Slovan zdolal s prehľadom Amur

0 0

HC SLOVAN Bratislava si v treťom zápase na tripe poradil s Amurom Chabarovsk 5:2. O výsledku rozhodla najmä skvelá prvá tretina.

Amur Chabarovsk – HC SLOVAN Bratislava 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)

Góly: 9. Junkov (Petružálek), 32. Šiškanov (Korotkov) – 4. Mojžiš, 8. Kukumberg (Hudáček), 15. Miklík (Vondrka), 20. J. Mikúš, 26. Netík (Bartovič)

Kompletné štatistiky TU.

Amur Chabarovsk: Murygin  – Reese, Ježov, Bykov, Terjajev, Sedunov, Bilalov – Muršák, Tarasov, Krjukov – Korotkov, Junkov, Petružálek – Lugin, Litovčenko, Orlov – Fisenko, Šiškanov, Smurov, Klimčuk
HC SLOVAN Bratislava: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Mojžíš, Sersen, Mihálik, Sigalet, Štajnoch – Miklík, Vondrka, Olvecký – Netík, Bartovič, Mikúš – Kukumberg, Matoušek, Hudáček – Kolena, Kudrna, Daňo, Bakoš.

Slovanistom vyšiel v treťom zápase na tripe perfektný vstup do stretnutia. Najskôr síce Kopřivu ohrozili Junkov a Petružálek, no ďalšie minúty patrili našim hráčom. Najskôr sa k puku na modrej čiare dostal Tomáš Mojžíš a svojou delovkou nedal Muryginovi žiadnu šancu. O štyri minúty výborne zakombinoval tretí útok Slovana, odrazený puk prešiel až na Kukumberga, ktorý ho poslal do pravého horného rohu domácej brány – 0:2.  Amuru sa síce z následnej akcie po úniku Junkova podarilo zniížiť, no v 15 . minúte odviedla fantastickú prácu dvojica Miklík – Vondrka a prvý menovaný švihom prekonal tretíkrát Murygina – 1:3.  Z našej strany to nebolo všetko! Fantastické prvé dejstvo ukončil využitou presilovkou Juraj Mikúš – 1:4.

Slovan pokračoval vo výbornom výkone aj v druhej tretine. Neubehlo ani desať minút, keď úžasnú inidivudálnu akciu rýchleho Bartoviča zakončil do prázdnej brány Tomáš Netík – 1:5. Druhý gól Amuru prišiel v 32. minúte, Korotkov zadovkou posunul na Šiškanova a ten namieril presne k pravej tyčke. Amur gól v našej sieti povzbudil, jeho hráči sa dostali do niekoľkých šancí, našťastie pre nás sa stav nemenil.

Chabarovsk sa v tretej tretine snažil urobiť niečo s nepriaznivým stavom. Kopřivu musel byť pozorní pri tvrdých strelách Orlova a Bykova. Na druhej strane vyskúšal Murygina z brejku kapitán Bartovič. Slovan podržal výborný Kopřiva aj pri super šanci Fisenka v 50. minúte. Slovan dokázal odolať aj náporu Chabarovska počas presilovky o dvoch hráčov. V samom závere Čadovi zverenci zodpovednou hrou ubránil trojgólový náskok a na ďalekom východe získava zaslúžené tri body.