So silným Čeľabinskom prehra 1:3

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava podľahli v druhom zápas na náročnom tripe v Rusku silnému Traktoru Čeľabinsk 1:3. Jediný gól nášho tímu zaznamenal v druhej tretine Miroslav Šatan.

Traktor Čeľabinsk – HC SLOVAN Bratislava 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 9. Jakuceňa (Belov), 26. Antipov (Suglobov, Panov), 35. Suglobov (Panov, Antipov) - 34. Šatan (Vondrka)

Strely: 30:14, vylúčenia: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia 0:1, pred 7500 divákmi rozhodoval  Naumov, Ščeňov, Lazarev, Gleb
Kompletné štatistiky TU.

Zostavy:
Traktor Čeľabinsk: Garnett  - Katičev, Razin, Quint, Rjabykin, Belov, Vasilčenko, Šinin, Nesterov - Čistov, Bulis, Kuznecov - Jakuceňa, Kontiola, Kosticyn - Suglobov, Panov, Antipov - Popov, Glinkin, Karpov.
HC SLOVAN: Janus – Sigalet, Tabaček, Vondrka, Bližňák, Miklík – Luža, Štajnoch, Bartovič,  Ölvecký, Kukumberg – Boumedienne, Švarný, Hudáček, Lipiansky, Šatan – Ďatelinka, Mikúš, Dravecký, Šťastný, Daňo.

Čeľabinsk sa pred vypredaným hľadiskom (7500 divákov) pustil do Slovana aktívne od prvej minúty. Hneď v úvode sa dral do zakončenia talentovaný Kuznecov, ale Martin Štajnoch stihol zakročiť včas. Do obranného pásma domácich sa prvýkrát dostal náš druhý útok v druhej minúte, pobyt v pásme však skončil bez strely. O minútu neskôr dal o sebe prvýkrát vedieť Andrej Kosticyn, ktorého vyrazenú strelu Janusom odpratal do bezpečia mladík Luža. Ďalšie minúty diktoval  Traktor tempo hry a často sme sa jeho útokom bránili len s problémami. V 8. minúte unikol po prihrávke Belova rýchly Jakuceňa a strelou po zemi prekonal Janusa – 1:0. Naši hráči mohli vyrovnať po vylúčení Čecha Bulisa, ale Miklík v najväčšej šanci netrafil ideálne puk. Na druhej strane neprekvapil Kosticyn nášho gólmana strelou švihom. Najväčšiu šancu nášho tímu spálil Lipiansky, ktorý sa po prihrávke od Tabačeka ocitol sám pred Garnettom, ale ten jeho strelu vystihol. Deväť sekúnd pred koncom sa zaskvel Janus, ktorý si poradil s únikom Čistova.

Druhá tretina začala nepríjemnou strelou Bulisa, ktorú Janus vyrazil. Naši chlapci sa následne výborne ubránili presilovke pri vylúčení Štajnocha, no pri hre v plnom počte prišiel druhý gól domácich. Suglobov prihral Antipovovi a ten strelou do ľavého horného rohu nedal Janusovi žiadnu šancu - 2:0. Po hodine hry zachránil Slovan pred tretím gólom Janus, ktorý si poradil s viacerými dorážkami domácich hráčov. V protiútoku strieľal dobre Vondrka, ale jeho pokus vytlačil Garnett na ochrannú sieť. Čeľabinsk roztočil v našom pásme veľký kolotoč, čoho dôsledkom bol faul Lužu. Domácim presilovka nevyšla a dokonca inkasovali. Vondrka skvele predĺžil na Šatana, ktorý si položil Garnetta a znížil - 2:1. Radosť z gólu trvala len 90 sekúnd.  Pri hre piatich proti piatim sa medzi kruhmi dostal k puku Suglobov a poslal Traktor znova do dvojgólového vedenia. Koniec druhého dejstva ovplyvnilo viacero vylúčení. Naši hráči si zahrali pol minútovú presilovku piatich proti trom, no ani jedna zo striel neskončila gólom.

Na začiatku tretej tretiny sa domáci aj zásluhou Garnetta ubránili našej krátkej presilovke o jedného hráča. Slovanisti sa v tretej tretine začínali dostávať viac do hry, obrana domácich si musela dať pozor najmä na rýchle brejky Vondrku a Kukumberga.  Zlepšená hra  priniesla v 48. minúte presilovú hru po faule na Vondrku. V nej vyzerala nádejne príležitosť Lipianskeho, ktorý obišiel bránu, ale spätnou prihrávkou nenašiel žiadneho zo svojich spoluhráčov. V posledných minútach sme vrhli všetky sily do útoku s cieľom zdramatizovať zápas. Naše útoky však zastavovala buď spoľahlivá obrana domácich, alebo brankár Garnett. Snahu o strelenie gólu pribrzdilo vylúčenie Boumedienna štyri minúty pred koncom. Domáci Čeľabinsk odohral presilovú hru a aj poslednú minútu zápasu s prehľadom a udržal si vedenie 3:1.

Najlepším hráčom z nášho tímu bol vyhlásený kapitán Miroslav Šatan. Hokejisti Slovana sa po zápase letecky presúvajú do Jekaterinburgu, kde sa v stredu od 15:00 stretnú s Avtomobilistom Jekaterinburg.