Slovanu nestačilo ani dvojgólové vedenie

0 0

Hokejisti Slovanu viedli dvakrát o dva góly, no napokon nezískali ani bod.

HC SLOVAN Bratislava - Dinamo Riga 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)

Góly: 13. Netík (Bartovič, J. Mikúš), 22. Miklík (Vondrka, Sersen), 31. Štajnoch (Miklík) - 24. Marcel Hossa (Wilson, Pavlovs), 35. Robinson (Wilson, Marcel Hossa), 39. Wilson (Marcel Hossa), 47. Robinson (Szczechura) Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Naumov, Sergejev - Misiur, Raming, 10 055 divákov
HC SLOVAN:
Janus - Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet, od 41. V. Mihálik - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Kukumberg, Bližňák, L. Hudáček - M. Daňo, Matoušek, R. Mráz
Dinamo Riga: Tellqvist - Rekis, Ozoliňš, Robinson, Pujacs, Sotnieks, K. Redlihs - Pavlovs, Wilson, Marcel Hossa - Indrašis, Szczechura, Niživijs - Meija, Džeriňš, Bukarts - Skvorcovs, Kuzmenkovs, Upitis

Už v 1. min sa po chybe našej obrany dostal do šance Bukarts, no Janus si poradil s jeho pokusom. Na opačnej strane nepochodil L. Hudáček, ktorý zblízka prestrelil Tellqvistovu bránku. Slovan mal viac z hry a v 13. min otvoril skóre duelu, keď Bartovič našiel voľného Netíka a ten do odkrytej bránky upravil na 1:0. Vzápätí previedol niekoľko pekný zákrokov brankár Janus, ktorý vychytal postupne Upitisa, Kuzmenkovsa aj Wilsona.

Druhý gól pridal Slovan v 22. min - Vondrka "zaviezol" puk do útočného pásma, jeho strelu Tellqvist vyrazil pred seba a Miklík ho zasunul do bránky. Na opačnej strane "udrel" o dve minúty neskôr Marcel Hossa, keď zužitkoval prihrávku Wilsona. Séria vylúčení v tíme hostí zabezpečila Slovanu hru piatich proti trom, ktorú zužitkoval strelou spomedzi kruhov obranca Štajnoch - 3:1. "Belasí" potom trochu poľavili a hráči Dinama Riga ich za to trestali - v 35. min znížil v presilovke bek Robinson a o štyri minúty neskôr sa v skrumáži pred Janusom najlepšie zorientoval Wilson.

Tretie dejstvo začala nebezpečná presilovková strela Sersena, s ktorou si poradil Tellqvist. Šancu hostí v prečíslení v 44. min trestuhodne nepremenil Meija. Pasivitu Slovana využil o tri minúty neskôr obranca Robinson, keď z ľavého kruhu prekonal Janusa - 3:4. V 51. min neuspel v prečíslení Kutlák a o tri minúty neskôr ani Daňo. Slovanu k vyrovnaniu nepomohla ani hra bez brankára, gól do odkrytej svätyne nedal Marcel Hossa.

Rostislav Čada: "Doma sme štyrikrát uspeli, ale stálo nás to veľa fyzických síl. Aj tak sme duel začali dobre. Bohužiaľ, práve fyzické sily nám chýbali v defenzívnej činnosti. Bojovali sme do konca duelu a domnievam sa, že sme si zaslúžili aspoň bod."