev, Nikoncev, Žmakin, Gordeev, Kuzmin, Junkov, Gubin, Kaširskij

Spartak Moskva vstúpil do zápasu aktívnejšie. Domáci brankár Hostikka si hneď v úvode poradil s niekoľkými sľubnými príležitosťami hostí. S pribúdajúcimi minútami sa hra vyrovnala a do šancí sme sa častejšie začali dostávať aj my. Blízko ku gólu bol v polovici prvej tretiny Dravecký, ktorý skackajúci puk dobre trafil, no Murphy v bráne Spartaku stihol zareagovať.

Ako prví išli do vedenia zverenci trénera Čadu, keď na začiatku druhej tretiny využil presilovku Vondrka. Český útočník sa po delovke Švarného výborne zorientoval pred bránou a otvoril skóre. Druhú časť hry Slovan kontroloval, Spartak prestrieľal v pomere 22:11. Paradoxne však v druhej tretine prišlo vyrovnanie hostí. Nikolas Shkenin za bránou oklamal Tabačeka a nedal Hostikkovi žiadnu šancu - 1:1

V tretej tretiny sme mali na ľade jasnú prevahu, ktorú sme dokázali pretaviť do dvoch gólov. Najskôr unikol z vlastného obranného pásma Tabaček a bombou do ľavého horného rohu prekonal Murphyho - 2:1. Výsledok potom na konečných 3:1 upravil dobre mierenou strelou po zemi Bakoš

V závere si tak domáci hokejisti mohli vychutnávať "standing ovation" takmer deväť tisícok fanúšikov na tribúnach!

Najbližší zápas odohráme už v rámci European Trophy 10. augusta o 18:00 doma proti UPC Vienna Capitals. Lístky na stretnutie si môžete zakúpiť TU.