Slovanisti pri výhre nad Talianskom

0 0

Miroslav Šatan prispel k víťazstvu nad Talianskom jednou asistenciou a bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu.

Slovensko - Taliansko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 11. Marek Ďaloga (K. Sloboda), 24. Viedenský (Marek Ďaloga, K. Sloboda), 35. Tatar (Miklík), 49. Miklík (Tatar) - 39. Egger (Rocco)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Nord (Švéd.) - Hull (Kan.), Puolakka (Fín.), 6200 divákov

Slovensko:
J. Laco - K. Sloboda, Marek Ďaloga, J. Valach, Švarný, V. Mihálik, Marinčin - Šatan, Hrivík, L. Nagy - Miklík, J. Mikúš, Tatar - Marcel Haščák (32. A. Šťastný), Marcinko, Pánik - Skokan, Viedenský, Réway
Taliansko: Bellissimo - Borgatello, Egger, Larkin, Nicoletti, Sullivan, T. Johnson, Hofer - Kostner, Di Casmirro, Scandella - Rocco, B. Ihnačák, Borrelli - Fontanive, Tudin, Gander - Insam, Bernard, Felicetti

Gólman Taliansko Bellissimo si v úvode poradil s viacerými strelami a inkasoval až v jedenástej minúte, keď sa do prečíslenia počas pobytu elitnej formácie na ľade dostali obrancovia Slovenska a po prihrávke od K. Slobodu zakončoval ľahko do odkrytej bránky Marek Ďaloga.
V 24. min si pred bránkou spracoval vysoký puk Viedenský a dokázal ešte nájsť medzeru medzi betónmi Bellissima - 2:0. Slováci ďalej kontrolovali hru a Taliani len urputne bránili. V 31. min predviedol ďalší zákrok, ktorý kandiduje do zostrihu šampionátu, po dorážke Borrelliho brankár Ján Laco. V 35. min sa presadil po výbornej robote Juraja Mikúša a dobrej prihrávke Miklíka Tomáš Tatar. Taliani znížili Eggerom, ktorý  puk z ľavého kruhu poslal pred bránku a trafil medzi betóny Jána Laca. Po sérii vylúčení v 3. tretine dostali Slováci možnosť presilovky o dvoch hráčov a po rýchlej kombinácii mohol streliť gól už Šatan, no ten prepadol k Miklíkovi, ktorý trafil puk do siete aj s prispením brankára Bellissima - 4:1.